Praėjusį penktadienį „Teltonika“ grupės vadovui Arvydui Paukščiui pranešus apie stabdomas milijardines investicijas į technologijų parko statybas Liepkalnyje, naujosios valdančiosios daugumos atstovai neabejoja – susiklosčiusia situacija turėtų pasidomėti ir Seimas. Parlamentarai svarsto, jog klausimus dėl stringančių 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybų galėtų nagrinėti ne tik Ekonomikos komitetas bei Energetikos ir darnios plėtros komisija, bet ir Antikorupcijos komisija.
Socialdemokratai netesėjo dviejų iš trijų rinkėjams duotų pažadų, tačiau jų nė neatsiprašė. Jie susibroliavo su antisemitu, o pasaulio pasipiktinimą tuo nurašo oponentų veiklai.
Nueinanti valdančioji dauguma daugiausia kritikuota už tai, ką darė, o ne ko nepadarė. Būsimi valdantieji – socialdemokratai – žada priešingai: reformų nebus. Pasak ekspertų, tai neįmanoma.
Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad jos vadovaujama politinė jėga mato, jog dėl socdemų, Demokratų sąjungos ir „valstiečių“ buriamos valdančiosios koalicijos dar nėra aiškumo, tačiau kartu pabrėžia, jog liberalai galimybei derėtis dėl prisijungimo prie daugumos nesako „ne“.
Seimo rinkimus sekmadienį laimėjusiems socialdemokratams ketinant sudaryti naują valdančiąją koaliciją su demokratais ir „valstiečiais“, BNS pateikia svarbiausias verslo atstovų citatas apie tai, kokių lūkesčių jie turi būsimiems valdantiesiems.
Provakarietiškoji Sakartvelo opozicija paskelbė savo pergalę, kai balsavusiųjų apklausa parodė nedidelę jos balsų persvarą šeštadienį vykusiuose rinkimuose.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ skandalas valdantiesiems sudavė didelį smūgį. Todėl, jos manymu, politinę atsakomybę prisiėmusios eksministrės Monikos Navickienės karjera šiuo metu yra baigta.
Pastarosios kadencijos Seime sunkiai kelią besiskynęs lyčiai neutralią partnerystę reglamentuojantis Civilinės sąjungos įstatymo projektas kitame parlamente gali sulaukti dar mažesnio palaikymo. ELTA užsakymu atliktos „Baltijos tyrimų“ apklausos duomenimis, daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų nepalaiko aštrias batalijas Seimo salėje keliančio įstatymo. Be to, didesnę paramą šiai iniciatyvai reiškia tik dabartinės valdančiosios centro-dešinės koalicijos – Laisvės partijos, Liberalų sąjūdžio bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) – rinkėjai, o bene trys ketvirtadaliai kairiųjų pažiūrų piliečių įstatymui nepritaria.
Valdančiosios koalicijos partijoms rugpjūtį sutarus LRT debatuose dalyvauti kartu, Liberalų sąjūdis iš susitarimo pasitraukė ir sudarė atskirą susitarimą su keliomis opozicinėmis partijomis, antradienį pranešė „Delfi“.