Seimas denonsavo tris ekonomines sutartis su Rusija ir Baltarusija

Seimas antradienį denonsavo tris su ekonominiu bendradarbiavimu susijusias tarptautines sutartis tarp Lietuvos ir Rusijos bei Baltarusijos.

Parlamentarai atšaukė 1999 metais pasirašytą Lietuvos ir Baltarusijos sutartį dėl investicijų skatinimo ir apsaugos bei analogišką sutartį su Rusija, taip pat susitarimą su Rusija dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo bei fiskalinių pažeidimų išvengimo.

Už buvo po 90–96 Seimo narius, prieš po vieną, o susilaikė po vieną–keturis.

Prieš balsavo „valstietis“ Valius Ąžuolas, o susilaikė „valstiečiai“ Rimantė Šalaševičiūtė ir Dainius Kepenis bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Mindaugas Puidokas ir Česlav Olševski.

„Realybė yra tokia, kad mes kaimyną turime valstybę, kuri kelia grėsmę ne tik Lietuvos nacionaliniam saugumui, bet ir visai Europai, bendradarbiaudama kartu su Rusija, ir todėl jokio ekonominio ir kitokio bendradarbiavimo, kuris palaikytų režimą, būti ir negali“, – teigė konservatorius Vilius Semeška. 

Konservatorius Arvydas Anušauskas pridūrė, kad visi rimti investuotojai iš Rusijos pasitraukė, o skatinti naujų investicijų, pasak jo, Lietuva dabartinėje situacijoje negali.  

Tie, kurie pasisakote prieš denonsavimą, stovite agresoriaus pusėje.

 

„Valstiečio“ Giedriaus Surplio teigimu, sutartys su Rusija de facto jau neveikia: „Mūsų įmonės terorizuojamos, praranda įmones, krovinius.“

Parlamentaras taip pat pabrėžė, kad sutarčių denonsavimas nėra susijęs su Kaliningrado tranzitu.

Tuo metu V. Ąžuolas prognozavo, kad po sutarčių denonsavimo Lietuvos verslas, investavęs Rusijoje ar  Baltarusijoje, praras apsaugą.

„Kaliningrade Lietuvos verslas yra investavęs prieš 10 metų ar seniau“, – tvirtino jis. 

Seimo pirmininko pavaduotojas konservatorius Žygimantas Pavilionis priekaištavo, kad sutarčių denonsavimui pasipriešinę Seimo nariai yra nelojalūs Lietuvai.  

„Tie, kurie pasisakote prieš denonsavimą, stovite agresoriaus pusėje“, – sakė politikas.

Susitarimuose dėl investicijų skatinimo buvo nustatyta teisinė bazė, kuria siekta skatinanti abipuses investicijas, suteikiant garantijas, apsaugą nuo ekspropriacijos ir kompensacijas, nustatytas nevaržomas su investicijomis susijusių lėšų pervedimas į užsienį.

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, investicijų skatinimo sutarčių denonsavimas neturės neigiamų pasekmių, jų nutraukimai įsigalios po 12 mėnesių.

Tuo metu denonsavus prieš 25 metus pasirašytą sutartį dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo pajamų ir pelno mokesčių tarifai Rusijos gyventojų pajamoms iš Lietuvos šaltinių didėtų nuo 0–10 iki 20 proc., jiems plėstųsi mokesčių bazė.

Lietuva jau yra denonsavusi susitarimą su Baltarusija dėl prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo, taip pat praėjusias metais denonsuotas susitarimas dėl pagrindinių bendradarbiavimo per sieną principų, o birželį Seimas denonsavo teisinės pagalbos sutartį su Rusija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

O koks

O koks  portretas
mandras žodis ,,denonsavo" :D:D Nemoka net normaliai lietuviškai pasakyt? Aniems atrodo kad kuo mandriau tuo jie iškilesni? Ne mužikai?:D:D

Kaip visada

Kaip visada  portretas
tik gilina fobijas, politinę situaciją daro sudėtingesnę ir visiem demonstruoja savo neigalumą versdami visus tikėti savo galvelėse sukurptu dausų pasauliu..Kada jie baigs apgaudinėt save ir kitus pateikdami norimus dalykus kaip esamus? Kodėl jiems vaizduotė veikia taip primityviai kaip kad eiliniam asilui kurio makaulėje pagėrus savaitę ,,tarakonai pešasi"? :D) O dar su aukštaisiais..ekonomistai bl..:D)
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių