Paskutinį kadencijos posėdį Seimui nepavyko priimti įstatymo, kuriuo sovietmečiu Lietuvą valdžiusią Komunistų partija būtų pripažinta nusikalstamas veikas vykdžiusia organizacija.
Rekomenduojama tiems, kas festivalyje „Kino pavasaris“ matė filmą „Interesų zona“ (rež. Jonathanas Glazeris), ir tiems, kurie užaugo nežinodami, kas yra sovietinė cenzūra, tiems, kurie vis dar nemato, kas vyksta už saugaus ir patogaus gyvenimo ribų, tiems, kas gyveno šalimais koncentracijos stovyklos, bet jų seneliai ir proseneliai gyveno didžiulėje koncentracijos supervalstybėje.
Istorinėje Prezidentūroje pažymėtas 150-asis Antano Smetonos gimtadienis – prezidento artimųjų palikuonys pasakojo apie šios pavardės krūvį tarpukariu ir sovietmečiu.
Socialinis būstas, socialinės išmokos, socialinis darbas, socialinė politika – šie terminai dažnai mūsų visuomenėje kelia neigiamų, su skurdu, nepritekliumi ar net sovietmečiu susijusių asociacijų. Vis dėlto pats terminas niekuo nekaltas.
Marksizmo ideologija miestui ir pasauliui žadėjo progresyvumą, tačiau Rusijos valdžioje įsitvirtinus Sovnarkomui (Liaudies komisarų sovietui), viskas daugiau ar mažiau liko taip pat, kaip ir carų valdymo laikais.
Kaunietis puoselėja medinį palikimą ir rodo pavyzdį kitiems, kaip senuosius technologinius ir architektūrinius sprendimus panaudoti esamuoju laiku. Tam tikslui jis įsteigė specialų fondą.
Šį pavasarį minima Edvardo Šiugždos 80-ųjų gimimo metinių sukaktis. Sovietmečiu represuotas už krikščioniškosios minties sklaidą ir disidentinę veiklą, tikėjimo laisvos Lietuvos idealais neprarado net ir tuomet, kai, atkūrus nepriklausomybę, nugarą atsukdavo saviškiai.