- www.delfi.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vieni išradimai gelbsti žmonių gyvybes, kiti palengvina gyvenimą, nes padeda greičiau atlikti varginančius darbus. Kai kurie išradimai, pavyzdžiui, elektros lemputės, automobiliai ir skrydžiai į kosmosą, netgi visiems laikams pakeičia žmonijos istoriją.
Tačiau yra ir tokių, kurie remiasi visiškai paprastute idėja bei priverčia užduoti sau klausimą “Ir kodėl aš to nesugalvojau?”, o kitą dieną stebėtis “Kodėl aš tai pirkau?!”
Akiniai šunims
Kai kurie išradimai yra beprotiški, kai kurie – kvaili, dar kiti – tiesiog nereikalingi. Visgi kartais iš pirmo žvilgsnio kvaili dalykai iš tiesų gali remtis visai realiu poreikiu.
Pavyzdžiui, saulės akiniai šunims. Jie skirti ne tiems, kas trokšta pasipuikuoti stilingu augintiniu, bet tiems, kas nori apsaugoti gyvūnų akis nuo saulės. Šie akiniai taip pat saugo nuo dulkių ir vėjo, blokuoja UV spindulius ir padeda esant tam tikroms medicininėms problemoms, pavyzdžiui, sergant reta autoimunine liga, dėl kurios šunų akyse nesigamina ašaros.
Saulės akinius nešiojančius šunis galima pamatyti ne tik jų tėvynėje JAV, bet ir Afganistane, kur jie saugo karių šunis nuo vėjo ir smėlio. Negalime patvirtinti, kad juos nešiojo ir Osamą bin Ladeną padėjęs aptikti šuo, bet kas žino. Šiuo metu gaminami ir specialūs saugantys akiniai šunims ieškotojams-gelbėtojams.
Šie saulės akiniai, kurie kainuoja 19,90 dolerių, jų kūrėjams atnešė milijoninį pelną. Ir kodėl mes to nesugalvojome?
Dainuojanti žuvis
Beveik visiems amerikiečiams yra tekę girdėti melodiją, sklindančią iš animatroninės žuvies (“Big Mouth Billy Bass”, “Boogie Bass” ar “Rocky Rainbow Trout”) lūpų. Vienu metu šios žuvys buvo tokios populiarios, kad jų dainos skambėjo visur – nuo sienų, iš parduotuvių lentynų, išpakavus dovaną...
Šį žaislą paskutiniajame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje sukūrė viena Teksaso žaislų kompanija, ir netrukus jo populiarumas ėmė augti kaip ant mielių.
Galbūt kaip paminklas abejotinam pirkėjų skoniui ir troškimui erzinti šeimos narius, 2000 m. “dainuojanti žuvis” tapo nepaprastai populiaria dovana, o parduotuvės nespėjo jų užsakinėti. Tais metais buvo nupirkta daugiau nei milijonas šių žaislų.Neilgai trukus atsirado imitacijų – kitų dainuojančių žuvų, vėžių ir netgi kalėdinių eglučių.
Bet šių žaislų populiarumas remiasi naujumu, todėl neilgai trukus išblėso. Ir nors kai kuriose parduotuvėse vis dar galima jų rasti, paklausa toli gražu nėra tokia didelė, kaip anksčiau.
Dirbtiniai dantys
Vadinkite tai nekaltu pokštu, socialine diskriminacija ar kerštu tėvams už mėnesius nešiotas dantų kabes ar plokšteles; koks bebūtų motyvas, daugeliui tėvų šis nė 10 dolerių nekainuojantis išradimas tikrai ne prie širdies.
Neįtikėtina, kad pelnas iš žaislinių dantų galėtų apmokėti stomatologo sąskaitą, o tuo labiau – studento paskolą, bet šie dirbtiniai kapliai ne tik ištraukė jų kūrėjus iš skolų, bet ir pavertė juos milijonieriais.
Šie dantys ir dar keli panašūs išradimai, tokie kaip šlepetės su išpaišytais zombio kojų pirštais ir kepurės su plaukais, jų kūrėjams - stomatologijos studentui ir vos galą su galu suduriančiam buvusiam universiteto futbolo komandos nariui sukrovė milijonus; nuo 1994 m. jų parduota daugiau nei 15 mln.
Akmenys-naminiai gyvūnėliai
Šį išradimą būtų galima pavadinti keisčiausiu išradimu istorijoje, jei tik jį būtų galima pavadinti išradimu. Tai akmenys-naminiai gyvūnai.Idėjos autorius – Gary Dahlas, reklamos specialistas iš Kalifornijos, radęs būdą, kaip dekoruoti ir parduoti akmenis, lyg tai būtų naminiai gyvūnai. Ši iš pirmo žvilgsnio beviltiška idėja sulaukė neįtikėtinai didelio visuomenės susidomėjimo.
G. Dahlas prisipirko paprastų pilkų akmenų ir ėmėsi pardavinėti juos kaip naminius gyvūnus. Ant vienų akmenų jis nupaišė gyvūnų snukučius, ant kitų priklijavo akis.
Jis viliojo pirkėjus skelbdamas, kad tai tobuli naminiai gyvūnai, kurių nereikia nei maitinti, nei vedžioti į lauką. Prie „gyvūno“ jis pridėdavo ir humoristinę naudojimo instrukciją, aiškinančią, kad gyvūnų šeimininkai gali su jais kalbėtis, pavadinti norimu vardu ir išmokyti keleto paprastų triukų.Akmenys-naminiai gyvūnai pasirodė rinkoje 1975 m. ir kainavo 3,95 dolerio (maždaug 16 dolerių dabartinės ekonomikos sąlygomis). Vos per 5 mėn G. Dahlas pardavė daugiau nei 5 mln. akmenų, kurie jam atnešė milžinišką pelną (56 mln. dolerių 2011 m. ekonomikos sąlygomis). Didelis privalumas buvo maža prekės savikaina – vieno akmens įsigijimas ir pristatymas išradingam verslininkui kainavo vos 95 centus.
Pastaraisiais metais akmenų populiarumas vėl išaugo. Jų galima įsigyti internetu, nors daugelis dabartinių versijų yra kur kas įmantresnės nei G. Dahlo originalai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Žiniasklaida: sutriko socialinių tinklų veikla1
Trečiadienio vakarą sutriko socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla, praneša naujienų portalas „Delfi“. ...
-
Artėjant Kalėdoms „Meta“ stiprina kovą su internetinio apsipirkimo sukčiavimu
JAV technologijų bendrovė „Meta“ pirmadienį paskelbė apie pasaulinę kampaniją prieš sukčiavimą internete, skirtą apsaugoti socialinių tinklų naudotojus nuo internetinių sukčių prieš didžiąsias metų šventes. ...
-
Paviešinta, ko lietuviai ieškojo „Google“ 2024 metais: kas labiausiai kurstė smalsumą?1
Antradienį, „Google“ pateikė sąrašus tendencijų, ko šiemet internete ieškojo Lietuvos gyventojai. Dėmesio centre 2024-aisiais atsidūrė „Eurovizijos“ ir vasaros olimpinių žaidynių herojai, Europos futbolo ...
-
Europos raketa „Vega-C“ po atidėjimų iškėlė palydovą į orbitą
Naujoji Europos raketa nešėja „Vega-C“ ketvirtadienį buvo paleista iš Prancūzijos Gvianos ir pirmą kartą po nesėkmingo 2022 metų skrydžio iškėlė į orbitą palydovą. ...
-
Paleisti du Europos palydovai, turintys imituoti Saulės užtemimus
Į orbitą ketvirtadienį buvo paleisti du Europos palydovai, vykdysiantys pirmąją dirbtinių Saulės užtemimų misiją preciziška rikiuote kosminėje erdvėje. ...
-
Didelė sėkmė: užfiksuotas įspūdingas asteroidas
Jakutijoje prieš kelias dienas dangų nušvietė skriejantis asteroidas. Europos kosmoso agentūra pranešė, kad dangaus kūnas buvo maždaug 70 centimetrų skersmens. Tiksli jo nukritimo vieta neskelbiama, tačiau dažniausiai tokio dydži...
-
Latvija steigs nacionalinį DI centrą
Latvijos vyriausybė pritarė nacionalinio dirbtinio intelekto (DI) centro kūrimo įstatymo projektui. ...
-
Prezidentas apdovanojo geriausių 2023 metų mokslinių disertacijų autorius2
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį apdovanojo geriausių 2023 metų mokslinių disertacijų autorius. ...
-
Neįprastas eksperimentas bažnyčioje: sukurtas dirbtinio intelekto Jėzus10
Vienos katalikų koplyčios klausykloje porai mėnesių buvo įtaisytas dirbtinio intelekto Jėzus. ...
-
NASA stažavęsi lietuviai: atskleidė, ką išmoko, ir kodėl labiausiai sužavėjo ne technologijos1
Į NASA 16 savaičių truksiančiai pavasario stažuotei jau netrukus išvyks 10 studentų iš Lietuvos – šią žinią paskelbė konkursą organizavusi Lietuvos mokslo taryba (LMT). Kiek anksčiau paskelbtas ir kvietimas stažuotėms N...