Lietuvoje daugėja knygų piratavimo atvejų. Įvairiose platformose knygos platinamos tūkstantinėmis kopijomis, o leidėjai dėl to praranda milijonines sumas.
Susisiekimo ir Kultūros ministerijoms rengiant planą, kaip remti prenumeruojamų periodinių leidinių pristatymą, leidėjai sako, kad pasiūlyta tvarka nesprendžia problemos, ir siūlo įvertinti didinamus Lietuvos pašto įkainius.
Leidėjai teigia neradę klaidų savo vadovėliuose, su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) sutarta konsultuotis leidžiant naujas mokymo priemones.
Šią savaitę prasidėjo Klaipėdos metų knygos rinkimai. 16-ąjį kartą juos organizuojanti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka sulaukė kaip niekada daug dalyvių. Konkurse „Klaipėdos knyga 2021“ dėl populiariausios ir gražiausios knygos titulų varžosi net 35 leidiniai. Bibliotekoje jau prasidėjo konkurso dalyvių pristatymai, susitikimai su autoriais ir leidėjais.
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka šią savaitę paskelbė 1šešioliktojo Klaipėdos knygos konkurso pradžią ir kviečia leidėjus aktyviai dalyvauti.
Gerokai brangstant knygų leidybai nepakanka išlaikyti buvusį finansavimą bibliotekų fondams pildyti, jį būtina didinti, sako leidėjai ir bibliotekų atstovai.
Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus šių metų Vilniaus Knygų mugę, leidėjai ir knygynų atstovai sako, kad didžiausio metų renginio netekimas atneša ne tik finansinių, bet ir moralinių nuostolių.
Nuo kitų metų vidutiniškai 7 proc. pigs periodinių leidinių pristatymas kaimo vietovėse. Tikimasi, kad dėl to prenumeruojamų leidinių skaičius per artimiausius trejus metus vidutiniškai sumažės 2-5 proc., o ne 5-9 proc.
Susisiekimo ministerija siūlo kompensuoti leidinių pristatymo išlaidas su sunkumais karantino metu susidūrusiems leidėjams ir už gegužę – anksčiau Vyriausybė jau skyrė 600 tūkst. eurų kompensacijoms už kovą ir balandį.