Parodoje – užsienio studentų patirtis Kaune

  • Teksto dydis:

Kasmet studijuoti į Kauno technologijos universitetą (KTU) atvyksta daugiau kaip 300 studentų iš įvairių pasaulio valstybių. Atvykę į Kauną, užsienio studentai ne tik ugdo savo mokslines ir kūrybines kompetencijas, bet ir prisideda prie miesto raidos. Apie studentų patirtį Kaune pasakoja naujoji KTU paroda – „Pasirinkimas – Kaunas“, atspindinti užsienio studentų spalvingą ir įkvepiančią mokymosi ir kūrybos patirtį.

Paroda ant tvoros

„Neseniai užsienio studentai turėjo priimti svarbų sprendimą – pakeisti gyvenamąją vietą, atvykti į kitą šalį ir čia žengti pirmuosius karjeros žingsnius“, – rašoma parodos aprašyme.

Ant buvusio prekybos centro „Merkurijus“ statybvietės tvoros, pačiame centre, atidaryta paroda atskleidžia jų gyvenimą Kaune: miesto siūlomas galimybes, miesto kultūrą ir inovacijas.

Žalias, gyvas ir jauno žmogaus poreikiams pritaikytas miestas – taip Kauną apibūdina į Lietuvą iš užsienio valstybių atvykę  studentai. Ekvadorietis Martinas Gomezas pirmą kartą apie Kauną išgirdo iš bičiulio ir nuo tada pradėjo savarankiškai internete domėtis studijų galimybėmis Lietuvoje.

„Daugiau pasidomėjęs nustebau, kaip tokiame mažame Europos mieste tiek daug mokslo ir technologijų potencialo. Be to, Kaunas iš kitų miestų išsiskiria gamta – visur daug žalumos, parkus ir miškus čia juosia upės. Šiame mieste gyvenu jau ketverius metus, bet mane vis dar žavi saulėlydis Santakoje šiltais vasaros vakarais“, – sako M. Gomezas, KTU studijuojantis intelektinės robotikos sistemas.

Pamėgo parkus

Norėdami pabėgti nuo miesto šurmulio arba su draugais surengti pikniką ir pažaisti tinklinį, užsienio studentai traukia į Dainavos, Ąžuolyno, Draugystės parkus ir Panemunės šilą. Yasseras Chibelis, KTU Elektronikos ir elektros inžinerijos studentas iš Maroko, priduria, kad visos veiklos gamtoje skatina kasdien Kauną pamilti iš naujo.

Mane sužavėjo, kad į Kauną atvyksta studentų iš visos Lietuvos – mažų kaimelių, miestelių ar kitų didmiesčių. Čia gausu gyvybės, jaunatviškų idėjų.

„Priimti sprendimą persikelti į Kauną nebuvo sunku – žinojau, kad čia įgysiu visapusį išsilavinimą, mokysiuosi iš patyrusių dėstytojų, dar studijų metais įgysiu daug profesinės praktikos. Beje, įsilieti į Kauno gyvenimą neužtrukau, nes kauniečiai labai svetingi“, – pastebi marokietis Y. Chibelis.

Kultūrinis gyvenimas Kaune klesti – vyksta daugybė renginių, o puikią atmosferą šiame mieste papildo miestiečių draugiškumas. KTU studentas ukrainietis Pavlo Vilkhovyi teigia, kad per valstybines šventes visas Kaunas nusidažo Lietuvos vėliavos spalvomis – geltona, žalia ir raudona.

„Žaviuosi kauniečių meile krepšiniui. Per trejus metus, praleistus Kaune, mane labiausiai nustebino žmonių geranoriškumas – sulaukiau pagalbos ieškodamas namų, greitai radau naujų pažinčių ir išplėčiau draugų ratą“, – pasakoja parodos veidas P. Vilkhovyi, KTU studijuojantis informatiką.

Įžvelgia panašumų

Iš Ukrainos į Lietuvą atvykę studentai pastebi panašumų tarp šių dviejų valstybių kultūrų. Vienas iš jų – panašios ukrainiečių ir lietuvių virtuvės. „Manau, kad daugiau nei 50 proc. lietuviško maisto primena ukrainietišką virtuvę, skiriasi tik bulvių ir mėsos kombinacijos“, – šypsosi Sofiia Boichenko, studijuojanti KTU naujųjų medijų kalbą.

Pasakodama apie kauniečių draugiškumą, azerbaidžanietė Safiyya Baba-zada atkreipia dėmesį, kad tik atvykusi paklausė vietinių kelio, o jie ne tik paaiškino, kaip nuvykti, bet ir parekomendavo, ką turėtų ten aplankyti.

„Mane sužavėjo, kad į Kauną atvyksta studentų iš visos Lietuvos – mažų kaimelių, miestelių ar kitų didmiesčių. Čia gausu gyvybės, jaunatviškų idėjų ir kultūrinių veiklų – lankausi muziejuose, festivaliuose, galiu rinktis labiausiai patinkantį koncertą iš ilgo jų sąrašo“, – teigia S. Baba-zada.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių