Graikijos rojus virsta vaiduoklių sala: kada liausis žemės drebėjimai?

Turistų taip mėgstama Santorino sala Viduržemio jūroje dabar panašesnė į vaiduoklių karalystę, nes daugiau kaip pusė iš maždaug 20 tūkst. nuolatinių šios kurortinės salos gyventojų išvyko. Juos privertė bėgti jau kelias savaites salą purtantys nedideli žemės drebėjimai.

Graikijos vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį Santorino bei gretimoje Amorgo saloje, ir organizavo papildomus jūrinių keltų, lėktuvų reisus tiems, kurie nusprendė išvykti. Iš maždaug 20 tūkst. nuolatinių Santorino gyventojų išvažiavo mažiausiai 11 tūkst., todėl teko uždaryti mokykla ir kitas įstaigas.

„Tikrai išsigandome. Įvyko keturių ir šešių dešimtųjų balo žemės drebėjimas, todėl nusprendžiau palikti salą“, – pasakojo gyventojas.

Santoriną dabar nuolat purto nestiprūs žemės drebėjimai, kurių dauguma užfiksuoti kažkur tarp Santorino ir Amrogo salų, o jas skiria apie 50 kilometrų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Nors Santorinas yra palei pat dabar miegantį milžinišką povandeninį ugnikalnį, geologai mano, kad seisminio aktyvumo priežastis – ne vulkaninė, o sukelta Azijos ir Afrikos tektoninių plokščių susidūrimo ir tarpusavio trinties ties šia vieta Viduržemio jūroje.

„Tai, kas vyksta yra gana unikalus geodinaminio aktyvumo atvejis, gana neįprastas pagal visą praėjusio ir šio šimtmečio istoriją. Šiuo metu manome, kad toks vidutinio aktyvumo žemės drebėjimų aktyvumas tęsis kelias savaites. O kada nors – negalime tiksliai pasakyti kada, tikriausiai per artimiausius porą mėnesių – turėtų liautis“, – vylėsi geologijos ir geoaplinkos profesorius emeritas Dimitrios Papanikolaou.

Tie Santorino gyventojai ir salos gelbėjimo tarnybos kurios pasiliko, stengiasi pasiruošti visiems įmanomiems variantams. 1956 m. Santorino ir Amorgo salas supurtė daugiau kaip septynių balų žemės drebėjimai. Tada žuvo daugiau kaip 50 žmonių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių