Rodos, nebėra nieko švento. Dar praėjusių metų pabaigoje iš Rožyno veterinarijos klinikos pavogta aukų dėžutė, priklausiusi „Mažas draugas“ prieglaudai. Joje klinikos lankytojai galėjo aukoti benamiams gyvūnėliams. Nuostolis – 50 eurų.
Atėjus šaltajam sezonui – gatvėse daugėja beglobių gyvūnų. Prieglaudos skundžiasi, kad trūksta vietų, kamuoja išaugusių komunalinių paslaugų sąskaitų našta, pabrangusios paslaugų ir prekių kainos. Taip pat pasaulyje pastebėta tendencija, kad žmonės vis mažiau aukoja, praneša LNK.
Visoje šalyje yra per milijoną šunų ir kačių, bet paženklintas tik kas šeštas augintinis. Tačiau ši anarchija baigiasi. Nuo šiol tai yra privaloma padaryti per artimiausią pusmetį, iki kitų metų gegužės pradžios. Taip siekiama išspręsti nekontroliuojamą benamių gyvūnų problemą Lietuvoje.
Visi esame galvoję apie svajonių darbą, tačiau ar daug žmonių galėtų darbą prieglaudoje vadinti svajone? "Man visada suspausdavo širdį matant benamius šunis, slapta svajojau prisidėti prie jų gelbėjimo", – sako trečius metus gyvūnų prieglaudoje "Penkta koja" dirbanti Lina Pauliukevičiūtė.
Klaipėdiečiai su savo augintiniais paminėjo Tarptautinę benamių gyvūnų dieną. Šia proga buvo suorganizuotas simbolinis žygis už globotinius. Jame dalyvavo per šimtą žmonių ir 50 augintinių.
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pranešė stiprinąs veiklą gyvūnų gerovės apsaugos srityje: drauge su neseniai įsteigtu Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondu ketina jau šį rudenį įkurti Beglobių naminių gyvūnų gerovės centrą Užliedžiuose.
Konfliktai tarp benamius gyvūnus globojančiųjų ir jų nekenčiančių žmonių, atrodo, niekada nesibaigs. Juolab kad pačioje visuomenėje trūksta informacijos apie benamių gyvūnų globą, jos tvarką ir galimybes.
Vilniuje jau seniai vykdoma benamių kačių sterilizacijos programa, kurioje aktyviai dalyvauja ne tik Vilniaus miesto savivaldybė, nevyriausybinės gyvūnų gerovės organizacijos, bet ir atsakingos verslo įmonės bei gyventojai.
Dešimtmečiais nerimsta konfliktai tarp daugiabučių namų gyventojų dėl kiemuose besiglaudžiančių benamių gyvūnų priežiūros, šėrimo. Taip esti todėl, kad žmonės, deja, nežino ar nepaiso mieste galiojančių gyvūnų globos ir priežiūros taisyklių.