- Žygimantas Šilobritas, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
„Kyiv klubo“ partnerių rūmų susitikimas LR užsienio reikalų ministerijoje Vilniuje.
-
„Kyiv klubo“ partnerių rūmų susitikimas LR užsienio reikalų ministerijoje Vilniuje.
-
„Kyiv klubo“ partnerių rūmų susitikimas LR užsienio reikalų ministerijoje Vilniuje.
-
„Kyiv klubo“ partnerių rūmų susitikimas LR užsienio reikalų ministerijoje Vilniuje.
-
„Kyiv klubo“ partnerių rūmų susitikimas LR užsienio reikalų ministerijoje Vilniuje.
„Kyiv Club of Partner Chambers“ („Kyjivo klubo“) jungiantis 20 šalių veikiančius prekybos ir pramonės rūmus antradienį susitiko su užsienio reikalų viceministru Simonu Šatūnu.
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) prezidento Sigito Leonavičiaus teigimu, susitikimo metu ministerijai buvo pristatytas minėtas bendradarbiavimo formatas, o Vyriausybė paskatinta kuo greičiau nutraukti likusius komercinius ryšius su Rusija ir Baltarusija.
„Pagrindinis susitikimo tikslas buvo pristatyti, kas yra „Kyjivo klubas", kaip jis atsirado, kad tai yra verslo organizacija, savo ištakose siekusi apjungti ES prekybos, pramonės ir amatų rūmus naujame formate, kad jie galėtų padėti tiek Ukrainos verslui, tiek Kijevo rūmams, su kuriais yra istorinės sąsajos, integruotis į ES“, – po susitikimo su viceministru Eltai teigė S. Leonavičius.
„Šis vizitas į Užsienio reikalų ministeriją buvo pasakymas, kad mes prieš kruvinus pinigus. Norėtume, kad Vyriausybė stabdytų visą komerciją, kuri dar vykdoma, su Rusija ir Baltarusija. Nes verslui tikslas ne vien tik pelnas. O jeigu leidžiama veikti verslams, kuriems tik tai rūpi, yra kažkas su saugumo politika negerai“, – komentavo jis.
Anot VPPAR prezidento, taip pat institucijoms norima perduoti žinutę, kad Lietuva turi kuo greičiau stiprinti savo pramonę, remdamasi Ukrainos pateiktu pavyzdžiu.
Jo manymu, būtų galima sumažinti biurokratijos kiekį bendrovėms, taip užtikrinant, kad konflikto atveju Lietuva būtų pasiruošusi.
„Esame labai dėkingi Ukrainai už pamokas, kurias jie suteikia du su puse metų atlaikydami Rusijos agresiją ir duodami mums daug laiko pasiruošti. Mes matome, kaip Ukrainoje verslas išgyvena sunkiomis sąlygomis, kokią svarbią vietą šalies ekonomikoje sudaro jos pačios gamyba ir karo pramonė. Ir ko norime, kad tiek Lietuvos, tiek kitų šalių vyriausybės tai matydamos veiktų. Norisi, kad mes kuo greičiau sukurtume savo gynybos pramonę ir sumažintume biurokratinių mechanizmų kiekius, reikalingus tam“, – sakė jis.
„Tai parodė „Rheinmetall“ atėjimas į Lietuvą. Bet iš tu pavyzdžių reikia toliau mokytis“, – pabrėžė jis, užsimindamas, kad Seimas ir Vyriausybė ėmėsi įstatyminių veiksmų palengvinti Vokietijos pramonės gamintojos atėjimą į Lietuvą.
S. Leonavičius paminėjo, kad nuo 2018 m. veikęs „Kyjivo klubas“ prasidėjus Rusijos agresijai išsikėlė tikslą padėti Ukrainai pateikti į Europos Sąjungą ir NATO.
„2022 m. vasario 24 d. atėjo Rusijos agresija, tai šiek tiek transformavomės ir vienas iš didesnių tikslų buvo pagelbėti Ukrainai. Viską darome savo, verslo, lygiu įtakodami verslo politiką veikimo šalyse, kad kiek įmanoma greičiau Ukraina taptų ir ES, ir NATO nare, kiek verslas gali paveikti“, – paaiškino jis.
Birželio 17–20 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kartu su Kyjivo prekybos ir pramonės rūmais organizuoja „Kyiv Club of Partner Chambers“ („Kyjivo klubo“) partnerių susitikimą Vilniuje.
Šiame susitikime dalyvauja Kyjivo prekybos ir pramonės rūmų, Lvivo prekybos ir pramonės rūmų, Krokuvos prekybos ir pramonės rūmų, Kroatijos ekonomikos rūmų – Zagrebo rūmų, Italijos prekybos rūmų Ukrainai ir Balkanų šalims, Leipcigo prekybos ir pramonės rūmų, Bratislavos prekybos rūmų, Dubajaus prekybos ir pramonės rūmų Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir Bratislavos prekybos ir pramonės rūmų.
Taip pat, Adžarijos autonominės respublikos prekybos ir amatų rūmų, įsikurusios Sakarvele, Moldovos prekybos ir amatų rūmų, Kanados – Ukrainos prekybos ir amatų rūmų, Londono prekybos ir amatų rūmų ir Rivnės prekybos ir amatų rūmų nariai.
Renginyje taip pat dalyvavo Ukrainos ambasados Lietuvoje atstovai.
Tarptautinė organizacija „Kyjivo klubas“ įsteigta 2018 m., o įregistruota 2020 m. birželio mėn. Jos tikslas – sutelkti tarptautinę prekybos ir pramonės rūmų lyderių bendruomenę, kuri skatintų tarptautinę įvairiose pasaulio valstybėse veikiančių verslo organizacijų plėtrą, stiprintų bendradarbiavimą ir padėtų gerinti verslo sąlygas tarptautiniu mastu.
Klubo steigėjų sąraše – Ukrainos, Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Kroatijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Sakartvelo, Austrijos bei kitų valstybių prekybos ir pramonės rūmų, vienijančių šimtus tūkstančių įmonių, atstovai.
Šiuo metu Klubo veikloje dalyvauja 20 partnerių Rūmų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
KT spręs dėl nuostolių už laikinąsias apsaugos priemones AEI rezervacijų bylose
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį paskelbs sprendimą, ar įstatyme numatytas įpareigojimas atlyginti nuostolius už laikinųjų apsaugos priemonių taikymą bylose dėl atsinaujinančių energetikos išteklių (AEI) rezervavimo nepriešta...
-
LB: valiutos atsargomis tiesiogiai finansuoti Vyriausybę draudžia ES sutartis
Lietuvai ketinant iki 2030-ųjų gynybai skirti gerokai didesnį finansavimą, o prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant tai daryti panaudojant ir Lietuvos valiutos atsargas, Lietuvos bankas (LB) pareiškė, kad tiesiogiai iš šio šalt...
-
Paluckas: norintieji iki pensijos pasitraukti iš kaupimo turėtų susimokėti GPM
Premjeras Gintautas Paluckas iš esmės pritaria idėjai, kad iš pensijų kaupimo galima būtų pasitraukti bet kada. Visgi politikas priduria – norint tai padaryti iki pensinio amžiaus, reikėtų susimokėti gyventojų pajamų mokestį (GP...
-
„LTG Link“ traukiniai pernai pervežė 5,5 mln. keleivių
LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“, preliminariais duomenimis, pernai pervežė daugiau nei 5,5 mln. keleivių. 5 mln. iš šių keleivių vyko traukiniais Lietuvoje – tai yra 330 tūkst. daugiau nei 2023 metais, p...
-
„airBaltic“ didins reisų skaičių tarp Vilniaus ir Amsterdamo
Oro bendrovė „airBaltic“ nuo kovo pabaigos pabaigos dvigubins skrydžių tarp Vilniaus oro uosto ir Amsterdamo skaičių, pranešė Lietuvos oro uostai. ...
-
Šadžius: tikrai nevardinsiu šaltinių, nes beprasmiška tą dabar daryti
Lietuvai planuojant iki 2030 metų gerokai padidinti gynybos finansavimą, o prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant pasitelkti ir Lietuvos valiutos atsargas, finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad dar per anksti įvardyti galimus naujus gynybo...
-
Premjeras dėl pensijų fondų turi kategorišką nuomonę: reikia pasitikėti žmonėmis
Vyriausybei svarstant, kokiomis sąlygomis leisti žmonėms anksčiau laiko pasitraukti iš antros pensijų pakopos, premjeras Gintautas Paluckas pasisako už galimybę žmogui pasitraukti bet kada, tačiau sumokant gyventojų pajamų mokestį (GPM), kur...
-
Paluckas išdėstė, iš kur galima paimti pinigų gynybai
Lietuvai planuojant iki 2030 metų gerokai padidinti gynybos finansavimą premjeras Gintautas Paluckas sako, kad tam būtų naudingas bendras Europos Sąjungos valstybių paskolų fondas. ...
-
Jau netrukus sulauksime pokyčių: kasoje grąža bus skaičiuojama kitaip
Nuo gegužės parduotuvės grąžą skaičiuos kitaip. Atsiskaitantiems grynaisiais nebeduos grąžos 1 ir 2 euro centų. Vietoj to kasos aparatai automatiškai apvalins bendrą pirkinių krepšelio sumą iki 0 arba 5. Prekybininkai pokyčiams jau ...
-
Degalų kainos: įvardijo veiksnius, dėl ko mokėsime daugiau
Naujieji metai atnešė naujas degalų kainas. Benzinas vidutiniškai pabrango 10 centų, o dyzelinas – 20 centų. Kilus kainoms, vairuotojai ieško būdų, kaip sutaupyti, praneša LNK. ...