Ypatinga Kauno abiturientų laida

Kauniečiai abiturientai Marius Kraujalis, Nidas Visockis ir Karolis Kašiuba – pirmoji, tačiau jau išskirtinė žinomo solisto Giedriaus Prunskaus, J.Gruodžio konservatorijos mokytojo, dvyliktokų laida.

Kauniečiai abiturientai Marius Kraujalis, Nidas Visockis ir Karolis Kašiuba – pirmoji, tačiau jau išskirtinė žinomo solisto Giedriaus Prunskaus, J.Gruodžio konservatorijos mokytojo, dvyliktokų laida.

Vaikinų gebėjimai neliko nepastebėti šalies ir tarptautiniuose konkursuose. Sėkmingai brandos egzaminus išlaikiusios trijulės laukia naujas etapas – studijos. M.Kraujalis (M.K.) laukia priėmimo į Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją, o K.Kašiuba (K.K.) ir N.Visockis (N.V.) – į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) rezultatų.

"Nežinau, ar dar kartą pasitaikys galimybė išugdyti tokius auklėtinius. Parengti tris solinio dainavimo mokinius per vienus metus – nemažai. Tai nėra rekordas, bet darbo buvo daug. Džiugiausia tai, kad visi trys verti eiti toliau, siekti profesionalų karjeros", – sakė G.Prunskus.

– Mokytojau, kuo ypatingi jūsų auklėtiniai?

– Pirmiausia jie visi – skirtingi. Marius labai greitai išmoksta muzikinius kūrinius, nors buvo ir kuriozinių situacijų, kai kelis kartus strigo vienoje vietoje, nors tu ką. Labai kūrybiškas, jam dažniausiai sekdavosi įvairiuose konkursuose.

Karolis iš pradžių buvo it žmogus su kauke. Ją kartais per pamokas pavykdavo atidengti, neišsiduodant ir jam pačiam galbūt nesuprantant, bet laikui bėgant jis tą kaukę nusiėmė pats ir tapo pakankamai atviras. Jo balsas labai įdomus, Karolis turėtų tapti labai geru tenoru, jeigu toliau viskas klostysis sėkmingai. Be to, jis išsiskiria neeiline klausa.

Nidas iš šios kompanijos metais mažiau mokėsi pas mane. Pradžia buvo sunkoka, vyko tarsi paieška – kas jis yra ir kuo gali būti. Jo balsas buvo sunkiai valdomas, bet beveik po pusės metų sugebėjome pralaužti ledus ir progresavome. Nidas drąsus scenoje, nebijo save rodyti (apie tai byloja ir įvertinimas už artistiškumą II tarptautiniame M.K.Oginskio kamerinės muzikos atlikėjų festivalyje-konkurse "Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai" – red. past.).

– Vaikinai, ką labiausiai įsiminėte per pirmą susitikimą su mokytoju J.Gruodžio konservatorijoje?

M.K.: Iš pradžių man siūlė pasirinkti džiazą, bet nuėjau į klasiką. Mane pasitiko dėstytojas ir tiesiog pradainavo. Man tas procesas taip patiko, iškart užsimezgė labai artimi ryšiai ir nedvejodamas nusprendžiau rinktis klasiką.

K.K.: Kai Marius padainavo, įėjau į klasę ir taip pat iškart užsimezgė kontaktas su mokytoju. Vėliau po konsultacijų sužinojau, kad dėstytoją buvo galima pasirinkti pačiam, bet man viskas susiklostė natūraliai.

N.V.: Planavau dirbti su kitu mokytoju, bet labai džiaugiuosi, kad patekau pas Giedrių. Netrukus supratau, kad tai – būtent tas specialistas ir žmogus, kurio ieškojau.

– Ar per visą bendro darbo laiką nė karto nekilo noras atsisakyti muzikos mokslų ir imtis ko nors kita?

K.K.: Buvo tokių minčių, ypač per vadinamąsias vokalines menopauzes, krizes, kai staiga apima jausmas, kad tai – ne tau, atrodo, viską mestum. Tačiau mūsų pedagogui mes – ne vien mokiniai. Jis stengiasi pažinti, perprasti asmenybę ir rasti būdų, kaip motyvuoti.

M.K.: Kartais atrodė, kad iš viso nebemoku dainuoti, viskas – tik blogai. Tačiau dėstytojas labai paprastai, be įtampos pasakydavo, kad kitą savaitę viskas bus gerai, ir krizė baigdavosi.

N.V.: Niekada nesuabejojau. Jau ateidamas dainuoti žinojau, kad to tikrai noriu, kad to sieksiu iškilus net ir didžiausiems sunkumams.

– O jūs, mokytojau, ar visada tikėjote savo auklėtinių perspektyva?

G.P.: Jei ir buvo abejonių, tai jiems to neparodžiau. Pedagogui būtų nesąžininga sakyti savo mokiniui, kad juo nebetiki. Jeigu matydavau, kad mokiniui – krizė, permąstydavau, kaip galėčiau jį nuraminti, kad nedarytų klaidų. Tikėjau visais trimis.

– Kokias savo mokytojo savybes – teigiamas ar neigiamas – pirmiausia pažymėtumėte?

K.K.: Per vokalines krizes, būnant labiau pragmatiškam, labiau viskuo nusivylusiam ir pesimistiškam, mokytojo optimizmas dažnai netgi erzinantis, bet vėliau jis pasiteisina. Man patinka jo kontaktas su žmogumi, artimas požiūris į meną.

– Ar domitės savo mokytojo kūrybine veikla? Kokia konkrečiai? Kas padarė didžiausią įspūdį?

K.K.: Neįmanoma nesidomėti, jeigu esi smalsus, juolab kai mokaisi iš to žmogaus, žiūri į jį kaip į autoritetą. Man didžiausią įspūdį paliko mokytojo teatriškumas.

N.V.: Su Karoliu buvome visuose mokytojo spektakliuose Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ir turbūt net po tris kartus. Balkone vis mojuodavome, gaila tik, kad nepastebėdavo.

– Kokia patirtimi, ne vien muzikine, bet ir gyvenimiška, perimta iš savo mokytojo, didžiuojatės labiausiai?

K.K.: Psichologine, saviugdos, savireguliacijos ir nuolatinio auksinio vidurio ieškojimo. Muzikine prasme – tolerancijos kitiems muzikos stiliams, žmogiškoms nesėkmėms.

M.K.: Pagarbos, diskretiško ir mandagaus nuomonės išsakymo, gebėjimo išklausyti.

N.V.: Manyčiau, visi metai, praleisti kartu, man buvo gyvenimo mokykla, išmokiusi ne tik dainuoti, būti muzikantu, bet ir subręsti.

– Kas yra talentas? Dievo dovana ar jį galima pasiekti darbu?

M.K.: Galima turėti talentą dainuoti, bet jei nedirbsi – gerai nedainuosi. Taip pat svarbu tą talentą atrasti. Turi maloniai jaustis darydamas tai, ką darai.

K.K.: Priklauso nuo srities, nes ne kiekvienas bus dainininkas. Manau, jei negalima be kažko gyventi, tai ir yra talentas tai daryti. Mano nuomone, kiekvienas, galintis kalbėti, gali ir dainuoti. Klausimas tik tas, ar jis iš to pats kažką tik gaus, ar tik duos.

N.V.: Manau, kad kiekvienas žmogus yra talentingas, tik kiekvienas skirtingai įdeda darbo realizuoti savo tikslus.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vismantė

Vismantė portretas
Ne viskas tiesa ką parašė straipsnyje yra iškraipymų.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

  • Menas, drąsinantis išvalyti gyvenimo peizažą nuo svetimkūnių
    Menas, drąsinantis išvalyti gyvenimo peizažą nuo svetimkūnių

    Norint pagyti iš toksiškų santykių, reikia pripažinti senus randus ir savo jausmus, kurie ilgai buvo užkasti, sako menininkė Akvilė Linkevičienė, šiemet įsijungusi į labdaros ir paramos fondo „Frida“ organizuojamo &bd...

  • Triušių parodoje Kaune – daugiau kaip 200 pūkuotų ilgaausių
    Triušių parodoje Kaune – daugiau kaip 200 pūkuotų ilgaausių

    Ateinantį savaitgalį, lapkričio 30–gruodžio 1 d., kauniečiai ir miesto svečiai galės pasigrožėti įvairiausių veislių triušiais, sužinoti naudingų dalykų apie jų auginimą ir dalyvauti kitokiose veiklose. Visa tai vyks prekybos mies...

    3
  • Parodoje – roboto atspausdintas porcelianas
    Parodoje – roboto atspausdintas porcelianas

    „Nors darbus sukūrė robotas, kūrybinis procesas reikalavo žmogiškos širdies“, – sako šiuolaikinės keramikos kūrėjas dr. Rokas Dovydėnas. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje pristatoma jo 3D molio spausdintu...

    3
  • Kauno sporto halėje po 20 metų pertraukos ir vėl skambėjo „G&G Sindikatas“
    Kauno sporto halėje po 20 metų pertraukos ir vėl skambėjo „G&G Sindikatas“

    Lapkričio 23-iąją Kauno sporto halėje įvyko ilgai lauktas „G&G Sindikato“ koncertas, kuris subūrė pilnutėlę salę lietuviško repo gerbėjų. Šis koncertas buvo ypatingas dėl dviejų sentimentalių progų: grupė sugr...

    10
  • Šokio spektaklyje – saiko ir pertekliaus ribos
    Šokio spektaklyje – saiko ir pertekliaus ribos

    Du atlikėjai, valandą trunkantis pasirodymas, nenutrūkstamas ryšys, balansuojantis tarp pusiausvyros ir ribų nebuvimo. Taip jau visai netrukus žiūrovus pasitiks naujausias „Nuepiko“ šokio trupės kūrybinis darbas, šokio ...

  • Ilgai laukta „Bohemos“ premjera įvyko!
    Ilgai laukta „Bohemos“ premjera įvyko!

    Kauno valstybinis muzikinis teatras lapkričio 23 ir 24 dienomis pristatė jau antrąją šio sezono premjerą – scenoje karaliavo legendinė, po šešių dešimtmečių į Kauno teatrą sugrįžusi, Giacomo Puccini opera „B...

    4
  • Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone lapkričio 26–gruodžio 1 d.
    Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone lapkričio 26–gruodžio 1 d.

    LAPKRIČIO 26 D. Babtų kultūros centras: 10 val. – Kauno rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų dainų festivalis „Skambėk, dainele“. Rokų laisvalaikio salė: 18 val. – Ričardo Elijošiaus (Nakvi&s...

  • Jaunieji muzikos lyderiai išpildys svajonę groti su orkestru
    Jaunieji muzikos lyderiai išpildys svajonę groti su orkestru

    „Užlipusi ant scenos pasimėgausiu akimirka, kurios taip ilgai laukiau“, – sako keturiolikmetė pianistė Kotryna Janavičiūtė. Su kitais aštuoniais jaunaisiais muzikantais ji pasirodys Kauno valstybinės filharmonijos scenoje. Kart...

    2
  • Mitologinėse ganyklose: V. K. Slavinsko atminimui
    Mitologinėse ganyklose: V. K. Slavinsko atminimui

    Gaivinu atmintyje ne taip seniai įvykusį apsilankymą menininko Viliaus Ksavero Slavinsko (1943–2023) namuose. Senojo Kauno dvasią tebesaugančioje vietoje – Žaliakalnyje, prie pat Ąžuolyno. Namuose, kuriuos galima vadinti galerija dėl juose...

  • Kauno miesto muziejus kviečia laukti šv. Kalėdų kartu
    Kauno miesto muziejus kviečia laukti šv. Kalėdų kartu

    Penki Kauno miesto muziejaus (KMM) padaliniai – Kauno rotušė, Kauno pilis, M. ir K. Petrauskų namai, Tautinės muzikos muziejus bei Juozo Gruodžio namai – pradeda gyventi šv. Kalėdų laukimu. Nuo laiko kartu kuriant kalėdines dov...

    1
Daugiau straipsnių