Metų pradžioje Kauno miesto taryba patvirtino 680 mln. eurų biudžetą. Per metus jį teko ne kartą koreguoti, nes atsirasdavo papildomų pajamų, todėl pinigai perskirstyti įvairiems projektams.
„Teltonikos“ istorija išryškino biurokratijos pelkę Lietuvoje. Šalyje dirba daugiau valdininkų, nei įprasta išsivysčiusiose valstybėse. Negana to, verslas skundžiasi, kad tie patys valdininkai kuria įvairius ribojimus bei taisykles, kurie žlugdo milijardinius projektus.
Seimui ketvirtadienį teikiami kitų metų valstybės biudžeto, taip pat „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetų projektai. Jiems trečiadienį pritarė kadenciją baigiantis Ministrų kabinetas.
Edinburgo „Frindžo“ festivalis, artėjanti šokio spektaklio „Saikas“ premjera, pedagoginė veikla, pasirodymai visoje Lietuvoje su trupe „Nuepiko“ ir daugybė kitų projektų – taip rudenį pasitinka šokio menininkas Marius Pinigis. „Meluočiau, jei pasakyčiau, kad esu atradęs pusiausvyrą ir būčiau dėkingas, jei kas nors pasakytų, kaip tai padaryti“, – kalbėdamas apie planus prisipažįsta kūrėjas.
Pirmąjį šių metų metų pusmetį Lietuvoje patvirtinti 22 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektai – aštuoni nauji bei 14 – šalyje jau veikiančių bendrovių, skelbia „Investuok Lietuvoje“.
Dalyvaujamojo biudžeto programa – tai galimybė gyventojams realizuoti savo kūrybiškumą ir kartu su savivaldybe spręsti, kur ir kaip panaudoti lėšas. Po dvi savaites trukusio gyventojų balsavimo paaiškėjo, kurie sumanymai bus realizuoti. Šiemet Dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti Kauno rajono savivaldybė skyrė 500 tūkst. eurų.
Po inauguracijos praėjus lygiai metams, Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus neslepia, kad per pirmuosius metus einant šias pareigas buvo visko – daug nuveikta miesto ir miestiečių labui, tačiau kai kurių projektų dėl jų neracionalumo teko atsisakyti, taip stabdant mokesčių mokėtojų pinigų švaistymą.