Būsto kainos Jungtinėje Karalystėje paskutinį praėjusių metų mėnesį buvo 4,7 proc. didesnės nei 2023-iųjų gruodį, skelbia JK hipotekos organizacija „Nationwide Building Society“.
Vos už keliolikos minučių nuo Vilniaus centro, šalia miško ir upės nuo 2018 m. vystomas daugiabučių kvartalas „Lazdynėlių vingis“ ryškiai išsiskiria iš kaimynystės: jis erdvesnis, solidesnis, bendruomeniškesnis ir, svarbiausia, toks, iš kurio senbuviams nesinori kraustytis. Kvartalą užbaigęs naujausias „Lazdynėlių vingio“ daugiabutis siūlo paskutinę galimybę čia įsikurti.
Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ savo klientams pristato naujovę – pirmąją Lietuvoje galimybę būstą įsigyti atliekant virtualų sandorį. Naujausias bendrovės sprendimas yra orientuotas į klientus, norinčius savarankiškai priimti sprendimą: jis leidžia atlikti visus pasirinkto būsto preliminaraus sandorio veiksmus tiesiog internete ir sutaupyti ne tik laiką, reikalingą susitikimams su pardavėjais bei apžiūroms, bet ir reikšmingą sumą pinigų.
Didžiųjų Lietuvos miestų būsto rinkose tęsiantis laukimo periodui, visiems kyla klausimas: ar pirkti būstą šiandien, kai kalbama apie smukusį įperkamumą, ar laukti ir tikėtis geresnių sąlygų. „Citus“ analitikai įvertino galimus pokyčius ir suskaičiavo, kiek galima išlošti (ar pralošti) skirtingų scenarijų atveju. Tokius skaičiavimus galima atlikti ir patiems – tai padės priimti pamatuotą ir pagrįstą vieną svarbiausių sprendimų gyvenime. O rezultatas gali ir nustebinti.
Pastaruoju metu karščiausia su nekilnojamuoju turtu (NT) susijusi tema tapo būsto įperkamumas. Dar visai neseniai Vilnius galėjo didžiuotis vienomis geriausių sąlygų įsigyti būstą Europoje. Dabar šis rodiklis smuko į seniai nematytas žemumas.
„Laiptų sąmata artėjo link 30 tūkstančių... Pamačiusi ją, pasakiau: apie ką čia tie laiptai, jie niekuo neypatingi ar neįprasto formato, kad tiek kainuotų. Tiesiog susižvalgėme su komanda ir pasakėm, kad tai – nesąmonė...“, – apie iššūkius įsirenginėjant pirmuosius savo namus sako nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė.
„Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad šiemet didžiuosiuose šalies miestuose būstų kaina augo 20 proc., o Palangoje šis skaičius buvo daugiau nei dvigubas – 43 proc. Pasak ekonomisto, svarbu, kad kylant nekilnojamojo turto kainoms kiltų ir jo kokybė.
Nepaisant itin spartaus būsto kainų kilimo, gyventojų galimybės įpirkti būstą išlieka geros. Tam didžiausios įtakos turi augantys atlyginimai ir mažesnės palūkanos. Vis tik, pasak „Swedbank“ ekonomistų, daugėja ženklų, kad pastarojo meto kainų augimas nėra tvarus, ir tolesnį kainų kilimą galėtų pristabdyti didėjanti pasiūla arba spekuliacinės paklausos suvaržymas.