- Giedrius Gaidamavičius, Roma Pakėnienė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako „labai kritiškai“ vertinanti siūlymą laikinąjį bankų solidarumo mokestį pratęsti neribotam laikui, tačiau svarstytų jo pratęsimą vieneriems metams.
„Iniciatyvą laikiną solidarumo mokestį padaryti amžinu vertinu labai kritiškai, nes nauji žaidėjai bankiniame sektoriuje tiesiog nesidomės Lietuva“, – BNS penktadienį sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.
„Tačiau metams galimas pratęsimas bankų solidarumo mokesčio dėl gynybos galėtų būti svarstytinas dėl to, kad nereikėtų reikšmingai kelti mokesčių žmonėms“, – kalbėjo ministrė.
Vis dėlto ji pabrėžė, kad dėl papildomo gynybos finansavimo turi būti priimtas „paketinis sprendimas“: „Jeigu apskritai svarstome (solidarumo įnašo pratęsimą – BNS), tai tik dėl gynybos ir tik laikinai“.
A. Armonaitės teigimu, Seimo opozicijos siūlomas nuolatinis solidarumo mokestis sumažintų naujų užsienio investuotojų, įskaitant bankus, susidomėjimą Lietuva, pablogintų šalies investicinį klimatą.
„Ir dabar labai sunku pritraukti naujų žaidėjų, o mes juk norime geresnių sąlygų vartotojams, mažesnių įkainių, geresnių sąlygų paskoloms, daugiau konkurencijos. Tokie pakeitimai neprisideda prie mūsų investicinio klimato“, – teigė ministrė.
„Toks pakeitimas gali būti tik laikinas, turėti aiškius argumentus, o investicinė aplinka turi būti prognozuojama“, – kalbėjo ji.
A. Armonaitės teigimu, Lietuvos bankų rinka galėtų būti „konkurencingesnė ir draugiškesnė tiek žmogui, tiek verslui“, bankai galėtų daugiau skolinti smulkiam ir vidutiniam verslui, naujiems investicijų projektams.
„Dėl to į šitą rinką turi ateiti naujų žaidėjų. Ar dabar tokiomis iniciatyvomis mes prikviesime naujų žaidėjų, labai labai abejoju“, – teigė ministrė.
Lietuvos bankui prognozuojant, kad pratęsus solidarumo įnašą, už 2025-uosius, skaičiuojant pagal 2019–2022 metų grynąsias palūkanų pajamas, jo galėtų būti surinkta apie 50–70 mln. eurų, A. Armonaitė sako, kad tai yra „nemažai“.
„Jeigu tai reikštų, kad žmonėms mokestinė našta nedidėtų kitose srityse, tame kontekste šitą mokestį galima svarstyti“, – teigė ministrė.
Seimo opozicinių frakcijų atstovai ketvirtadienį įregistravo pasiūlymą neribotam laikui pratęsti laikinąjį bankų solidarumo įnašą.
Valdantieji iš pradžių buvo prieš idėją šio įnašo rinkimą tęsti, tačiau pastarosiomis savaitėmis neatmetė tokios galimybės.
LB duomenimis, šalyje veikiantys bankai už praėjusius metus sumokėjo daugiau nei 250 mln. eurų solidarumo įnašo. Centrinis bankas prognozuoja, kad šiemet jo gali būti sumokėta dar apie 220 mln. eurų.
Gynybos finansavimą politikai nori didinti iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), siekiant kariuomenėje greičiau kurti diviziją, iki 2027 metų priimti Lietuvoje Vokietijos brigadą ir pasirengti visuotiniam šaukimui.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
VMVT direktorė – apie pokyčius, naujas galimybes visuomenei ir paukščių gripą2
Praėjus 10 mėnesių po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) reformos, institucijos direktorė Audronė Mikalauskienė teigia, kad pertvarkos metu pavyko skaitmenizuoti ir automatizuoti pagrindinius procesus. Šios skaitmenizacijos metu,...
-
Ekonomistai: pavyko išvengti blogiausio scenarijaus2
Ukrainai nuo sausio 1 d. sustabdžius rusiškų gamtinių dujų tranzitą į Europą, ekspertai teigia, kad tai lėmė dujų kainų šuolį Europos rinkose. Tačiau ekonomistas Marius Dubnikovas pažymi, kad kaina jau leidžiasi žemyn, o neįprast...
-
Viename Lietuvos mieste pabrango parkavimas: panaikintas ir svarbus patogumas1
Šiauliuose nuo sausio pabrango parkavimas miesto centre, o vairuotojai už automobilių stovėjimą nebegali atsiskaityti per mobiliojo ryšio operatorius. Kad nepatirtų nuostolių, tokį sprendimą priėmė pati UNIPARK bendrovė. Tik esą juos ...
-
Šokiruojanti tiesa: daugiau nei 100 verslo subjektų pažeidė reklamos įstatymą?
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), praėjusiais metais atlikusi apie 3 tūkst. skleidžiamos reklamos patikrinimų, daugiau nei 100 verslo subjektų pateikė rekomendacijas dėl skleidžiamos jų kosmetikos gaminių reklamos. ...
-
Seimo komitetas skubina perkelti šalies bitininkystei palankią ES Medaus direktyvą1
Parlamentinis Kaimo reikalų komitetas ragina Žemės ūkio ministeriją nelaukti 2025-ųjų gruodžio 14-osios ir greičiau parengti pataisas dėl Europos Sąjungos (ES) vadinamosios Medaus direktyvos perkėlimo į Lietuvos teisę. Tokiu atveju keistųsi ir g...
-
Ruošiamasi atnaujinti Antaniškių parko estradą Radviliškyje
Radviliškio rajono valdžia planuoja per dvejus metus atnaujinti buvusią Antaniškių vasaros estradą – apie 5 mln. eurų kainuosiančius darbus tikimasi pradėti šiemet. ...
-
Internete kylančių iššūkių akivaizdoje ES stiprina skaitmeninį raštingumą2
Pernai galutinai pasibaigus teismams su nekilnojamojo turto bendrove „Darnu Group“ Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) ruošiasi atnaujinti prieš metus iš jos atgautą 7,26 hektaro ploto teritoriją Vilnia...
-
„Eurovizijos“ atrankos dalyvė atskleidė paslapčių: kiek kainuoja sudalyvauti šiame konkurse?19
Jau šiandien prasidės pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, į kurį pateks du dalyviai, siekiantys atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Pusfinalį bus galima stebėti 21 val. per LRT televiziją. Pirmą kartą „Eurovi...
-
Sostinės Viršuliškių rajone ketinama įrengti naują skverą: darbai kainuos daugiau nei 800 tūkst. Eur2
Vilniuje, prie Pilaitės prospekto ir Spaudos bei J. Rutkausko gatvių, ketinama įrengti naują skverą. Vilniaus vystymo kompanijos teigimu, rangos darbai atsieis kone 807 tūkst. eurų. ...
-
Lietuva – viena ES lyderių pagal paslaugų plėtrą tiek per mėnesį, tiek ir per metus
Lietuva pernai spalį buvo viena Europos Sąjungos lyderių pagal paslaugų plėtrą tiek per mėnesį, tiek ir per metus, rodo Eurostato penktadienį paskelbti duomenys. ...