M. Statulevičius: karantinas paskatino ieškoti kokybiškesnių nuomojamų būstų

Nors epidemiologinė situacija būsto nuomos rinką gana aktyviai veikia jau nuo karantino pavasarį, įvedus antrąjį karantiną rinka didesnių sukrėtimų nepatyrė ir išliko stabili, teigia Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius. Jis taip pat priduria, kad dėl pastebimo didesnio į Lietuvą grįžtančių ir atvykstančių žmonių srauto tikimasi, kad Naujaisiais metais būsto nuomos poreikis išliks teigiamas.

„Iš principo būsto nuomos rinką epidemiologinė situacija gana aktyviai veikia nuo metų pradžios. Per pirmąjį karantiną daugelis staiga pradėjo dirbti iš namų ar grįžo į savo namus iš didmiesčių, nebeatvyko užsieniečių. Paskelbus antrąjį karantiną lapkričio pradžioje dėl aktyvaus darbymečio, dėl to, kad tai jau nebuvo vasara, atostogų metas, kai dalis dirbdavo galbūt iš tėvų namų ar iš sodybų ir užleisdavo savo nuomojamus būstus, tokio didelio poveikio (nuomojamų būstų rinkai – ELTA), palyginti su pirmuoju karantinu, tikrai nebuvo“, – Eltai sakė jis.

Visgi M. Statulevičius pažymėjo, jog dalis gyventojų ima ieškoti didesnių būstų nuomai.

„Galbūt dalis žmonių keitė savo nuomojamą būstą manydami, kad jiems reikia didesnės gyvenamosios erdvės. (...) Maži nuomojami būstai, ypač jei juose gyvena šeimos ar poros, kurioms reikia dirbti iš namų, paskatino poreikį peržiūrėti savo turimą būstą“, – teigė LNTPA vadovas.

Mindaugas Statulevičius. D. Labučio / ELTOS nuotr.

Jis taip pat pridūrė, kad daugiau dėmesio šiuo metu kreipiama ir į būsto kokybę.

„Namai dabar tapo ir darbo vieta, ir mokykla, ir sporto klubu – kone visos gyvenimo funkcijos vykdomos gyvenamojoje aplinkoje, tad žmonės tiesiog pradėjo daugiau dėmesio kreipti į tos aplinkos, kurioje jie gyvena, ar to turto, kurį jie nuomojasi, kokybę“, – pridūrė jis.

Pastaraisiais metais stebima tendencija, kai į sostinę gyventi persikelia vis daugiau žmonių, o tai, anot M. Statulevičiaus, skatina optimistiškai žvelgti ir į nuomojamo būsto rinką kitąmet.

„Pastaruoju metu girdime, kad į Lietuvą, į didmiesčius grįžta arba atvyksta dirbti nauji žmonės. Skelbiama, kad per praėjusius metus į Vilnių persikėlė 10 tūkst. naujų gyventojų. Taip pat matyti indikacijų, kad daugiau žmonių atvyks iš Baltarusijos – jau išduoti 768 leidimai dėl prieglobsčio prašymo.

Tie žmonės atvyksta dirbti, yra mokūs, ir jie tikriausia negali iš karto įsigyti buto Vilniuje, pirmiausia dalyvauja nuomos rinkoje. Tad 2021 metų vaizdas atrodo gana optimistiškas, nuomojamų būstų poreikis tikrai išliks. Koks jis bus – ar tai bus keli tūkstančiai naujų klientų, ar jų bus mažiau, dabar sunku spręsti. Iš principo nuomos rinka išliks aktyvi: nors būsto įperkamumas yra gana geras, ne visi gali jį įpirkti“, – Eltai teigė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių