- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Brokeris Ignas Zabarauskas pasidalijo patarimais, kaip kuo pelningiau parduoti būstą, kokius privalumus pabrėžti, o gal padės dailios vazos ir kilimai interjere?
– Daug kas sako, kad pardavimai buvo sustoję, iš tikrųjų taip nėra, visada pardavimai vyko ir vyksta. Galbūt atokvėpis rinkoje šiek tiek pasijautė, kai pradėjo kristi EURIBOR, bet tikrai nėra jis toks, kad sprogtų ir visi pirkėjai imtų peštis dėl turto ir taptų staiga pardavėjo rinka. Sakyčiau, kad dabartinė rinka yra subalansuota, bet gal truputėlį dar išlikusi pirkėjo pusėje.
– Kaip svarbu pardavinėjant nekilnojamą turtą nusistatyti auksinę kainą ir kaip tą aukso viduriuką apsiskaičiuoti?
– Labai svarbu. Norint parduoti savo turtą, kertinis dalykas yra teisingai nusistatyti kainą. Dažnas pardavėjas galvoja, kad rinka nustatys jo kainą, užsidės kiek nori, o rinka jau parodys, jeigu ką nuleisiu ir pan. Ne visada tos strategijos yra geriausios. Dažnu atveju kainos mažinimas yra žalingas tam pačiam pardavimui. Visi suprantame, kieno kaina krenta ir ko niekas nenori, tai to niekas ir nenori.
LNK stop kadras.
– Vadinasi, kad jeigu skelbimų puslapyje, kur yra nekilnojamo turto skelbimai, yra tokia rodyklė, kad kaina krito žemyn, tai yra minusas pardavėjui?
– Taip, tai yra indikacija, kad ta kaina nekrenta. Dažniausiai pirkėjai nenuperka turto per dvi dienas, jie tuose portaluose neršia ir kelias savaites, ir kelis mėnesius, ir kartais netgi metus. Jie puikiai mato tuos skelbimus, kur nukrito 5 tūkst., kur 10 tūkst. kaina, tai indikuoja, kad to turto niekas neperka ir jis yra pervertintas.
– Geriausia stengtis iš karto nustatyti adekvačią kainą.
– Kaip aš sakau, geriausia nustatyti adekvačią kainą ir užsidėti iki 5 proc. derybinę maržą.
– Kaip ateinantiems klientams, kurie susidomėjo skelbimu, padaryti gerą įspūdį apie turtą? Tuo pačiu, ko nedaryti, kokios yra klaidos? Kaip turi būti paruoštas tas butas, namas ar kitas parduodamas turtas?
– Pasiruošti pardavimui reikėtų. Dažnai galvojama – ką čia gražinsiu tą butą prieš fotosesiją, ateis žmonės ir pamatys realiai kaip gyvenu. Sutikime, kad šiandieninė rinka yra online rinka, kada žmonės turtą renkasi akimis. Važiuojant atostogauti į kažkokį viešbutį, renkantis automobilį, man norisi, kad tos nuotraukos būtų patrauklios ir tas turtas turėtų būti tinkamai paruoštas fotosesijai. Tuo pačiu tinkamai paruoštas atėjus apžiūrėti žmogui.
Ž. Gedvilos / ELTOS nuotr.
– Kokių klaidų jums pačiam tenka pamatyti skelbimuose? Esu mačiusi tokį atvejį, kai turto savininkė pardavinėjo turtą fotografuodama kambarius, ten veidrodis ir matosi, kad žmogus stovi su apatiniais, telefonas rankose.
– Taip, galima tikrai rasti komiškų nuotraukų. Kartais portaluose randa net ir įvairių pikantiškų detalių iš tų nuotraukų. Kaip mes sakome, reikėtų tą turtą nuasmeninti, tai reiškia, kad asmeninius daiktus kiek įmanoma patraukti nuo paviršių, paslėpti, numažinti jų kiekį, galbūt nukabinti kažkokias asmenines, religines nuotraukas ir pan. Ne visiems jos yra patrauklios. Kitiems tai asocijuojasi su kito žmogaus daiktu, o pirkėjas asocijuoja save tame turte. Tas turtas turėtų būti kiek įmanoma apmažintas daiktų ir pateiktas geriausia savo versija, kad jis tuo metu atrodytų geriausiai kaip gali.
– Ar verta samdytis nekilnojamo turto fotografą? Dažnai tenka pamatyti tokių nuotraukų, kur atrodo, kad fotografuotas sandėliukas, o ne butas, nes žmonės galvoja, kad savo telefonu gali viską atlikti profesionaliai.
– Vienareikšmiškai, tikrai reikėtų samdytis fotografą. Jie nekainuoja labai daug, bet pardavimui vertę sukuria tikrai didelę. Žmonės renkasi akimis, o fotografas pateikia būtent geriausią tą įmanomą vaizdą. Jausis nufotografavimas su telefonais, kartais žmonės neina turto apžiūrėti. Jį perfotografuojame, padarome profesionaliai, sako, kad prieš tai nenorėjo ateiti pasižiūrėti, bet dabar atėjo ir visai patiko. Kartais tai yra paslauga patiems pirkėjams, prisikviesti juos ir supažindinti.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Verta prieš tai pasidaryti generalinę tvarką?
– Taip, švara ir tvarka kuria didžiausią pridėtinę vertę. Jeigu klaustumėte, ar verta remontuotis, tai ne visada.
– Langus nusiplauti.
– Vertėtų, ypač prieš apžiūras. Švara ir tvarka, tai, kaip tu gyveni, pozicionuoja apie pačio turto kokybę. Turbūt niekas nenorėtų pirkti automobilio iš salono, pritrupinto sausainių ir pan.
– Ar verta investuoti į tą rinkinuką – pagalvėlės, vazelės, gėlės, papuošimai? Ar tai prideda vertės? Kai kurios turto agentūros netgi siūlo tokią paslaugą – jūsų būsto fotosesija. Atvažiuoja su kilimais, savo vazomis, net su savo gėlių puokštėmis.
– Taip, jau labai dažnas tampantis reiškinys, paslauga, būsto apstatymas. Tai nėra kalba apie baldų apstatymą, bet yra tam tikrų emocinių minkštųjų elementų inkorporavimas į tą butą fotosesijos metu. Jeigu butas negyvenamas arba nuasmeninti visi tie daiktai, jis tampa tarsi šaltas, neįdomus. Reikalingi tie minkštieji dalykai: pledukai, pagalvėlės, gražiai sudėtas indų servizas su vyno taurėmis, galbūt kažkokia vaisių taurė. Jie tikrai pašiltina tą turtą ir padeda prisikviesti tą pirkėją.
– Kalbant apie tuos senus, nugyventus butus, kuriuos norima parduoti, ar verta investuoti į kažkokį minimalų kosmetinį remontą, kad tas vaizdas šviesesnis būtų?
– Jeigu turtas labai nugyventas ir tikrai nėra estetiška, tada tikrai verta pasidaryti kosmetinį remontą. Jeigu jis tikrai nekelia kažkokių blogų emocijų, yra natūralus nusidėvėjimas, nereikėtų už pirkėją staiga imti investuoti, nes čia pradėsi remontuoti, tada gal ir grindis norėsi pakeisti, duris. Tas remontas išaugs į didelius kaštus. Juos, žinoma, norėsi atgauti, padidinsi turto vertę ir ne visada juos atgausi. Šiuo atveju reikėtų vertinti adekvačiai ir žvelgti į estetiką.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
KT spręs dėl nuostolių už laikinąsias apsaugos priemones AEI rezervacijų bylose
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį paskelbs sprendimą, ar įstatyme numatytas įpareigojimas atlyginti nuostolius už laikinųjų apsaugos priemonių taikymą bylose dėl atsinaujinančių energetikos išteklių (AEI) rezervavimo nepriešta...
-
LB: valiutos atsargomis tiesiogiai finansuoti Vyriausybę draudžia ES sutartis
Lietuvai ketinant iki 2030-ųjų gynybai skirti gerokai didesnį finansavimą, o prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant tai daryti panaudojant ir Lietuvos valiutos atsargas, Lietuvos bankas (LB) pareiškė, kad tiesiogiai iš šio šalt...
-
Paluckas: norintieji iki pensijos pasitraukti iš kaupimo turėtų susimokėti GPM
Premjeras Gintautas Paluckas iš esmės pritaria idėjai, kad iš pensijų kaupimo galima būtų pasitraukti bet kada. Visgi politikas priduria – norint tai padaryti iki pensinio amžiaus, reikėtų susimokėti gyventojų pajamų mokestį (GP...
-
„LTG Link“ traukiniai pernai pervežė 5,5 mln. keleivių
LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“, preliminariais duomenimis, pernai pervežė daugiau nei 5,5 mln. keleivių. 5 mln. iš šių keleivių vyko traukiniais Lietuvoje – tai yra 330 tūkst. daugiau nei 2023 metais, p...
-
„airBaltic“ didins reisų skaičių tarp Vilniaus ir Amsterdamo
Oro bendrovė „airBaltic“ nuo kovo pabaigos pabaigos dvigubins skrydžių tarp Vilniaus oro uosto ir Amsterdamo skaičių, pranešė Lietuvos oro uostai. ...
-
Šadžius: tikrai nevardinsiu šaltinių, nes beprasmiška tą dabar daryti
Lietuvai planuojant iki 2030 metų gerokai padidinti gynybos finansavimą, o prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant pasitelkti ir Lietuvos valiutos atsargas, finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad dar per anksti įvardyti galimus naujus gynybo...
-
Premjeras dėl pensijų fondų turi kategorišką nuomonę: reikia pasitikėti žmonėmis
Vyriausybei svarstant, kokiomis sąlygomis leisti žmonėms anksčiau laiko pasitraukti iš antros pensijų pakopos, premjeras Gintautas Paluckas pasisako už galimybę žmogui pasitraukti bet kada, tačiau sumokant gyventojų pajamų mokestį (GPM), kur...
-
Paluckas išdėstė, iš kur galima paimti pinigų gynybai
Lietuvai planuojant iki 2030 metų gerokai padidinti gynybos finansavimą premjeras Gintautas Paluckas sako, kad tam būtų naudingas bendras Europos Sąjungos valstybių paskolų fondas. ...
-
Jau netrukus sulauksime pokyčių: kasoje grąža bus skaičiuojama kitaip
Nuo gegužės parduotuvės grąžą skaičiuos kitaip. Atsiskaitantiems grynaisiais nebeduos grąžos 1 ir 2 euro centų. Vietoj to kasos aparatai automatiškai apvalins bendrą pirkinių krepšelio sumą iki 0 arba 5. Prekybininkai pokyčiams jau ...
-
Degalų kainos: įvardijo veiksnius, dėl ko mokėsime daugiau
Naujieji metai atnešė naujas degalų kainas. Benzinas vidutiniškai pabrango 10 centų, o dyzelinas – 20 centų. Kilus kainoms, vairuotojai ieško būdų, kaip sutaupyti, praneša LNK. ...