Kelialapis mūsų: „Žalgiris“ sutaršė baskus it šiltą vilną (komentarai)

Kauno „Žalgiris“ tvirtais žingsniais žengė į Eurolygos „Top16” etapą ir įrodė, kad praėjusią savaitę Zagrebe patirtas pralaimėjimas tebuvo atsitiktinumas. Šiandien sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje įspūdingą gynybą pademonstravę Joano Plazos auklėtiniai 82:45 tiesiog nušlavė Vitorijos „Caja Laboral“ ekipą  ir iškovojo šeštąją pergalę per septynis mačus.

„Žalgiris“ ir toliau išlieka tvirtu C grupės lyderiu.

Komentaras

Vladimiras Romanovas, „Žalgirio“ klubo savininkas

"Prieš šias rungtynes mūsų krepšininkai buvo įsitempę, nes labai troško anksčiau laiko iškovoti kelialapį į Eurolygos „Top 16” etapą. Tačiau ta įtampa neleido „Žalgiriui“ atsipalaiduoti, todėl visą laiką mūsiškiai žaidė maksimalia jėga ir pademonstravo labai galingą žaidimą. Dvikovos baigtis buvo nulemta jau trečiajame kėlinyje.

Mes buvome stipresni, mums padeda dievai ir, kaip visada, „Žalgirio“ arenoje gausiai susirinkę krepšinio sirgaliai. Tarp jų vėl buvo malonu matyti ir olimpinį čempioną Modestą Paulauską, kuriam įteikiau simbolinę sirgaliaus kortelę kaip vienam trejų metų gimtadienį švenčiančio „Žalgirio“ sirgalių klubo steigėjų. Lietuva gyvuos, kol bus tokie krepšinio ąžuolai ir „Žalgiris.“

Manau, kad per likusias grupės rungtynes treneris Joanas Plaza leis daugiau žaisti jaunimui, kuris pasistengs nesugadinti „Žalgirio“ markės.

Joanas Plaza, „Žalgirio“ vyriausiasis treneris

„Pirmiausia sveikinu visu su pergale bei kelialapiu į “Top 16„. Sirgaliai, kaip visuomet, buvo fantastiški. Po rungtynių grįžęs į kabinetą sulaukiau daug sveikinimo žinučių. Draugai iš Ispanijos stebėjosi, kaip puikiai mus šiandien palaikė komandos aistruoliai. R.Kaukėnui dar neseniai buvo atlikta kojos piršto operacija, o šiandien jis kovėsi tarsi liūtas. D.Lavrinovičius praėjusią savaitę praleido penkias treniruotes dėl nugaros skausmų, tačiau kovojo iš visų jėgų, grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio. Malonumas treniruoti tokius atsidavusius krepšininkus. Labai džiaugiuosi, kad pagaliau esame “Top16" etape. Tačiau mums to negana. Nors pergalių Eurolygoje jau turime daugiau nei praėjusiais metais, komanda yra alkana ir privalome demonstruoti lygiai tokį patį žaidimą ir toliau. Kitą savaitę bus svarbus mačas ne tik su Vilniaus „Lietuvos rytu“, tačiau ir su Pirėjo „Olympiacos“. Labai tikėtina, kad jose spręsis pirmosios vietos grupėje likimas. Būtų labai gerai laimėti jas ir užsitikrinti saugų gyvenimą prieš „Top16”.

Žanas Tabakas, „Caja Laboral“ vyriausiasis treneris

„Nuo pat pirmųjų minučių neradome būdų kaip prisitaikyti prie kibios “Žalgirio„ gynybos. Turime problemų ir jos yra tiek psichologinės, tiek fizinės. Fizinės bėdos yra ištaisomos, tačiau psichologinės problemos tikrai yra sunkiai pakeliama našta. Privalome labiau pasitikėti savimi ir susigrąžinti pasitikėjimą kuo greičiau. Visa komanda yra labai didelėje duobėje, gavome kelis labai skaudžius dūrius ir nesugebame atsitiesti. Privalome dirbti ir tikėtis, kad ateityje sugebėsime sugrįžti į vėžes. „Žalgiris“ šiandien laimėjo tiek kovą po lenta, tiek perėmė žymiai daugiau kamuolių, tačiau pirmiausia visos šios problemos kilo dėl pasitikėjimo savimi stygiaus.“

Statistika

Kauno „Žalgiris“ - Vitorijos „Caja Laboral“ 82:45 (22:15, 21:9, 16:9, 23:12).

„Žalgiris“: M.Popovičius 19 taškų (tritaškiai 4/8), D.Lavrinovičius 13 (6 išprov. praž.), M.Kuzminskas 13, I.Jaaberas 12, J.Foote'as 8, O.Lafayette'as 7, P.Jankūnas 5 (6 atk. kam.), R.Kaukėnas ir T.Dardenas po 2, K.Lavrinovičius 1.

„Caja Laboral“: F.Causeuras ir A.Nočionis po 10, T.Pleissas 6.

Rungtynių eiga

I kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokia sudėtimi: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmellas Dardedas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo pastaruoju metu daug liaupsių už patikimą ir kibią gynybą sulaukęs šeimininkų komandos legionierius I.Jaaberas. Netrukus komandos kapitonas Paulius Jankūnas smeigė tritaškį - puiki „Žalgirio“ pradžia 5:0. Pirmus taškus baskams pelnė lenkas Maciejus Lampe. Svečiai jau per pirmas tris minutes buvo prasižengę 5 kartus, tačiau juos gelbėjo argentiniečio Andrea Nocioni taiklūs tolimi metimai. Po jo dviejų iš eilės jo tritaškių Vitorijos ekipos deficitas buvo sumažėjęs iki minimumo (8:9), tačiau netrukus D.Lavrinovičius sudrebino krepšį dėjimu su pražanga ir šeimininkai vėl atitrūko - 12:8.

„Žalgiris“ nesustojo. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei po Mindaugo Kuzminsko dvitaškio šeimininkų pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis (22:12).

II kėlinys. Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai. Po Fernando San Emeterio tolimo metimo „Caja Laboral“ deficitą sumažino iki 4 taškų - 20:24. Labai gerai į žaidimą įsijungė po keitimo aikštėje pasirodęs ir nedaug minučių pastaruoju metu gaudavęs jaunasis Vytenis Lipkevičius. Laimėjęs atkarpą 9:0 „Žalgiris“ vėl truktelėjo į priekį - 33:20.

Įsibėgėjęs „Žalgirio“ traukinys net neketino sustoti, po greitos atakos D.Lavrinovičius padidino šeimininkų persvarą iki 15 taškų, o netrukus M.Popovičius pataikė tritaškį ir kauniečių pranašumas pasiekė rekordinę 18 taškų ribą - 40:22. Tačiau ir tai nebuvo riba. Jeffas Foote'as baigiantis kėliniui pataikė iš vidutinio nuotolio ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje šviečiant labai džiuginantiems skaičiams - 43:24.

Per pirmąją rungtynių pusę kauniečiai J.Plazos vaikinai daugiau nei įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (24:10). Pagal naudingumo koeficientą kauniečiai taip pat turėjo milžinišką pranašumą - 57:16.

III kėlinys. Po didžiosios pertraukos baskų agonija tesėsi. Ž.Tabakui niekaip nepavyko rasti atsakymų į buvusio bendražygio J.Plazos pasiūlytas mįsles ir šeimininkų atotrūkis vis didėjo. Po T.Dardeno taiklaus metimo „Žalgirio“ persvara jau tapo nepadori - 55:28. Po trijų kėlinių - 59:33.

IV kėlinys. Paskutinės dešimt minučių tebuvo formalumas. Po M.Popovičiaus eilinės tolimos bombos „Žalgirio“ pranašumas padidėjo iki 25 taškų - 62:37. Po.M.Kuzminsko taiklaus metimo šeimininkų persvara pasiekė 30 taškų ribą (73:43), o visa „Žalgirio“ arena pradėjo šėlti pagal „gangnam style“ muziką. Šeimininkai daugiau nei įtikinamai 49:23 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir tai buvo pagrindinė pergalės priežastis. Pergalė - 82:45: „Žalgiris“ - „Top 16“ etape!

***

Poliai. Baskų komanda kol kas per šešis mačus sugebėjo laimėti tik kartą ir netikėtai velkasi D grupės dugne. Į laikinąją sostinę baskai atvyksta kupini entuziazmo pagaliau kilti į viršų ir pagerinti savo padėtį turnyro lentelėje. „Žalgiris“ demonstruoja visiškai priešingus rezultatus – kauniečių taupyklėje 5 pergalės ir viena nesėkmė.

Lūžis. „Caja Laboral“ rizikuoja antrus metus iš eilės nepatekti į Eurolygos „Top 16“ etapą ir matydami šią grėsmę klubo vadovai nusprendė imtis permainų. Šią savaitę iš vyriausiojo trenerio pareigų buvo atleistas Juodkalnijos krepšinio specialistas Duško Ivanovičius. Vietoj jo buvo nuspręsta įlieti šviežio kraujo – ekipos vairą perėmė jaunosios kartos treneris Žanas Tabakas.

Stabas. D.Ivanovičius buvo tapęs tikru Vitorijos klubinio krepšinio simboliu. Tuometinį „Tau Ceramica“ klubą jis treniravo  2000-2005 metais, o vėliau į postą sugrįžo 2008 metais. Nuo tada su „Caja Laboral“ ekipa stipriausiame Senojo žemyno turnyre jis laimėjo 41 dvikovas ir pralaimėjo 36.

Akistata. Buvę bendražygiai – „Žalgirio“ krepšininkų vyriausiasis treneris J.Plaza ir naujasis „Caja Laboral“ ekipos strategas Ž.Tabakas – Kaune susitinka kaip varžovai. 213 cm ūgio buvęs Kroatijos nacionalinės rinktinės ir Hjustono „Rockets“, Toronto „Raptors“, Bostono „Celtics“ ir Indianos „Pacers“ ekipų vidurio puolėjas dirbo J.Plazos asistentu Madrido „Real“ ir Sevilijos „Cajasol“ klubuose. Pastaruoju metu kroatas treniravo Sopoto „Trefl“ (Lenkija) krepšininkus. Ž.Tabakas su Splito klubu tris sezonus iš eilės – 1989, 1990 ir 1991 m. – iškovojo Europos klubų čempionų taurę, su Kroatijos nacionaline komanda – 1992-ųjų Barselonos olimpiados sidabro ir 1993-iųjų Europos čempionato bronzos medalius, o 1995-aisiais su „Rockets“ tapo NBA čempionu.

Istorija. Nuo 1998-ųjų, kai „Žalgiris“ pradėjo rungtyniauti stipriausioje žemyno lygoje, Vitorijos ir Kauno komandų keliai tarpusavyje buvo susikirtę 13 kartų. Septynis sykius sėkmė šypsojosi žalgiriečiams, o šešis kartus stipresni buvo ispanai. Kaune „Žalgiris“ laimėjo 4 susitikimus, o du sykius geriau sekėsi svečiams. Paskutinį kartą „Caja Laboral“ ir „Žalgiris“ laikinojoje sostinėje žaidė 2010-2011 metų sezoną ir tą kartą baskai triumfavo po pratęsimo 95:89.

Netektis. Šiandienos mače Vitorijos ekipai teks verstis be puolėjo Nemanja Bjelicos. 24-erių metų serbas liko Ispanijoje dėl dešinės kojos skausmų, kuriuos vis dar jaučia po lapkričio 9 dieną per rungtynes su „Cedevita“ patirtos traumos. Šį sezoną per Eurolygos rungtynes N.Bjelica vidutiniškai rinko po 10,4 taško ir atkovojo po 6 kamuolius. Dvitaškius serbas metė  59,3 proc. taiklumu (16/27 metimų). Per Vitorijoje vykusias rungtynes su „Žalgiriu“ puolėjas įmetė 6 taškus.

Komponentai. Pirmosiose „Caja Laboral“ ir „Žalgirio“ rungtynėse Ispanijoje stipresni buvo kauniečiai – 77:71. „Žalgiris“ yra rezultatyviausia Eurolygos ekipa (vid. 86,8 taško). Vitorijos krepšininkai taikliausiai meta baudas (83,8 proc.).

Jubiliejus. Didžiosios pertraukos metu  „Žalgirio“ arenoje buvo paminėtas oficialaus klubo sirgalių trejų metų gimtadienis. Komandos savininkas Vladimiras Romanovas įteikė simbolinę sirgaliaus kortelę vienam klubo steigėjų olimpiniam čempionui Modestui Paulauskui. Taip pat buvo apdovanoti „Žalgirio“ klubo aistruoliai.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgirisCaja Laboral

Jonia

Jonia portretas
Ar jau visi jūsų redaktoriai sudebilėjo kad nesugeba teisingai kelių ždžių parašyti Joano Plazmos auklėtiniai 82:45 tiesiog nušlavė Viktorijos „Caja Laboral“ ekipą