Dar vienas būdas patobulinti kūno formas: ar išties intervalinis valgymas pranašesnis už įprastą?

  • Teksto dydis:

Intervalinis (protarpinis) valgymas, tampa vis populiaresnis tarp norinčių ne tik sulieknėti, bet ir palaikyti gerą kūno formą. Ar išties šis metodas yra pranašesnis už tradicinį?

Pasak specialisto, tyrimų rezultatai nerodo reikšmingo skirtumo tarp reguliaraus, įprasto, valgymo ir valgymo su pertraukomis, jei bendras kalorijų deficitas yra toks pat. Paprasčiau tariant, nepaisant režimo, svorio metimas priklausys nuo to, kiek kalorijų suvartosite ir sudeginsite. Tačiau, ukrainiečių sporto trenerio teigimu, realiame gyvenime viskas atrodo kitaip. Daugeliui jo klientų, perėjusių prie valgymo su pertraukomis, iš tikrųjų svoris pradėjo kristi greičiau. 

Kodėl intervalinis valgymas veikia

Intervalinis valgymo esmė labai paprasta. Pagrindinė šio metodo veiksmingumo priežastis – disciplina. Sukuriamas tam tikras „valgymo langas“, trunkantis 6–8 valandas, per kurį galima valgyti. Likusias 16–18 valandų organizmas ilsisi. Pertrauka tarp dviejų valgymo kartų per parą turi būti kuo ilgesnė. Optimaliausas variantas – 16 valandų.

Ši sistema padeda išvengti atsitiktinio užkandžiavimo – nei riešuto, nei obuolio, nei jogurto tarp valgymų. Daugeliui tai tampa esminiu veiksniu: juk net ir iš pažiūros „nekaltas“ užkandžiavimas gali gerokai padidinti dienos kalorijų kiekį.

Valgymo „lango“ metu paprastai yra trys pagrindiniai valgymai – intervalas tarp jų yra maždaug 4 valandos. Tai leidžia išvengti alkio, nes porcijos yra gerai subalansuotos. Dėl to nejuntama psichologinio diskomforto, nes nereikia nuolat galvoti apie maistą, o suvartojamų kalorijų skaičius natūraliai mažėja.

Kūno adaptacija

Kitas intervalinės mitybos privalumas – organizmo gebėjimas prisitaikyti prie naujo ritmo. Daugelis prie tokio mitybos režimo pripratę žmonių pastebi, kad net ir ilgai badaujant (16–18 val.) nekamuoja alkio priepuoliai. Organizmas natūraliai subalansuoja hormonų išsiskyrimo ritmus, todėl be pastangų sumažėja maisto poreikis. Populiariai tariant, atsiranda sveikas įprotis. Vieniems, pasak  mitybos specialistų, jis susiformuoja per 4 savaites, kitiems prireikia ir 6 savaičių. Kai yra disciplina, valgoma panašiu metu, organizmas įpranta ir tam tikru laku išskirti virškinimo sultis, kurios sužadina apetitą ir pagerina virškinimą.

Freepik.com nuotr.

Fiziologinė nauda

Fiziologiniu požiūriu intervalinė mityba neturi jokių stebuklingų savybių, pagreitinančių svorio metimą. Pagrindinis jo pranašumas yra patogumas ir galimybė geriau kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį.

Protarpinis valgymas skirtas tiems, kurie ieško struktūrinės sistemos, kuri padėtų išvengti perteklinių kalorijų ir padėtų kuo natūraliau, be diskomforto laikytis valgymo disciplinos.

Kaip pasirinkti metodą

Pasak ukrainiečių trenerio, ar geriau rinktis įprastą, tradicinę mitybą, ar protarpinį, intervalinį, valgymą, lemia individualūs poreikiai bei įpročiai. Jei jums pavyksta be pastangų kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį per dieną, tradicinis valgymas, t. y. nesilaikant tam tikro intervalo, bus toks pat veiksmingas. Tačiau jei esate linkę dažnai užkandžiauti, intervalinis metodas gali tapti jūsų sąjungininkas kovojant su antsvoriu.

Pagrindinė taisyklė yra atrasti tai, kas jums asmeniškai labiausiai tinka. Atsižvelkite į savo emocinį foną, gyvenimo būdą, nes veiksmingiausia dieta yra ta, kurios galite laikytis visada. Egzistuoja paprasta taisyklė – svoris auga, jei gauname daugiau kalorijų nei išeikvojame!



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių