Savo finansinę padėtį Lietuvos gyventojai pernai vertino atsargiau – kiek augo vidutiniškai ją vertinančiųjų, be to, daugėjo planuojančių skolintis žmonių, rodo Lietuvos banko (LB) apklausa.
Šiuo metu Baltijos šalių gyventojų nesvarsto apie būsto įsigijimą. Dauguma jų tokį sprendimą sieja su jau turimu būstu ir menkomis pajamomis, atskleidė „Citadele“ užsakymu atliktas tyrimas. Tačiau pasak ekonomisto Aleksandro Izgorodino, šiuos rezultatus galima sieti ir su gerėjančia gyventojų finansine situacija ir didėjančiomis galimybėmis įpirkti nekilnojamąjį turtą.
Vilniaus valdžia užsimojo branginti keliones viešuoju transportu. Bilietų kainos augtų kone dvigubai, o metinis bilietas kainuotų net 480 Eur. Vilniečiai nesupranta, kodėl staiga turi mokėti dvigubai. Autobusai vėluoja, kelionės ilgos ir nepatogios. Tačiau savivaldybė atšauna, jeigu kainos nedidės, pokyčių tiesiog nebus. Ar taip miesto strategai pasieks savo tikslą – persodinti žmones iš nuosavų automobilių į valdiškus ir sumažinti spūsčių?
Higienos institutas pristato naują interaktyvią švieslentę „Mirties priežastys Lietuvoje“, kurioje pateikiama informacija apie 2010–2023 m. mirusius nuolatinius Lietuvos gyventojus, pagrindines jų mirties priežastis, mirusiųjų pasiskirstymą pagal lytį, amžių ir gyvenamąją vietovę.
Klaipėdai tramvajaus atsisakius, nes neefektyvu, Vilniuje idėjai stringant, ar tokios transporto priemonės reikia, ar ne, Kaune nuspręsta, kad tramvajaus reikia.
Nuo 2025 m. pradžios didėja pensijos ir socialinės išmokos. Kadangi dalis jų skaičiuojamos už einamąjį, o kita dalis – už praėjusį mėnesį, tai padidėjimą gyventojai realiai pajus skirtingu laiku – vieni jau sausio mėnesį, o kiti vasario mėnesį. Vidutinė senatvės pensija 2025 m. didėja daugiau nei 12 proc. Palyginti su 2024 m., nuo 2025 m. įvairios socialinės išmokos labiausiai pažeidžiamiems šalies gyventojams didėja 26–27 proc., o šalpos pensijų bazė – beveik 26 proc.
Pernai sprogimas Viršuliškėse sugriovė daugiabutį, o gyventojai atgal sugrįžti galėjo tik maždaug po metų. Šiemet sprogimas apgadino daugiabutį sostinės Dzūkų gatvėje. Abiem atvejais iš karto kilo klausimų, kas už nelaimes gali būti atsakingas ir už kokias lėšas reikės atstatyti daugiabučius. Specialistai pažymi, kad ne visos bendrijos iš taupumo tinkamai prižiūri daugiabučius. Taip pat daugelis bendrijų nėra apsidraudusios.
Sausiui prasidėjus, gyventojai stačia galva neria į hobius. Iškart po Naujųjų – užsipildė sporto salės, baseinai, šokių, keramikos užsiėmimai. Tendencija nesikeičia metai iš metų, naujų tikslų įgyvendinimo daugelis griebiasi būtent sausį. Psichologai aiškina, kad taip gyventojai bando išvengti vienatvės, slogios nuotaikos ir nori būti tarp žmonių.