Ukmergėje paskelbta ekstremali situacija

Ukmergės rajono ekstremalių situacijų komisija šiandien 15 valandą paskelbė Ukmergės rajone ekstremalią situaciją, rytoj bus pradėti šilumos ir karšto vandens tiekimo atnaujinimo darbai.

Ukmergės rajono ekstremalių situacijų komisijoje, kurią sudaro įvairių savivaldybės ir valstybės institucijų bei žinybų atstovai, už ekstremalios situacijos paskelbimą vienbalsiai balsavo 19 Ukmergės rajono ekstremalių situacijų komisijos narių. 

Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas teigia, kad susidariusi situacija – nebepakenčiama. „Beveik per keturis mėnesius atsakingos institucijos niekaip neišsprendė šilumos ūkio klausimo Ukmergėje, procesas buvo nuolat vilkinamas. Gyventojams buvo sukelta daug nepatogumų ir taip daugiau tęstis nebegali, ypač vėstant orams“, – teigia A. Kopūstas.
2010 m. rugpjūčio 27 d. – rugsėjo 2 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliko reprezentatyvią ukmergiškių apklausą, kurios rezultatai atspindi, kad absoliuti dauguma (91 proc.) centralizuotos šilumos vartotojų žino apie savivaldybės tarybos sprendimą nutraukti šilumos ūkio nuomos sutartį su privačiu šilumos tiekėju ir dauguma jų (51 proc.) tokiam sprendimui pritaria. 

Šiam sprendimui nepritariančių tėra 15 proc. šilumos vartotojų. 46 proc. ukmergiškių taip pat pritaria šildymo sezono paankstinimui, jeigu tai leistų užtikrinti nepertraukiamą karšto vandens tiekimą, tokiam sprendimui nepritartų tik 23 proc. šilumos vartotojų.

Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Sutartis buvo nutraukta paaiškėjus faktams, kad „Miesto energija“ skirstė ir dalino pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens kainą Trakų rajono vartotojams. 

Be to, „Miesto energija“ be Ukmergės savivaldybės sutikimo sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą. Gautas paskolas bendrovė perskolino savo grupės įmonėms, skolinti pinigai buvo paskirti ne Ukmergės šilumos ūkiui, o palūkanas bankams mokėjo Ukmergės šilumos vartotojai, nes jos buvo įskaičiuotos į šilumos kainą. 

Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM. Ukmergės rajono savivaldybės taryba praėjusią savaitę patvirtino naujas šilumos bazines kainas – Šventupės gyvenvietės gyventojai nuo šiol už šilumą mokės ketvirtadaliu, o Pivonijos mikrorajono gyventojai – beveik 9 proc. mažiau. Šventupės gyventojams teikiamos šilumos bazinė kaina sumažinta iki 19,47 ct/kWh, tuo tarpu Pivonijos mikrorajono gyventojams – iki 23,75 ct/kWh.


Šiame straipsnyje: Ukmergėšildymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių