- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Naujieji metai atnešė naujas degalų kainas. Benzinas vidutiniškai pabrango 10 centų, o dyzelinas – 20 centų. Kilus kainoms, vairuotojai ieško būdų, kaip sutaupyti, praneša LNK.
„Stengiuosi nespausti gazo ir mažiau važinėti, tiek. Galėtų būti šiek tiek pigiau. Nes dabar, kai daug pili, vis tiek susideda“, – kalbėjo vienas vairuotojas.
Kai kurie jau susitaikė su naujomis kainomis.
„Mes nieko nepadarysime, per maži žmonės esame. Gyveni užmiestyje – nori nenori, turi važiuoti“, – teigė moteris.
„Manau, dar pabrangs. Tada eisim pėsčiomis“, – sakė praeivis.
Degalinių atstovai pastebi, kad lietuviai nusivylę degalų kainomis. Vairuotojai vis dažniau važiuoja į kaimynines šalis, ypač į Lenkiją, kur dyzelino litras yra 20 centų pigesnis nei Lietuvoje.
„Tarša niekur nedingsta, keliai dėvisi, bet degalų bakai Lenkijoje pripildomi pigiau ir taip sutaupoma nemažai pinigų“, – pabrėžė „Circle K“ degalų kategorijos vadovas Baltijos šalims Rokas Laurinavičius.
Kai kurie lietuviai bakus pildo Latvijoje.
„Man nėra skirtumo. Gyvenu netoli Mažeikių, iki Latvijos vos 5 km“, – pasakojo vyriškis.
Kol kas mažesnės degalinės Lietuvoje prekiauja pigesniais degalais, kol dar neišseko turimos atsargos.
„Bet atsargos greitai senka, nes žmonės reaguoja į mažesnes kainas ir važiuoja ten pirkti“, – sakė portalo „Pricer.lt“ vadovas Arūnas Vizickas.
Su nerimu stebima, kaip naftos kainas paveiks naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimai. Jis naftą pavadino „skystu auksu po amerikiečių kojomis“ ir pažadėjo atpiginti žaliavas JAV, tačiau kitoms šalims to nežada.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Prezidento kadencijos pradžia yra pakankamai agresyvi, o tai reiškia, kad bet kurią dieną gali būti paskelbti ar pasirašyti tam tikri įsakymai, kurie reikšmingai paveiktų energetikos kainas pasaulyje“, – aiškino ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Lietuvos degalinių atstovas abejoja, kad vieno politiko veiksmai galėtų stipriai paveikti pasaulines naftos įmones ar reguliuoti jų kainas.
„Nelabai tikėtina, kad pasaulio ar didžiųjų valstybių politikas galėtų daryti įtaką sprendimams, nes jie grindžiami tam tikra matematine logika“, – tikino Lietuvos degalinių sąjungos vadovas Vidas Šukys.
Kiti, atvirkščiai, tikisi, kad JAV prezidento D. Trumpo sprendimai sumažins naftos kainas.
„Jeigu bus įgyvendinti D. Trumpo pažadai – didinti naftos gavybą, spręsti konfliktus Rusijoje, Ukrainoje, kažkiek įtakoti Izraelio veiksmus ir panašiai, tai, be abejo, teigiamai paveiks kainas“, – teigė A. Vizickas.
Daryti drąsias išvadas, kad sprendimas didinti gavybą Amerikoje sumažins naftos kainas pasaulyje ar degalų kainas Lietuvoje, yra labai rizikinga.
Dar vakar amerikietiškos naftos barelis kainavo 90 dolerių, tačiau po D. Trumpo inauguracijos kaina pastebimai krito.
„Šiandien jau pastebėjau, kad naftos kaina pradėjo žymiai mažėti ir šiuo metu nebesiekia 80 dolerių“, – akcentavo V. Šukys.
Nors D. Trumpo tikslas yra didinti naftos išgavimą, tačiau kainos dar gali smarkiai svyruoti. Net jei nafta ir toliau pigs, Lietuvos degalinėse kainų sumažėjimo galima tikėtis geriausiu atveju vasaros viduryje. Tačiau ir tai nėra užtikrinta.
„Vasarą degalų kainos gal šiek tiek kris, bet iki to gali įvykti dar daugybė netikėtumų. Dėl to daryti drąsias išvadas, kad sprendimas didinti gavybą Amerikoje sumažins naftos kainas pasaulyje ar degalų kainas Lietuvoje, yra labai rizikinga“, – kalbėjo A. Izgorodinas.
Lietuvos ekspertai, prognozuodami tolimesnį degalų brangimą, įspėja, kad dėl to kils ir kitų prekių bei paslaugų kainos.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Jau netrukus sulauksime pokyčių: kasoje grąža bus skaičiuojama kitaip
Nuo gegužės parduotuvės grąžą skaičiuos kitaip. Atsiskaitantiems grynaisiais nebeduos grąžos 1 ir 2 euro centų. Vietoj to kasos aparatai automatiškai apvalins bendrą pirkinių krepšelio sumą iki 0 arba 5. Prekybininkai pokyčiams jau ...
-
Vyriausybė keičia skandalingą potvarkį
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui sušvelninti buvusios Vyriausybės įvestus dvejopos paskirties prekių eksporto lėktuvais į trečiąsias šalis ribojimus. ...
-
Latvijoje, Estijoje plinta dezinformacija apie sinchronizavimą, Lietuvoje to kol kas nėra
Latvijoje ir Estijoje pastarosiomis dienomis plintant dezinformacijai apie Baltijos šalių energetikos sistemos sinchronizavimą su kontinentinės Europos tinklais, Lietuvoje tokių atvejų kol kas nefiksuota. ...
-
Paaiškėjo, kas labiausiai stabdo gyventojus įsigyti būstą
Šiuo metu Baltijos šalių gyventojų nesvarsto apie būsto įsigijimą. Dauguma jų tokį sprendimą sieja su jau turimu būstu ir menkomis pajamomis, atskleidė „Citadele“ užsakymu atliktas tyrimas. Tačiau pasak ekonomisto Aleksand...
-
Lietuvos banko kainų prognozės nedžiugina: teks krapšyti kišenes?
Dėl brangstančių žaliavų šiemet ir kitąmet maisto produktų kainos kils sparčiau negu pernai, sako Lietuvos banko (LB) atstovė. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) prognozuoja, kad maisto kainos šiemet augs 0,9–2,1 procento. ...
-
Ministras vasarį pasiūlys, kurie vartotojai galės likti su visuomeniniu tiekimu
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas vasarį žada pateikti pasiūlymus, kurie smulkūs ir pažeidžiami elektros vartotojai, priklausantys trečiajam rinkos liberalizavimo etapui, nuo 2026-ųjų toliau galėtų naudotis visuomeniniu tiekimu, kurį u...
-
Vaičiūnas įvardijo, kada galėtų būti skelbiamas audringų diskusijų sulaukęs konkursas
Seimui pritarus antrojo 700 megavatų (MW) Lietuvos vėjo parko Baltijos jūroje vystytojo konkurso sąlygų pakeitimams, iš naujo jis galėtų būti skelbiamas balandį, o jo laimėtojas paaiškėtų iki metų pabaigos, sako energetikos ministras...
-
Apklausa atskleidė, ko iš darbdavių 2025-aisiais gali tikėtis darbuotojai
Apie du trečdaliai Lietuvos įmonių šiais metais neketina didinti veiklos apimčių ir darbuotojų skaičiaus, tuo metu trečdalis darbdavių tikisi augimo, o ketvirtadalis planuoja įdarbinti daugiau darbuotojų, rodo naujausia Užimtumo tarnybos apk...
-
Vieno pagrindinių maisto produktų kaina viršija rekordus: kas bus toliau
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo iš ūkių kaina 2024 m. gruodį Lietuvoje didėjo penktą mėnesį iš eilės – ji pasiekė visų laikų rekordą – 580,53 euro už toną. ...
-
Ant Seimo stalo – augančių maisto kainų klausimas
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį aptars maisto kainų tendencijas Lietuvoje. ...