Seni ir Naujieji: skausmas, džiaugsmas ir godos

  • Teksto dydis:

Ilona Joneliūnienė, Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vyresnioji akušerė

1. Smagu, kad ligoninėje gimė jau per 1100 naujagimių, sulaukėme šešių porų dvynių. Įvykus struktūriniams pokyčiams Akušerijos ir ginekologijos skyriuje visuose padaliniuose pradėjo dirbti akušerės. Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta Medicinos norma joms suteikia teisę rūpintis moters sveikata visais jos gyvenimo amžiaus tarpsniais. Ligoninės administracijos, vykdančios teigiamus pokyčius akušerių darbe, dėka pradėjo veikti konsultacijų ir diagnostikos kabinetas. Jame ne tik konsultuoja gydytojai akušeriai-ginekologai, bet ir nuolat dirba akušerė.

Ligoninei jau daugiau nei prieš dešimtmetį suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės vardas. Nuo liepos pirmos dienos įsteigtas vyresniojo žindymo specialisto etatas. Vyresnioji žindymo specialistė, akušerė Valerija Perminaitė kiekvieną ketvirtadienį nuo 12 valandos moko nėščiąsias žindymo paslapčių ligoninėje veikiančioje Nėščiųjų mokyklėlėje, konsultuoja visas mamas, kurios patiria su žindymu susijusių problemų.

Atvėrėme svetainės mamai duris, kad moterys bendrautų ne tik su medikais, bet ir tarpusavyje, dalytųsi žindymo ir apskritai vaiko auginimo patirtimi. Siekiame globalesnio požiūrio į ekologiją, norime prisidėti prie vartojimo mažinimo, sąmoningumo ugdymo.

Skyriuje jau tapo gražia tradicija šventiniu laikotarpiu gimusiems kūdikiams dovanoti megztas vilnones kojinytes. Jas su didele meile ir išmone kuria buvusi pedagogė Irena Stonkienė. Tikimės rasti ir daugiau iniciatyvių moterų, ilgais žiemos vakarais mezgančių mažiesiems taip reikalingus pirmuosius batukus.

2. Labiausiai įsimena laimingos, švytinčios iš ligoninės išvykstančiųjų akys ir šypsenos, parašyti ar tiesiog išsakyti nuoširdūs žodžiai su pažadu vėl sugrįžti.

3. Džiaugsmą teikia sėkmė darbe. Akušerė atsakinga už dvi, o kartais net tris gyvybes. Darbuojamės su moterimis įvairiais amžiaus tarpsniais: nėštumo metu, visą ilgą gimdymo laiką, siaučiant hormonų audrai ar sveikstant po sudėtingų ginekologinių operacijų. Problemas įveikus užplūsta palengvėjimas.

4. Šventės medikams – įprastos bemiegės naktys prie gimstančiojo ar sergančiosios, kuriems reikia pagalbos, dėmesio ir šilumos.

5. 2016–aisiais sau ir kolegoms linkiu visada rasti padrąsinantį, kupiną atjautos ir supratimo gerą nuoširdų žodį, šiltą šypsnį. Akušerės darbas – tai visų pirma pašaukimas, kurio kartais net žodžiais negali nusakyti.

Alfredas Bagdonas, Kauno klinikinės ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėjas

1. Metai įsiminė tuo, kad buvo daug ir sunkių ligonių.

2. Sunkiems ligoniams gydyti reikėjo sutelktų gydytojų, slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų pastangų.

3. Džiugu, kad užteko tiek materialinių, tiek ir žmogiškųjų išteklių profesionaliai įveikiant iššūkius.

4. Prasmės ir džiaugsmo darbe teikia pasiektas rezultatas – išgelbėta gyvybė, pagerėjusi sveikata, sugrąžinta sielos ramybė ir viltis. Tai kompensuoja šventes.

5. Viltys 2016-iesiems? Yra tokie posakiai: "Hanibals ad portas" (Hanibalas prie vartų, tai yra pavojus čia pat) ir "Fac et spera" (dirbk ir neprarask vilties).

Artūras Šulnius, Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus (traumatologijos punkto) vedėjas

1. Besibaigiantys metai buvo ypatingi tuo, kad pačiam teko patirti trauminio paciento dalią. Supratau, kad ir nedidelė trauma smarkiai pakeičia gyvenimą. Ypač pradedi vertinti artimųjų dėmesį ir pagalbą. Dar ypatingi tuo, kad gimė antras anūkas, darbe paaukštino pareigas.

2. Įsiminė viena pacientė, atvežta į Priėmimo skyrių dėl blauzdos kaulo lūžio. Kai pradėdamas apžiūrą paklausiau, kas atsitiko, ji atsakė klausimu: o koks tavo reikalas? Buvo vėlus vakaras, pacientė akivaizdžiai vartojusi alkoholinių gėrimų.

3. Man darbe daugiausia džiaugsmo suteikia paciento šypsena.

4. Per šventes dažnai tenka dirbti, bet tai nereiškia, kad mes puolame į pagalbą bet kuriuo paros metu. Kai pagal grafiką dirba kolegos, pagalbą teikia jie.

5. Viltys? Kuo mažiau traumų, kuo daugiau džiaugsmo.


Šiame straipsnyje: Kauno medikai20152016

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių