Artėjant didžiausioms metų šventėms – Kūčioms, Kalėdoms ir Naujiesiems metams, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie darbo laiko trumpinimą prieššventinėmis dienomis ir apmokėjimo tvarką už darbą švenčių dienomis.
Jauni specialistai bėga iš Šiaulių ligoninės. Nors ir palieka gydymo įstaigą dėl skirtingų priežasčių, kaltina administraciją dėl neištesėtų pažadų. Gastroenterologas taip ir nesulaukė naujos technikos. Neurologė neiškentė dėl užsitęsusio per didelio darbo krūvio. Specialistai tikina norėję ir toliau dirbti ligoninėje, tačiau administracija nieko nekeitė, tik vilkino laiką.
Už darbą, kuris šventinių dienų išvakarėse nesutrumpinamas viena valanda, darbdavius siūloma įpareigoti su darbuotojais atsiskaityti kaip už viršvalandžius.
Kas trečia įmonė Lietuvoje nustato netradicinį darbo laiką. Pavyzdžiui, per savaitę dirba 52 valandas, bet daugiau ir poilsiauja. Darbdaviai tai dar vadina sumine darbo laiko apskaita. Profsąjungos skundžiasi, kad tai legalus būdas nemokėti už viršvalandžius. Alinama ir darbuotojų sveikata. Grupelė Seimo narių jau metus bando tokį darbo principą apriboti, bet nesiseka.
Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę, klausdama, kodėl pasienio pareigūnams neatlyginama už viršvalandžius?
Įsigaliojo nauja tvarka, kuri įpareigoja darbuotojų viršvalandžius, darbą švenčių, poilsio dienomis ar naktį įtraukti į apskaitos dokumentus iki tos pačios darbo dienos darbovietėje pabaigos, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).