- Malvina Baužytė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Einant antrai savaitei, kai šalyje nutrauktas visuotinis karantinas, turizmo sektorius pastebi pirmuosius atsigavimo ženklus. Nors pripažįstama, kad dalis gyventojų vis dar prisibijo tolimesnių kelionių ir vietoje to renkasi vietinį turizmą, lėktuvai į tam tikras keliautojų pamėgtas šalis yra užpildyti.
Anot Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentės Žydrės Gavelienės, šiuo metu pastebimi pirmieji atsigavimo ženklai turizmo sektoriuje. Visgi, anot jos, keliaujančiųjų skaičius, palyginti su pernai, yra drastiškai mažesnis. Pasak pašnekovės, šiuo metu geriausia situacija šalies kurortų viešbučiuose.
„Jeigu žiūrėtume į sektorius užimtumą, geriausiai laikosi kurortų viešbučiai. Jų klientai būdavo iš aplinkinių šalių, aišku, gaila kad dabar neturime rusakalbių turistų, nes Lietuvoje įprastai jie sudaro apie 50 proc., bet savaitgaliais kurortų viešbučiai, kurie dar palyginti neseniai atsidarė, mato nemažą turistų augimą“, – Eltai teigė ji.
Ž. Gavelienė atkreipė dėmesį į tai, kad, nors kurortų viešbučiai sulaukia daugiau gyventojų dėmesio nei didžiųjų miestų, čia keliautojai galėtų žymiai pigiau paatostogauti.
Turizmo sektorius yra praradęs apie trečdalį vasaros sezono ir tai generuoja srautų, apyvartų sumažėjimą, tačiau, palyginti dabartinę situaciją su gegužės mėnesiu, žmonės tikrai drąsiau planuoja keliones.
„Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų viešbučiuose galima žymiai pigiau paatostogauti ir ne ką mažiau įspūdingai. Visgi miestai sulaukdavo daugiausia užsieniečių turistų, čia – labiausiai išvystytos pramogos, bet šiemet jie daugiausia nukentėjo, todėl kainos miestų turizme yra žymiai mažesnės, bet keliautojai to galbūt dar neatrado“, – sakė asociacijos prezidentė.
Pasak pašnekovės, vertinant išvykstamojo turizmo situaciją, tokio pobūdžio keliones kol kas renkasi tik nedidelė dalis keliautojų. Anot Ž. Gavelienės, jie vis dar stebi, kokie sprendimai priimami dėl kitų šalių sienų atidarymo.
„Visi laukia, kokios kitos valstybės atsidarys nuo liepos 15 dienos“, – pridūrė ji.
Ž. Gavelienė pripažino, kad vietinį turizmą pasirenkantys keliautojai nesiekia sutaupyti, vietoje to renkasi geresnę paslaugos kokybę.
„Aš sakyčiau, kad žmonės žiūri į kokybišką produktą ir natūraliai supranta, kad jis kainuos tiek pat ar minimaliai daugiau nei pernai. Kad pigumo ieškotų? Nepasitenkinimo didelio nepastebime. Natūralu, kad vietiniam turizmui paklausa yra didelė, ypatingai savaitgaliais, gal kiek mažesnis užimtumas savaitės dienomis“, – Eltai teigė ji.
Vertindama dabartinę situaciją turizmo sektoriuje, Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė antrina Ž. Gavelienei ir sako, kad pagyvėjimas išties džiuginantis.
„Tikrai galime pasidžiaugti, kad pagyvėjimas yra juntamas. Žinoma, reiktų vertinti, kad turizmo sektorius yra praradęs apie trečdalį vasaros sezono ir tai generuoja srautų, apyvartų sumažėjimą, tačiau, palyginti dabartinę situaciją su gegužės mėnesiu, žmonės tikrai drąsiau planuoja keliones. Mes jau galime matyti, kas vyksta su liepos pirmąja savaitę, kai vyks užsakomieji reisai į Graikiją, Bulgariją, nes lėktuvai yra užpildyti. Galime manyti, kad žmonės yra labai pasiilgę atostogų“, – Eltai sakė ji.
„Lietuvos vietinis turizmas irgi yra pagyvėjęs, tikrai tą pastebime, bet mūsų pajūris nėra ypatingai didelis, mes suprantame, kad natūralu, jog visi norintys gali netilpti ilsėtis čia, Lietuvoje“, – pridūrė asociacijos vykdomoji direktorė.
Jos teigimu, lietuviai pakankamai aktyviai naudojasi galimybe vykti į artimąsias kaimynines šalis – Latviją, Estiją.
„Ko tikrai labai laukiame, pastebime iš pačių keliautojų, kad yra didžiulis susidomėjimas dėl kelionių į Turkiją, kada gali prasidėti tos kelionės. Turkija eilę metų yra ta šalis, kuri ilgus metus generuodavo didelius Lietuvos keliautojų srautus“, – sakė M. Plepytė-Rainienė.
Pašnekovės manymu, kelionės į šią šalį turėtų prasidėti tik vasaros pabaigoje – rugpjūčio mėnesį.
M. Plepytė-Rainienė akcentavo, kad, šalyje nutraukus karantiną ir atsiradus galimybei atnaujinti keliones, gyventojai bando detaliai išsiaiškinti, kaip atrodys jų atostogos.
„Pastebime pakitusią keliautojų elgseną informacijos klausimu. Žmonės labai aktyviai kreipiasi į kelionių pardavimų agentus, į kelionei organizatorius, siekia maksimaliai išsiaiškinti, kaip atrodys jų atostogos. Kokia bus pradžia oro uoste, kaip bus su skrydžiu, ar reikės dėvėti kaukes, kaip vyks pervežimas iš oro uosto į viešbutį ir kt.“, – Eltai teigė asociacijos vykdomoji direktorė.
Be to, anot pašnekovės, pastebima, kad žmonės pradėjo aktyviau domėtis paskutinės minutės pasiūlymais.
„Galbūt jie traukia iki paskutinės akimirkos ir priima sprendimą – keliauti ar ne. Situacija yra tikrai kintanti, Sveikatos apsaugos ministerija kiekvieną savaitę išplatina valstybių sąrašą, į kurias išvykus ir grįžus nebūtų privaloma saviizoliacija. Galimas dalykas, kad keliautojai tiesiog stebi naujausią informaciją“, – kalbėjo ji.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ekonomistai įvertino, kas 2025 m. brangs labiausiai
Statistikams gruodį fiksuojant 1,8 proc. išankstinę metinę bei 0,1 proc. mėnesio infliaciją, BNS kalbinti ekonomistai prognozuoja, jog vartotojų kainų indeksas kitais metais toliau augs. ...
-
Panevėžio savivaldybė: pabėgėliai iš Ukrainos ir kitąmet galės naudotis lengvatomis1
Penktadienį posėdžiavusi Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė pratęsti nuo 2022 m. pavasario Ukrainos karo pabėgėliams taikomas viešojo transporto lengvatas. ...
-
Čmilytė-Nielsen: Žemaitaitis kelia įtampą koalicijoje visai kitu tikslu30
Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad socialdemokratų vedamos Vyriausybės programos vykdymas reikalaus ambicingų ir skausmingų planų, kaip surinkti daugiau lėšų į valstybės biudžetą. Politikė jau dabar įžv...
-
Mažmeninė prekyba šiemet augo, o restoranų apyvarta smuko
Mažmeninė prekyba per 11 šių metų mėnesių, palyginti su tuo pat laiku 2023 metais, augo 4,3 proc. ir siekė 17,6 mlrd. eurų. ...
-
Skelbia, kaip kitąmet bus vertinamos užsiimančių individualia veikla pajamos3
„Sodros“ pensijos taško vertė kitąmet sudarys 7,16 euro, o kad jį įgytų individualia veikla pagal pažymą užsiimantis asmuo 2025-aisiais turės uždirbti ne mažiau kaip 40 169 eurų pajamų, penktadienį rašo „Verslo ži...
-
Vaičiūnas įvertino pažeisto elektros kabelio grėsmes: reikia griežtesnių priemonių2
Per Kalėdas įvykęs povandeninio kabelio tarp Suomijos ir Estijos gedimas skatina persvarstyti papildomus elektros gamybos pajėgumus, sako energetikos ministras. ...
-
Ekspertai įvardijo svarbiausią 2024-ųjų ekonomikos įvykį (apžvalga)1
Reikšmingiausias besibaigiančių 2024-ųjų metų ekonomikos įvykis Lietuvoje buvo aukštųjų technologijų grupės „Teltonika“ akcininko Arvydo Paukščio pareiškimas apie stabdomas Liepkalnyje plėtojamo „Telton...
-
Lietuvoje daugėja mokesčių vengiančių imigrantų9
Pastaraisiais metais vis daugiau individualia veikla Lietuvoje besiverčiančių užsieniečių vengia atsiskaityti su valstybe, penktadienį rašo portalas LRT. ...
-
Neringa didina rinkliavas už įvažiavimą: vairuotojus kurorto apetitas glumina15
Didėja rinkliava už įvažiavimą į Neringą. Vasarą per patį turistų piką du mėnesius teks mokėti 50 eurų. Buvo 30 eurų. Susimokėti, nors ir perpus pigiau, bet teks ir elektromobiliams. ...
-
Valdžia žada revoliuciją keliuose ir kalba apie naujus mokesčius: ar tai realu?39
Nauja valdžia žada Lietuvoje pakartoti Lenkijos kelių revoliuciją. Keliai Lietuvoje jau tokie prasti, kad dabartinio finansavimo neužtenka net esamai būklei palaikyti. Keliai pasmerkti toliau griūti. Socialdemokratai žada esminius pokyčius. Neabejoja,...