Ne uodai ar erkės, o skruzdės šiemet karaliauja sostinėje ir drumsčia ramų vilniečių gyvenimą. Apie tai, kodėl skruzdėlės apsigyvena mieste pranešama LNK reportaže.
Ne uodai ar erkės, o skruzdės šiemet karaliauja sostinėje ir drumsčia ramų vilniečių gyvenimą. Apie tai, kodėl skruzdėlės apsigyvena mieste, pranešama LNK reportaže.
Kaip vaikų širdyse įžiebti meilę gamtai? Tai tikrai žino gamtininkas ir rašytojas Selemonas Paltanavičius. Balandžio 13 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje S. Paltanavičius ne tik pristatys kartu su keliautoju Vytautu Kandrotu sukurtą stalo žaidimą „Fotomedžioklė“, kuris ir atsirado siekiant kuo daugiau žmonių pakviesti į gamtą, bet ir pasidalys savo paties įsimintiniausiais nuotykiais iš kasdienybės gamtoje.
Šį antradienį LRT televizijos žiūrovų laukia dar viena „Nacionalinės ekspedicijos“ laida. Kelionė tęsiasi per Žemaitiją, švenčiančią 800 metų jubiliejų. Širdžiai mielomis ir dar neatrastomis vietomis keliaujančią komandą kažkuo nustebinti yra sudėtinga, vis dėlto, likimo vingiai kartais būna įdomesni nei filmų scenarijai. „Nacionalinės ekspedicijos“ senbuvis gamtininkas Selemonas Paltanavičius netikėtai susitiks su žmogumi, kurio gyvenimą pakeitė prieš daugiau nei 30 metų.
Po Obelynės savininkės Eleonoros Baltuškevičienės mirties garsaus gamtininko Tado Ivanausko išpuoselėtas išskirtinis gamtos kampelis ir toliau bus prieinamas visuomenei. Taip teigia sodybos paveldėtojai.
Šiomis dienomis pažymimos Rusijos imperijoje (Lebiodkoje) gimusio profesoriaus Tado Ivanausko, ryžtingai pasukusio lietuvybės link, mokslininko, gamtininko, vieno iš Šaulių sąjungos kūrėjo, 135-osios gimimo metinės.
Pelkėje tikrai galima apsvaigti, bet ne nuo vaivorų, liaudyje vadinamų girtuoklėmis, o dėl nuodingų gailių, LRT RADIJUI sako gamtininkas Almantas Kulbis. Ir, pastebi jis, nors gailių medus nuodingas, jų puokštelės pravers drabužių spintoje.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje nėra jokių žaliųjų, o apie „žalias problemas“ apskritai nekalbama, sako gamtos mokslų daktaras, pasaulinį pripažinimą pelnęs gamtininkas ir ornitologas Algirdas Knystautas.
Dar tik spalio pradžia, Lietuvon plūstelėjo šiaurio vėjo atnešta vėsa. Ar mes jau patikėsime, kad esame arti rudens vidurio, kad pasižvalgius jau galima regėti tikrus rudeniškus pokyčius? Mūsų apsisprendimus lengvina kasdien vis ryškesnėmis spalvomis nušvintantys miškai.
Šių dienų šalnos spalvas sėja kaskart. Jei pašals dar labiau ir pūstelės stipresnis šiaurys, pradės byrėti lapai, plikti šakos ir atsivers girių tankmės. Šis procesas bus ilgas – mes būsime jo liudininkai. Tik turėkime kantrybės ir mokėkime viską matyti...
Kartais rudens atradimai būna