Per Naujuosius pareigūnai gavo per pusšimtį pranešimų dėl įvairių viešosios tvarkos pažeidimų, dalis jų – dėl triukšmo: per garsiai leidžiamos muzikos, šūkavimo ar kitokių garsų, sklindančių iš klaipėdiečių butų.
Uostamiesčio gyventojai suirzę – šalia Klaipėdos arenos esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje tralus, mažesnius sunkvežimius ir kitas transporto priemones stato atvykėliai, kurie veikiausiai mieste ilgam likti neketina. Jie ne tik nakvoja mašinose, bet ir gamtinius reikalus atlieka daugiabučių kiemuose ar šalia jų.
Gyvenantys šalia oro uostų ar geležinkelių išgyvena nuolatinį roko koncertą ar diskoteką. Triukšmas čia gali siekti daugiau nei 100 decibelų. Tačiau tokiems gyventojams triukšmingi kaimynai siūlo tūkstančius eurų siekiančias kompensacijas. Ar jos priklauso ir tokiu atveju, jei gyvenate už dešimties kilometrų, bet lėktuvas leidžiasi virš jūsų galvos? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Lietuvos oro uostų plėtros departamento direktoriumi Arnu Dūmanu.
Klaipėdoje ketinama visiems metams uždrausti dviejuose naktiniuose baruose pardavinėti alkoholį. Tokio sprendimo savivaldybė priversta griebtis dėl nesibaigiančių gyventojų skundų.
Gyventojams skundžiantis dėl vienos didžiausių Klaipėdos uosto krovos bendrovių „Klasco“ naktimis keliamo triukšmo bei iš jos sklindančių dulkių, nuo pirmadienio šalia įmonės teritorijos budės mobili Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) laboratorija.
Strėvos gatvės viename daugiabutyje užvirė aistros dėl meilės reikalų. Kaimynai viešai pasiskundė vieno buto gyventojais, kurie itin garsiai naktimis užsiiminėja seksu.
Pensininkei iš Garliavos teko ginti savo brandaus amžiaus sūnų nuo kaukėtos nepilnamečių gaujos. Kai kurie garliaviškiai juos vadina įžūliais vaikigaliais ir apgailestauja dėl prarastos ramybės.
Laivės alėjos suoliukus pamėgę benamiai yra nuolatinis policijos ir socialinių tarnybų rūpestis. Dažnai jie būna neblaivūs, kartais triukšmingi. Ar juos įmanoma suvaldyti?
Viešas kalbėjimas telefonu (kai įjungiamas garsiakalbis, telefonas laikomas maždaug sprindžio atstumu prieš burną ir aplinkiniai, esantys kavinėje, traukinyje ar pan., nori jie to ar ne, puikiai girdi beveik kiekvieną žodį), kaip ir viešas oro gadinimas, neįtrauktas į Administracinių nusižengimų kodeksą ir už tokį kalbėjimą nebaudžiama. Kodėl?