Eurolyga: „Lietuvos rytas“ – „Cholet Basket“ 92:80

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai, siekdami kelialapio į Eurolygos šešioliktuką, sugriebė varganą gelbėjimosi šiaudą.

Lietuvos čempionai savo aikštėje 92:80 atsirevanšavo prancūzų „Cholet Basket“ komandai už pralaimėjimą pirmame rate (69:73). Jei ne ši pergalė, „Lietuvos rytui“ būtų telikęs formalumas – garbingai arba gėdingai baigti pasirodymą sezoną elitiniame Europos vyrų krepšinio klubų turnyre.

Komandos žūtbūtinę dvikovą pradėjo šiais starto penketais: „Lietuvos rytas“ - K.El-Aminas, M.Gecevičius, C.Nalga, M.Bjelica ir B.Newley's, „Cholet Basket“ - A.Robinsonas, S.Mejia, C.Marquisas, C.Leonardas ir D.Nelsonas. Svečiai šovė į priekį - 3:9, tačiau vilniečiai sustabdė varžovus - 16:9 ir įtvirtino pranašumą - 24:15. Po pirmo kėlinio 28:20 pirmavo „Lietuvos rytas". Per antrą kėlinį Vilniaus ekipai pavyko išsaugoti panašią persvarą - 50:41.

Pirmos rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: C.Nalga pelnė 12 taškų, M.Gecevičius - 11, M.Bjelica - 9 ir C.Marquisas - 10, D.Nelsonas - 8, V.Avdalovičius - 7; komandų rodikliai („Lietuvos rytas - „Cholet Basket"): dvitaškiai - 17/22 (77 proc.) ir 14/25 (56 proc.), atkovota kamuolių - 16 ir 11.

Trečiajame kėlinyje „Cholet Basket" komanda buvo priartėjusi - 52:48, bet vilniečiai susigrąžino iniciatyvą - 72:62. Per paskutinį ketvirtį „Lietuvos rytas" padidino skirtumą - 92:80. Tai - tik antroji Vilniaus ekipos pergalė C grupėje.

Rungtynių statistika. „Lietuvos rytas" - „Cholet Basket" 92:80 (28:20, 22:21, 22:21, 20:18). M.Gecevičius 19 taškų (4 rezultatyvūs perdavimai), M.Bjelica 18 (8 atkovoti kamuoliai), C.Nalga (9 atkovoti kamuoliai) ir K.Bajramovičius po 16, K.El-Aminas 9, B.Newley's 8, Š.Jasikevičius 6/S.Mejia 17 (6 atkovoti kamuoliai), D.Nelsonas 13, V.Avdalovičius 12 (6 atkovoti kamuoliai), R.Falkeris 11, C.Marquisas 10, A.Robinsonas ir C.Leonardas po 6, L.Vebobe 5. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 28/44 (63 proc.) ir 29/53 (54 proc.), tritaškiai - 6/14 (42) ir 3/12 (25), baudų metimai - 18/23 (78) ir 13/19 (68), atkovota kamuolių - 32 ir 31, perimta - 8 ir 6, rezultatyvūs perdavimai - 14 ir 11, klaidos - 13 ir 15.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolyga