Per didžiąją nuolaidų savaitę vien vieno banko klientai internetinėse parduotuvėse apsipirko už 71 mln. eurų. Skaičiuojama, kad per penkmetį „Juodojo penktadienio“ apyvarta išaugo jau 3,5 karto.
Naujoji valdžia pažadėjo sumažinti PVM tarifą vaisiams ir daržovėms. Tikisi vienu šūviu nušauti du zuikius – ir sumažinti išlaidas maistui, ir pagerinti žmonių sveikatą. Tačiau ekonomistai tokį užmojį vadina biudžeto švaistymu, esą kainos reikšmingai nemažės, o nauda subyrės į prekybininkų kišenes.
Užimtumo tarnyba ragina įmones siūlyti darbą Vokietijos brigados karių žmonoms ir kitiems šeimos nariams, persikelsiantiems į Lietuvą. Krašto apsaugos ministerija skaičiuoja, kad iš 5 tūkst. vokiečių karių, maždaug trečdalis atvyks su šeimomis.
Gyventojams vis dažniau piktinantis, kad sunku darosi Lietuvoje susikalbėti lietuviškai, Seimas įpareigojo visus aptarnavimo srityje dirbančius užsieniečius išmokti lietuvių kalbą. Tai reiškia, kad pavežėjai, kurjeriai ar kiti savarankiškai dirbantys vien su rusų kalba nebeišsisuks.
Vidurinei klasei save priskiria maždaug kas antras Lietuvos gyventojas. Nors statistiškai vidurinioji klasė šalyje – didžiausia istorijoje, dalis jos tokia visai nesijaučia.
Pristatytas 50 mln. kainavęs Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas. Pastarasis ne tik dvigubai didesnis, bet ir keleivių galės aptarnauti kone dvigubai daugiau, beveik 2,5 tūkst. per valandą. Tiesa, keleiviams dar teks palaukti, terminalu naudotis galės tik nuo vasario. Artimiausius keturis mėnesius čia dar bus testuojama įranga už dar 20 mln. eurų.
Dar neištesėję senų pažadų, prieš rinkimus jau žeria naujus. Lietuvos merai ironiškai juokauja, kad centrinei valdžiai regionai staiga parūpsta tik kartą per ketverius metus, o jei visi tie, kurie tiek metų žadėjo išasfaltuoti kelius, būtų pažadus ir tesėję, seniai nebebūtų, ko asfaltuoti.
Lietuvoje daugėja nepilnamečių, kurie ne tik patys vartoja, bet ir platina narkotikus. Po metus vykdyto bandomojo ministerijos projekto, kuriame dalyvauti sutiko vos septynios mokyklos, ministerija ruošia bendras taisykles, ką su tokiais nepilnamečiais ugdymo įstaigos turėtų daryti.
Seimo nariai užsimanė naujo pagalbininko. Norėtų, kad įstatymus jiems leisti padėtų dirbtinis intelektas (DI). Esą taip galėtų kur kas daugiau nuveikti, be to, parodytų visuomenei, kad yra šiuolaikiški. Tiesa, dalis Seimo narių baiminasi, kad kolegos ims sukčiauti, o taip ir neišmokusius naudotis DI kankins diskriminacija.