Pasiekti finišo dviratininkei R. Leleivytei nesutrukdė nei karštis, nei skilęs šonkaulis

Nei itin sunki trasa, nei karštis, nei skilęs šonkaulis nesutrukdė Lietuvos dviratininkei 33 metų Rasai Leleivytei pasiekti finišo Tokijo olimpinių žaidynių moterų grupinių lenktynių finišo garsiojoje lenktynių trasoje Fudži kalno papėdėje.

Lietuvė 137 km lenktynėse užėmė 35-ąją vietą tarp 68 startavusių sportininkių. 19 iš jų nefinišavo.

Olimpine čempione sensacingai tapo austrė Anna Kiesenhofer, kurios ankstyvam pabėgimui nuo grupės priešnuodžių nerado nė viena favoritė. R.Leleivytė nuo nugalėtojos atsiliko 7 min. 2 sek.

„Trasa sudėtinga, pagal mano charakteristiką gal kiek per sunki. Dėl karščio problemų nėra, nes man patinka toks oras. Man visai gerai buvo, nesikankinau. Dvi gertuves vandens pasiėmiau, dar maitinimo punkte vieną, o pabaigoje „Coca-Cola“ davė“, – sakė dviratininkė. Jos buvęs klasės draugas Lietuvos čempionas Evaldas Šiškevičius vakar pasitraukė iš vyrų grupinių lenktynių joms dar neįpusėjus.

Lietuvei labiausiai apmaudu buvo dėl klaidos, kuri jai sutrukdė pakilti aukščiau: „Per „Giro d‘Italia“ man skilo vienas šonkaulis. O čia nuo stataus kalno visos pradėjo labai lėkti. Man po griūties, dar kai šonkaulis duria, šiek tiek baisoka. Todėl nusileidau į grupės galą, o įkalnėje atakavau. Dėl to praradome apie 20 sekundžių. Likome dviese su norvege, bandėme artėti prie grupės, bandžiau nušokti į priekį, pasivijau dar dvi, bet kai grupė paspaudžią gazą, vienai jau sunku. O galėjau kovoti dėl 15-tuko. Bet nieko, tai bus dar didesnis stimulas geriau pasiruošti kitoms žaidynėms.“

Komentuodama varžybų baigtį, R.Leleivytė neslėpė nuostabos: „Labai keistos lenktynės. Per savo karjerą nebuvau mačiusi, kad grupė taip leistų atitrūkti ir paleistų. Olandė finišuodama net rankas pakėlė, nes galvojo, kad laimėjo. Nesupratau aš favoritų taktikos. Juk būtų stojusios į priekį grupės ir pasivijusios.“

Beje, šiandien trasoje buvo dvi dviratininkės, kurių gimimo vietos grafoje parašyta Lietuva. Viena – R.Leleivytė, kita – 19-ąją vietą užėmusi Slovėnijai atstovaujanti lenkė Eugenia Bujak. Ji gimusi Lentvaryje.

Po olimpinių žaidynių R.Leleivytė planuoja keliauti į aukštikalnes ir ten ruoštis Europos čempionatui, kurus vyks rugsėjį Italijoje: „Ten trasa bus man palanki, tikiuosi ką nors parodyti.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių