Nė vienas šios Vyriausybės narys kol kas neprarado posto. Bet pirmtakų patirtis rodo, kad, likus be ministro portfelio, naujo darbo paieškos sunkios, nebent suveikia politinė „darbo birža“.
Nedarbo lygis antrąjį ketvirtį siekė 6,1 proc. ir, palyginti su pirmuoju metų ketvirčiu, sumažėjo 0,4 proc. punkto. Palyginti su atitinkamu praeitų metų laikotarpiu, jis padidėjo 0,2 proc. punkto, pranešė Statistikos departamentas.
Neturint išmaniojo telefono, neįmanoma gauti net kiemsargio darbo. Tuo įsitikino priekurtis klaipėdietis, kuris būtent dėl šios priežasties ir buvo išbrauktas iš Užimtumo tarnybos bedarbių sąrašų. Vyras pusmečiui neteko socialinių garantijų, socialinės paramos (taigi ir visų pajamų) bei teisės ieškotis darbo per Užimtumo tarnybą.
Įsibėgėjusia Darbo biržos reforma patenkinti ne visi šios įstaigos darbuotojai, ypač neramu tiems, kurių pareigybių nuo rudens neliks. Jie jau gavo atleidimo lapelius. Tačiau vykstant tokioms pertvarkoms, atleidimo lapeliai esą turėtų būti įteikti visiems įstaigos darbuotojams, o taip nėra.
Verslas prabyla, kad iš didelio būrio registruotų bedarbių nėra ko pasamdyti, nes dauguma bedarbių prasigėrę. Tačiau Darbo biržos atstovai tikina, kad tokių yra mažuma, o ir dalis tų pačių pasiryžę gydytis, pakeisti savo gyvenimą.
Vyriausybės kanceliarijoje įvyko antrasis pasitarimas dėl bandomojo projekto, kuriuo siūloma integruoti savivaldybių ir teritorinių darbo biržų teikiamas paslaugas.
Nedarbas Lietuvoje siekia 9 proc. Savivaldybėse, kur jis didesnis nei šalies vidurkis, naujoms darbo vietoms kurti paramą teikia Darbo birža. Vienas iš tokių rajonų – Švenčionys.