Vienodinamos lietuvių kalbos programos lietuvių ir tautinių mažumų mokyklose

Nuo rudens vienodinamos lietuvių kalbos vidurinio ugdymo programos lietuvių ir tautinių mažumų mokyklose. Po dvejų metų ketinama suvienodinti ir egzaminą abiturientams.

"Nenuvertiname mūsų tautinių mažumų mokyklas lankančių vyresniųjų klasių mokinių gebėjimų ir apskritai jaunų žmonių gebėjimų būnant savo šalies piliečiais ir rengiantis integruotis į visavertį gyvenimą, pasiruošti ir įveikti šį iššūkį", - pirmadienį per spaudos konferenciją sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

"Ne paslaptis, kad dalyje tautinių mažumų - lenkų ar rusų - mokyklų moksleiviai, kad geriau pasirengtų stojimui į aukštąsias, išlaikytų egzaminus, jau dabar dirba su lietuviškais vadovėliais", - tikino ministras.

2013 metais, kai pagal pakeistas programas tautinių mažumų mokyklose mokęsi jaunuoliai baigs mokyklas, jiems teks laikyti tokį pat egzaminą kaip ir lietuvių mokyklų abiturientams.

G.Steponavičius sako, jog iš pradžių jiems bus taikomi "palengvinti egzamino vertinimo kriterijai".

"Neabejoju perėjimo prie vieningo lietuvių kalbos egzamino ir tautinių mažumų mokyklose naudingumu. (...) Neatmetame galimybės, kad perėjus prie vieningo lietuvių kalbos egzamino, pereinamuoju laikotarpiu abiturientų, baigiančių tautinių mažumų mokyklas, darbų vertinimas skirtųsi nuo lietuvių mokyklas baigiančiųjų vertinimo", - kalbėjo ministras.

Šiuo metu gimtosios ir valstybinės lietuvių kalbos egzaminų užduotys skiriasi.


Šiame straipsnyje: lietuvių kalbamokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių