JT Saugumo Taryba pritarė stebėtojų nusiuntimui į Alepą

  • Teksto dydis:

„Mums reikia to pasikeitimo“, – sakė britų ambasadorius Matthew Rycroftas (Metjus Raikroftas).

„Būtent Rusijos politika blokavo vienybę, kurios Saugumo Tarybai reikia šio konflikto užbaigimo kursui nustatyti“, – pridūrė jis.

JT pasiuntinys Staffanas de Mistura (Stafanas de Mistura) apskaičiavo, kad praėjusios savaitės ketvirtadienį Alepo sukilėlių anklave buvo likę maždaug 40 tūkst. civilių ir, galbūt, kokie 5 tūkst. opozicijos kovotojų.

Tūkstančiai traumuotų sirų pirmadienį išvyko iš sukilėlių anklavo Alepe, laikantis sudėtinio evakuacijos susitarimo, pagal kurį režimo pajėgos perims viso šio nuniokoto miesto kontrolę.

Pajudėjo pirmosios transporto kolonos nuo penktadienio, kai vyriausybė sustabdė evakavimą, primygtinai reikalaudama, kad tuo pačiu metu būtų leista civiliams ir kovotojams išvykti iš sukilėlių apsuptų dviejų kaimų šalies šiaurės vakaruose.

Sirijos ambasadorius Basharas Jaafari (Bašaras Džaafaris) apkaltino Vakarų galias skubėjimu nusiųsti stebėtojus į Alepo rytus gelbėti „užsienio šnipų“, remiančių opozicijos jėgas.

„Pagrindinis tikslas yra (tai), kaip gelbėti šiuos užsieniečius teroristus, žvalgybos pareigūnus, – žurnalistams sakė B.Jaafari. – Štai kodėl pastarąsias kelias dienas matėte šį isterišką veiksmą Taryboje.“

Sirijos ambasadorius sakė, kad jo vyriausybė laikysis rezoliucijos, ir paneigė, kad ji praeityje blokavo prieigą JT pareigūnams.

„Paskutiniai teroristai kai kuriuose Alepo rytinės dalies rajonuose evakuojasi iš savo bastionų, – pareiškė B.Jaafari. – Alepas šį vakarą bus „švarus“.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių