Vaikai iš Kauno globos namų turėjo smagų užsiėmimą: tapė ant vandens

  • Teksto dydis:

Vaikai iš Kauno savivaldybės vaikų globos namų turėjo itin smagų ir įdomų užsiėmimą – tapybą ant vandens (ebru).

Šį užsiėmimą vedė fondo partneriai VYTA. Jie organizuoja įvairius užsiėmimus įmonėms, vaikams, suaugusiems, šventėms, organizuoja vaikų stovyklas bei vykdo edukacines programas.

Kas yra tapyba ant vandens?

Tapyba ant vandens kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu, vėliau išplito po visą pasaulį, įgavo skirtingus pavadinimus (Ebre – „pelėsinis popierius“ Senovės Kinijoje, Abru – „Vandens veidas“ Centrinėje Azijoje bei dar daug kitų). Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.

Tapyba ant vandens išskiria šiomis savybėmis: emocijų išliejimas; pasitikėjimo savimi ir motyvacijos ugdymas; rankų judesių lavinimas (darbas spec. lazdelėmis); dėmesio lavinimas; kūrybiškumo atskleidimas; bendravimo, derybų lavinimas (dirbant poroje, grupėje); mokymasis toleruoti neapibrėžtumą (rezultatas nenuspėjamas, darbas vienetinis); nereikalingi meniniai gebėjimai.

Tapyba ant vandens naudojama keturiose srityse: terapinėje (kaip dailės terapijos technika); edukacinėje – mokomojoje (naudojama gabiųjų ar atvirkščiai – turinčių sutrikimų, negalią vaikų ugdymo programose; fizikos, chemijos ir istorijos pamokose; socialinių įgūdžių mokymo programose); pramoginėje; profesionalaus meno.

Na, o svarbiausia, kad tapyba ant vandens stebina, džiugina ir su ja sunku gauti blogą rezultatą, tad nebūtina turėti polinkio į meną ar mokėti piešti.

Kaip vyksta tapybos ant vandens užsiėmimas?

Užsiėmimo pradžioje vyksta meno ir neįprastų priemonių pristatymas, tapomas parodomasis piešinys, kurio metu parodoma, kaip išgauti įvairius ornamentus, norimą foną. Vėliau kiekvienam dalyviui padedama nutapyti savo kūrinį ir jį nuimti ant popieriaus. Taip pat galima tapyti vieną didelį piešinį, jį nuimant ant drobės, šilko arba ir mažą piešinį nuimti ant medžio, modelino ar molio. Vėliau darbeliai išdžiūsta ir lieka džiuginti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

cha cha

cha cha portretas
ai ai koks įvykis, tai bent vertas straipsnio, nuvežkite bent prie jūros vaikus, pas delfinus :DDD
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių