Valdžią ir liaudį atskyrė mūrai

Valdovų rūmai, kol nebaigti, priklauso liaudžiai. Nors viena rūmų atkūrimo idėjų buvo ta, kad čia turėtų vykti valstybinių švenčių paminėjimai ir iškilmės, politikos elitas dar nemato reikalo ten kelti kojos.

Dėl lėšų taupymo oficialūs valstybinių švenčių priėmimai jau antri metai nerengiami ir Prezidentūroje. Todėl vakar aukštuomenė rinkosi privačiame labdaros vakarėlyje Chodkevičių rūmų kieme.

Tačiau, pasirodo, net „dalinė“ Valdovų rūmų apdaila nėra kliūtis ir čia organizuoti aukšto lygio renginius.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos koncerto rūmuose klausėsi apie 500 žmonių.

Į viešą nemokamą šventę susirinko iš anksto užsiregistravę vilniečiai, buvo atvykusių ir iš kitų miestų.

Ne vienas koncerto svečias maloniai nustebo palydėtas į pirmąsias žiūrovų eiles, rezervuotas elitui, tačiau taip ir neužimtas iki pat koncerto pradžios. Nebuvo matyti nei vieno Seimo nario, ministro.

Kartu su paprastais lietuviais Valstybės dieną rūmuose paminėjo JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse. Atvyko dar keli diplomatai, Kovo 11-osios Akto signatarai.

Susirinkusiems grojo Donato Katkaus diriguojamas Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir du kviestiniai solistai: violančelininkas Ivan Monighetti ir arfininkė Florence Sitruk. Pastaroji su orkestru pirmą kartą Lietuvoje atliko vieną iš E.P.Alvarso kūrinių.

Renginio metu net du kartus buvo giedamas Lietuvos himnas: D.Katkus juo pradėjo koncertą, o renginiui pasibaigus, lygiai 21 val., Vinco Kudirkos Tautišką giesmę pritariant orkestrui rūmų svečiai giedojo kartu su visais Pasaulio lietuviais.


Šiame straipsnyje: Valstybės dienaValdovų rūmai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aldona

Aldona portretas
Masiniai renginiai turi būti prieinami visiems. Jie organizuojami kultūros rūmuose. Taip visuomet būdavo. Istoriniai pastatai netinka viešiesiems renginiams. Kutūzovo rūmuose turėtų būti - mokslininkų namai, o ne patrankos. Trūko istorinio kolorito, liaudiškumo. Milijonieriai nemoka inscenizuoti Lietuvos istorijos. Visi pastatai turi savo paskirtį. Mindaugas neturėjo Vilniaus mūrų. Vilnius - aukštaičių priešistorė.

vln

vln portretas
viskas buvo labai nyku ir nesventiskai.....tokio renginio nereikejo ir organizuoti

Aldonai

Aldonai portretas
nerimsti, net iš kailio neriesi, bet atmink, kad jau neegzistuoja tau taip mielu pavadinimu kutūzovo rūmai. Dabar jie - Prezidentūra, nors persikąsk sau alkūnes. Ir ne tau spręsti apie Lietuvos istoriją, tam yra specialistai. Ko nori, kad kaip sovietmečiu į kultūros namus trauktų melžėjos ir taip vadinamas sovietinis elitas: kolūkių pirmininkai, part.sekretoriai (be jokio išsilavinimo), kiti sekretoriai ir sekretorės (prie stalo nemokantys elgtis),elitinės ir neelitinės bufetavos, aukštųjų mokyklų part.sekretoriai ir KGB-istai - amžinieji mūsų šviesuomenės sargai? Kam tu priklausai, liaudies mylėtoja ? Užmiršk buvusius laikus. Dabar daugelis, išlindę iš anuometinio mėšlo, patapo "elitu" (nepriskiriu prie jo Lietuvos šviesuomenės), todėl toks "elitas" tegu smakso renginiuose ir rypauja, kad nė vieno seimo atstovo kartu nebuvo. Jeigu savo pilnavertiškumą jauti tik tada, kai prie šono sėdi koks seimūnas, tai menka ta tavo vertė.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių