N. Čereškevičienė: kaniterapija padeda vaikams, ypač gyvenantiems globos namuose

  • Teksto dydis:

Lietuvoje inicijuojama pirmoji plati kaniterapijos programa vaikų globos namuose, kuriai rasti lėšų pavyko iš privačių rėmėjų. Kaniterapijos informacinę kampaniją pradėjusių Lietuvos kinologų draugijos ir „Tele bim-bam“ įkūrėjos Neringos Čereškevičienės iniciatyvos dėka šalyje bus pradėti pirmieji antrojo lygio kaniterapijos užsiėmimai su vaikais.

Edukacinius užsiėmimus „SOS vaikų kaimo“ vaikams rengs Lietuvos kinologų draugijos darbuotojai. Šių užsiėmimų tikslas – ugdyti vaikų socialinius gebėjimus, skatinti kūrybiškumą, didinti motyvaciją mokytis bei mokyti tinkamo elgesio su gyvūnais. Užsiėmimus Lietuvos kinologų draugijos darbuotojams padės vesti veterinarai, gydytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai, fotografai, video montažo specialistai.

Visų jų metu talkins specialiai apmokyti ir sertifikuoti šunys. Vykstant užsiėmimams vaikai ne tik bus mokomi teorijos, susijusios su gyvūnais. Rengėjai žada, kad vaikai bus įtraukti į praktinę veiklą – išbandys save dresuodami šunis, fotografuodami bei filmuodami gyvūnus, o savo darbus galės pristatyti tarptautinių šunų parodų metu.

Kaniterapijos šalininkė Neringa Čereškevičienė teigia, kad plačios užsiėmimų programos vaikų globos namuose atsiradimas buvo jos asmeninis siekis. „Kai išbandžiau edukacinius užsiėmimus su šunimis ir suvokiau jų privalumus, mano tikslu tapo padėti kuo greičiau išplėtoti šią veiklą į platesnę programą. Mano idėja buvo panaudoti užsiėmimus su specialiai paruoštais šunimis ugdant vaikus, gyvenančius globos namuose. Ši mintis labai greitai tapo realybe ir netrukus vaikai, augantys globos namuose, galės džiaugtis gyvūnų šiluma“, – pasakoja Neringa Čereškevičienė.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovė Jonaistė Jusionytė teigia, kad kaniterapijos užsiėmimai būna ypač naudingi vaikams. „Užsiėmimų naudą patvirtina daug mokslinių tyrimų. Įrodyta, kad jie teigiamai veikia vaikų nuotaiką, motyvaciją mokytis. Užsiėmimai taip pat padeda geriau susitelkti hiperaktyviems vaikams. Iš savo praktikos žinau, kad bendravimas su keturkojais teigiamai veikia vaikų emocinę būseną, o vėliau tai atsispindi jų elgesyje. Esu tikra, kad mūsų vykdoma programa taip pat bus labai naudinga. Globos namuose būna sudėtinga sudaryti sąlygas bendravimui su gyvūnais. Edukaciniais užsiėmimais su specialiai paruoštais šunimis šią spragą užpildysime – ugdysime vaikų atsakomybę, jų kūrybiškumą, skatinsime motyvaciją mokytis. Tačiau svarbiausia, kad užsiėmimų su šunimis metu vaikams dovanosime gyvūnų besąlygiškai teikiamą šilumą, kurios jiems labai trūksta“, – pasakoja J. Jusionytė.

Apie kaniterapiją
Pirmojo lygio kaniterapija (susitikimai su šunimis) - žmogaus susitikimui su šunimi konkretūs tikslai nėra užsibrėžiami. Svarbiausia tokių užsiėmimų metu – šuns ir žmogaus kontakto užmezgimas, teigiamai veikiantis emocijas.

Antrojo lygio kaniterapija (mokymasis su šunimis) – intensyvesnis bendravimas su šunimis, kurio metu šuo gali būti pasitelkiamas kaip mokymo priemonė (pavyzdžiui, mokomasi kaip tinkamai elgtis su gyvūnais) arba motyvuojanti priemonė mokantis kitus dalykus (šuns dalyvavimas mokymosi procese).

Trečiojo lygio kaniterapija (terapija, pasitelkiant šunis) –  šuns dalyvavimas kompleksiniuose terapiniuose užsiėmimuose, siekiant iš anksto apsibrėžtų tikslų. Šuns vaidmuo užsiėmimuose priklauso nuo sprendžiamos problemos tipo. Bendravimas su šunimi skirtas žmonių psichiniams, emociniams, socialiniams bei kognityviniams gebėjimams stiprinti. Terapijos programa iš anksto aptariama ir suderinama su specialistais, dirbančiais su konkrečiu pacientu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kaip siaubo filme

kaip siaubo filme portretas
ale kokia baisi atrodo,gal vezys grauzia ja???
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių