- Ūla Klimaševska, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas Renatas Pocius teigia, kad iš trijų didžiausių tiekėjų tik „Ignitis“ yra nurodęs, kad grąžins neteisėtai priskaičiuotus mokesčius į jį besikreipiantiems vartotojams dėl iki 2023 metų birželio nutrauktų elektros tiekimo sutarčių.
VERT vadovo teigimu, taryba jau dalyvauja ir teismo bylose, kur gina dėl neteisėtai nuskaičiuotų mokesčių nukentėjusių vartotojų interesus.
„VERT nusprendė šią problemą spręsti centralizuotai, nes suprasdami, kad kiekvienas vartotojas greičiausiai neturės galimybių arba žinių ar kitos priežastys gali neleisti konkrečiai kreiptis į nepriklausomą tiekėją ir (reikalauti – ELTA) grąžinti šitas sumas“, – Seimo „Demokratų frakcijos“ posėdyje antradienį kalbėjo VERT vadovas Renatas Pocius.
Jo teigimu, taryba kreipėsi į didžiausius nepriklausomus tiekėjus „Elektrum Lietuva“, „Enefit“ ir „Ignitis“, ragindama grąžinti vartotojų sumokėtas baudas už nutrauktas sutartis, tačiau kol kas tik „Ignitis“ yra nurodęs, kad grąžins permokas į jį besikreipiantiems vartotojams.
Reguliuotojas ragina vartotojus kreiptis ir tiesiogiai į nepriklausomus tiekėjus. Jeigu jie pateiktų neigiamus atsakymus, vartotojai gali kreiptis ir į VERT, kuri išnagrinės skundus.
Kaip reguliuotojas dalyvausime tose bylose, kuriose mes esame įtraukti ir teisminėse bylose.
R. Pociaus teigimu, dėl jau besikreipusių vartotojų skundų VERT pradėjo patikrinimus. Juos baigti ir priimti sprendimą dėl visų elektros vartotojų, kuriems tiekėjai pritaikė mokesčius po sutarčių nutraukimo, taryba planuoja iki liepos mėnesio, šis sprendimas taptų privalomas visiems tiekėjams.
„Tokiu atveju tas tarybos sprendimas taptų įpareigojantis (...) Šiandien dienai tarsi geranoriškai kreipėmės į nepriklausomus tiekėjus ir tada jau tiekėjai tą sprendimą gali skųsti, kaip ir bet kurį kitą VERT sprendimą, bet jau šiuo atveju būtų įpareigojimas nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams grąžinti šitas sumas“, – teigė R. Pocius.
„Šiandien turime problemą, kad nepriklausomiems teikėjams nėra numatyta pareiga derinti standartinių sutarčių sąlygų nei su viena institucija (...) Tos standartinės sutartys nebūtinai gali atitikti teisės aktų reikalavimus (...) Kol nėra VERT sprendimo po patikrinimo, nėra VERT nutarimo, tiekėjai šiai dienai neprivalo tuo išaiškinimu vadovautis, tai yra nuomonė (...) Šiuo aspektu yra planuojami teisės aktų pakeitimai, kuriuos mes diskutavome ir juos palaikome“, – pridūrė jis.
Šias Elektros energetikos įstatymo pataisas pavasario sesijoje siūlys Seimo Ekonomikos komitetas.
VERT Eltai pateiktais duomenimis, šiuo metu į tarybą dėl mokesčių nutraukus elektros tiekimo sutartis kreipėsi 122 vartotojai, o teismuose taryba dalyvauja 10 bylų.
„Kaip reguliuotojas dalyvausime tose bylose, kuriose mes esame įtraukti ir teisminėse bylose. Savo poziciją esame pateikę teismams ir kai kuriuose teismo posėdžiuose jau esame pristatę tą savo poziciją, atstovavę savo vartotojus (...) Mes raginame vartotojus, kurie jau yra pradėję šitą procesą, jį užbaigti“, – teigė R. Pocius.
Pasak VERT vadovo, kol kas bendra suma, kiek nepriklausomi tiekėjai reikalauja sumokėti į VERT besikreipusių vartotojų, nėra žinoma, ją tiksliai galės įvardinti po patikrinimo.
ELTA primena, jog nepriklausomi elektros tiekėjai privalo grąžinti iš buitinių vartotojų ir mažų įmonių nuo 2021 m. liepos 15 d. iki 2023 m. birželio 1 d. gautas netesybas ir kitus mokesčius.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vyriausybė mažina biurokratines kliūtis nustatant infrastruktūros apsaugos zonas
Siekdama mažinti biurokratiją Vyriausybė supaprastino infrastruktūros apsaugos zonų nustatymo tvarką. ...
-
ILTE pramonės įmonių modernizavimui skyrė dar 80 mln. eurų
Nacionalinė plėtros įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) pramonės modernizavimui skyrė papildomą 80 mln. eurų finansavimą. ...
-
N. Mačiulis: paliekame infliacijos dugną2
Po kurį laiką vyravusios defliacijos rudenį vartotojų kainoms vėl kylant, ekonomistai teigia, kad infliacijos žemumos – jau praeityje. ...
-
Ministerija: JAV teiks Lietuvai informaciją apie mažuosius branduolinius reaktorius2
JAV padės Lietuvai vertinti galimybes ateityje statyti ketvirtosios kartos mažuosius branduolinius reaktorius. ...
-
Lietuviai skolas dažniau „išsimušinėja“ patys: nepasitiki teisine sistema?
Tik kas ketvirtas lietuvis dėl negrąžintos skolos kreipiasi į antstolius ir vis daugėja tokių, kurie skolas „išsimušinėja“ patys. ...
-
Lapkritį – išankstinė 0,5 proc. mėnesio ir 1,1 proc. metinė infliacija
Išankstinė metinė infliacija – lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu – siekia 1,1 proc., o mėnesio – lapkritį, palyginti su spaliu, – 0,5 proc., trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Vyriausybė – už atlyginimų kėlimą mokslininkams
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų rugsėjo vidutiniškai 8 proc. augtų atlyginimai valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslininkams. ...
-
Viceministras: 2026 metais pensijos turėtų viršyti skurdo ribą2
Atotrūkis tarp santykinės skurdo ribos, vertinamos pagal žmogaus pajamas, ir vidutinės pensijos toliau mažėja, o 2026 metais pensijos turėtų būti didesnės nei skurdo riba, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. ...
-
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje
Lietuva skyrė 5 mln. eurų įrengti saulės elektrines Ukrainoje. Vyriausybė trečiadienį patvirtino tokios vertės paramos Ukrainos energetikos sektoriui programą. ...
-
Vyriausybė: 74 mln. eurų RRF lėšų – baterijoms, dviračių ir pėsčiųjų takams
Beveik 74 mln. eurų iš Lietuvai skirtų Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų bus papildomai skirta energijos kaupimo įrenginiams (38,55 mln. eurų) bei dviračių ir pėsčiųjų takams įrengti (...