Lietuva siekia Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa sinchronizuoti 2024 metais

Lietuva siekia, kad Baltijos šalys savo elektros tinklus su Vakarų Europa sinchronizuotų 2024-ųjų vasarį, sako Jungtinėse Valstijose viešintis energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Mūsų noras yra 2024 vasario mėnuo. Yra noras ir dedame visi pastangas“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.

Pasak jo, šiuo metu atliekamos trys studijos, kurios „atsakys ne tik į techninius, bet ir kainodarinius klausimus, kaip atrodys mūsų elektros energijos kainos po sinchronizacijos“.

„Tikimės, kad atlikus tas tris studijas, kurios bus baigtos kitų metų pradžioje, galėsime tvirtai visi kartu padėti taškus ant i“, – kalbėjo D. Kreivys.

Ministro teigimu, ankstesnė sinchronizacija priklauso ne tik nuo noro, bet ir nuo projektų Latvijoje ir Estijoje eigos.

„Mes tikimės, kad jie laiku bus pabaigti“, – sakė jis.

Vis dėlto D. Kreivys pridūrė, kad ankstesnė sinchronizacijos data šioms Baltijos šalims kelia abejonių.

„Mes turėjome daryti visą eilę bandymų, tai tokių abejonių girdime iš jų, bet dirbame su Europos Komisija, JAV, dedame pastangas padaryti visus namų darbus, kad tas procesas būtų spartesnis“, – sakė ministras.

Mes turėjome daryti visą eilę bandymų, tai tokių abejonių girdime iš jų, bet dirbame su Europos Komisija, JAV, dedame pastangas padaryti visus namų darbus, kad tas procesas būtų spartesnis.

„Baltijos kolegos, kurie beveik pasiruošę tą daryti, tikiuosi, to noro pas juos atsiras daugiau“, – pridūrė jis ir pabrėžė nenorintis plačiau detalizuoti derybinių procesų.

Pasak D. Kreivio, Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija yra ne tik „technologinis, bet ir geopolitinis klausimas“, nes jis liečia Kaliningrado sritį. Vis dėlto, pasak politiko, šį projektą remia tiek Europos Komisija, tiek JAV, tiek kiti partneriai.

Ministras taip pat teigė, kad Lietuva nebūtų palikta be elektros, jei Maskva sugalvotų šalį atjungti nuo bendro su Rusija ir Baltarusija energetikos žiedo (BRELL) žiedo.

„Jei Rusija sugalvotų mus atjungti, galime kelių valandų bėgyje persijungti prie europinės sistemos“, – sakė jis.

Dėl poreikio spartinti sinchronizaciją Baltijos šalių energetikos ministrai sutarė dar vasarį, pasirašydami bendrą politinį pareiškimą reaguojant į geopolitinę situaciją ir iš jos kylančias rizikas elektros energijos sistemos saugumui.

Pagal šiuo metu galiojančius susitarimus sinchronizaciją numatoma įgyvendinti iki 2025 metų pabaigos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kažkada

Kažkada portretas
prie ruso turėjom uždaryt savo hidroelektrines kai paleido Ignalinos atomine. Kaliningradui reikėjo. Bet iki to visai Lietuvai užteko elektros ir mokėjom kapeikas. Kaimuos atsimenu iš viso dažniausiai nemokėjo to simbolinio mokesčio ir elektrikas atėjes kalbėjo tėvui kad negal rodyt ka skaitliukas nieko neprisuko.*** O dabar matau kad daro tik kad brangiau būtu. Tokios kainos kaip dabar protu nesuvokiamos. Jas paaiškinti galima tik tuo kad iš mūsų visų atvirai vagiama stambiais mastais

Anonimas

Anonimas portretas
KODEL JIE NESINCHRONIZUOJA LIETUVOJ LIETUVIAMS ATLIGINIMUS PENSIJAS KOKIOS YRA ES O MOKESCIUS TAI SINCHRONIZUOJA PAGAL ES KAS JIEMS UZ NIEKA NEMOKA IR JU SASKAITOS VIS DIDEJA IR DIDEJA MILIJONAIS

paleidžiam

paleidžiam  portretas
savo šalies hidroelektrines ir turim elektros iki kaklo. Nereikėtų ne tik sinchronizuot bet ir naujas nesamones statyt. Viskas kas reikalinga gamybai jau seniai yra...Bet ar tą leis banditai užėmę Valstybę?Žinoma kad ne.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių