Būsimi lietuvių varžovai: namo – liūdni, bet išdidūs

„Liūdna išvykti namo, nes tikėjomės čia pabūti ilgėliau. Tačiau didžiuojamės tuo, ką nuveikėme. Į ateitį žvelgiame pakeltomis galvomis“, – sakė pasirodymą „Euro 2024“ finalo turnyre užbaigusios Rumunijos rinktinės gynėjas Radu Dragušinas.

Sutrikdė žiūrovo batas

Rumunai, būsimi Lietuvos futbolininkų varžovai Tautų taurės turnyre, pateikė staigmeną, po ilgokos pertraukos pasiekę Europos čempionato atkrintamųjų varžybų etapą.

Jie A grupėje 3:0 nugalėjo ukrainiečius, pasidalijo po tašką su slovakais – 1:1 ir 0:2 pralaimėjo belgams. Aštuntfinalyje Rumunijos rinktinė neatsilaikė prieš olandus – 0:3.

Antrą kėlinį, Nyderlandų ekipai pirmaujant 2:0, į aikštę prie rumunų vartų išbėgo sirgalius. Saugos tarnybos vyrai jį netrukus sučiupo, tačiau ant vejos liko žiūrovo batas. Kol vartininkas Florinas Nita bandė nuspirti apavą į šalį, priartėjo atakuojantys olandai ir Donyellas Malenas įmušė trečią įvartį.

Tautų lygos C diviziono turnyre lietuviai su rumunais susitiks šiemet rugsėjo 9-ąją Klužo-Napokos arenoje ir spalio 15-ąją Kaune, Dariaus ir Girėno stadione.

Emocijos: C. Ronaldo ašarojo ne dėl neįmušto 11 m baudinio. / „Scanpix“ nuotr.

Sugraudino mama

Cristiano Ronaldo ašaromis aplaistyta pergalė išvedė į ketvirtfinalį portugalus.

Portugalijos vienuolikė tik po 11 m baudinių serijos aštuntfinalyje 3:0 eliminavo slovėnus.

Per pagrindinį rungtynių laiką ir pratęsimą komandos įvarčių neįmušė, nors portugalai turėjo puikią progą išplėšti pergalę, kai 105 min. į Slovėnijos ekipos vartus buvo paskirtas 11 m baudinys. Deja, C. Ronaldo jo nerealizavo.

Cristiano atsigriebė per lemiamą seriją, o Portugalijos rinktinės vartininkas Diogo Costa atrėmė tris slovėnų smūgius paeiliui.

„Net tvirčiausi žmonės neišvengia sunkių dienų. Aš niekada nesikračiau atsakomybės. Kartais man sekasi, kartais – ne, bet niekada negirdėjote ir neišgirsite iš manęs, kad pasiduodu“, – kalbėjo C. Ronaldo ir patvirtino, kad „Euro 2024“ – paskutinis jo karjeroje.

Kodėl jis susigraudino dar būdamas aikštėje, paaiškino futbolininko sesuo Elma Aveiro.

„Per pratęsimą stadiono ekrane parodė tribūnoje sėdėjusią mūsų mamą. Nepaisydama skausmų, ji vis tiek norėjo pamatyti šias Cristiano rungtynes. Supraskite jo emocijas, gyvenimas – ne vien futbolas, šlovė ir pinigai“, – reziumavo E. Aveiro.

Supraskite Cristiano: gyvenimas – ne vien futbolas, šlovė ir pinigai.

Anglų svečias – E. Sheeranas

Lažybininkai prognozuoja, kad ketvirtfinalio barjerus turėtų sėkmingai įveikti ispanai, prancūzai, anglai ir olandai.

Sakartvelo futbolininkai, aštuntfinalio mačą 1:4 pralaimėję Ispanijos komandai, namuose apdovanoti Garbės ordinais. Sportininkus, trenerių štabą, ekipos personalą pagerbė Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili.

Šiuo ordinu yra apdovanota dailiojo čiuožimo atstovė Elene Gedevanišvili, tenisininkė Leila Meschi, sumo kovotojas Levanas Gorgadzė, futbolininkas Manučaras Mačaidzė.

Nuobodžia vadinamą Anglijos rinktinę jos laikinoje bazėje Blankenheine aplankė dainininkas ir muzikantas Edas Sheeranas. Jis surengė koncertą, bendravo su žaidėjais.

E. Sheeranas – didelis „Ipswich Town“ klubo gerbėjas, tačiau šiuo metu nacionalinėje vienuolikėje jo atstovų nėra.

Aštuntfinalis

Šveicarija–Italija 2:0 (68 172 žiūrovai), Vokietija–Danija 2:0 (61 612 žiūrovų), Anglija–Slovakija 2:1 (po pratęsimo), Ispanija–Sakartvelas 4:1, Prancūzija–Belgija 1:0, Portugalija–Slovėnija 3:0 (po 11 m baudinių, pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas – 0:0), Rumunija–Nyderlandai 0:3 (65 012 žiūrovų), Austrija–Turkija 1:2.