Trečiadienį minint Tarptautinę darbo dieną Vilniuje iki 1 tūkst. žmonių susirinko į profsąjungų rengiamą mitingą ir eitynes, reikalaudami mažiau suvaržymų streikams.
Kelių parlamentarų siūlymas iš švenčių sąrašo išbraukti sovietų išpopuliarintą Tarptautinę darbo dieną vėl įkaitino emocijas. Apie gegužės 1-osios balastą šventinių dienų sąraše kalbama jau seniai. Ir vis įstringama vietoje. Neseniai būta siūlymo vietoj jos šventine skelbti gegužės 3-iąją minimą Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos dieną. Dabar atsirado naujas jaukas – siūloma gegužės 1-osios, kaip šventinės dienos, praradimą kompensuoti papildoma kasmečių atostogų diena.
Sekmadienį Europos miestuose gyventojai ir profesinės sąjungos surengė Gegužės 1-osios eitynes, kad pasiųstų protesto žinučių savo vyriausybėms, ypač Prancūzijoje, kur darbuotojams pagerbti tradiciškai skirta švente buvo pasinaudota pasisakyti prieš neseniai naujai kadencijai perrinktą prezidentą Emmanuelį Macroną (Emanuelį Makroną).
Grupė parlamentarų siūlo vietoje Tarptautinės darbo dienos gegužės 1-ąją šventine skelbti gegužės 3-iąją minimą Abiejų Tautų Respublikos (ATR) Konstitucijos dieną.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija gegužės 1-ąją, Motinos dieną, rengia pikniką Vingio parke, skirtą paminėti ir Tarptautinę darbo dieną, diskutuojant apie darbo ir artimųjų priežiūrą, daugiausiai tenkančią moterims.
Antri metai iš eilės Gegužės 1-osios entuziastams šią dieną tenka praleisti ramiai. Tarptautinei darbo dienai skirtų profsąjungų rengiamų eitynių ir vėl nebus – karantinas. Didžiausios Kaune įsikūrusios profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis dirbantiesiems Gegužės 1-ąją siūlo pasiilsėti ir pasidomėti šios dienos istorija.
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį, Gegužės 1-osios išvakarėse, telefonu su didžiausių Lietuvos profesinių sąjungų vadovais aptarė darbuotojų teisių gynimą pandemijos kontekste ir pasveikino Tarptautinės darbo dienos proga.