Sidnėjaus meno festivalį atidarė milžiniškas guminis ančiukas

Didžiulis ryškiai geltonas guminis ančiukas šeštadienį buvo atplukdytas į Darlingo uoste Sidnėjuje kaip vienas iš eksponatų, demonstruojamų šiame Australijos mieste kasmet rengiamame meno festivalyje, kuriame aukštasis menas persipina su populiariomis pramogomis.

Kiekvieną sausį šimtai tūkstančių žmonių tris savaites lanko teatro, muzikos, šokių, pokalbių ir kitus renginius, dažnai nepabūgdami vasaros kaitros ir smarkių audrų, kad patenkintų savo kultūros poreikius.

2013 metų festivalis, kurio metu apie 750 menininkų iš 17 šalių pristatys 92 renginius, prasidėjo šeštadienį, skaisčiai šviečiant saulei, kai tūkstančiai žmonių susirinko Darlingo uosto krantinėje stebėti, kaip atplukdomas menininko Florentijno Hofmano (Florenteino Hofmano) pripučiamas ančiukas.

„Manau, kad Sidnėjaus festivalio savitumas pasireiškia nuostabaus rimtojo meno ir keistų bei žaismingų pramogų deriniu, - festivalio direktorius Lievenas Bertelsas (Livenas Bertelsas) sakė naujienų agentūrai AFP. - Ar gali būti koks nors kitas geresnis būdas švęsti negu su šiuo iš ties mielu viešojo meno kūriniu, tokiu kaip guminis ančiukas?“

Pasak L.Bertelso, olando F.Hofmano sukurtas 15 metrų aukščio ančiukas, kurio modeliai buvo demonstruojami ir kituose miestuose, turėtų patikti jauniems ir seniems, kai kuriems pažadindamas vaikystės prisiminimus.

„Tai Sidnėjaus ančiukas, o jam (Hofmanui) svarbu, kad tai būtų ne vien žaismingas, bet ir susiejantis dalykas, - aiškino festivalio vadovas. - Jo teorija, kuri yra gana graži, - visi tie uostai jungiasi su vietos jūromis, o visos jūros yra vieno didelio vandenyno dalis. Taigi, jis sako, kad iš tikrųjų pasaulis yra viena didelė vonia.“

„Ir koks gali būti geresnis būdas švęsti vasarą nei surengti didžiulį pasilinksminimą vonioje?“ - pridūrė L.Bertelsas.

Daugelis Sidnėjaus meno festivalio renginių, tokių kaip guminio ančiuko atplukdymo ceremonija, yra nemokami ir skirti šeimoms, kad atskleistų didžiausio Australijos miesto tapatybė.

Šiemet didelio dėmesio turėtų sulaukti žavūs Lotynų Amerikos cirko „Circolombia“ pasirodymai ir soul muzikos dainininkės Sharon Jones (Šeron Džons) bei jos grupės „The Dap-Kings“ koncertas, tačiau per sausio 5-27 dienomis vykstantį festivalį taip pat bus pristatyta nauja George'o Handelio (Georgo Hendelio) operos „Semelė“ interpretacija ir tapytojo Francis Bacono (Frensio Beikono) darbų paroda.

Taip pat planuojami kai kurie neįprasti reginiai: vienas aktorius ketina nubėgti maratono distanciją ant bėgimo treniruoklio, stebint žiūrovams Sidnėjaus Haid parke, avėdamas auksinius sportbačius ir pasakodamas senovės graikų sakmę.

Sidnėjaus festivalis buvo sumanytas kaip būdas pagyvinti miestą vasarą, kai gyvenimo tempas sulėtėja. Jis pirmąkart vyko 1977 metais, ir nuo to laiko smarkiai išsiplėtė bei tapo vienu didžiausių kasmetinių meno renginių šalyje.

„Man, žvelgiant iš europiečio perspektyvos, jis išties unikalus dėl nuostabaus būdo suderinti aukštąjį meną, pramogas ir labai populiarius dalykus viename festivalyje, kas nedažnai daroma per meno festivalius Europoje“, - sakė Belgijoje gimęs L.Bertelsas.


Šiame straipsnyje: menasfestivalisančiukas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių