Nebenaudojami automobiliai – galvos skausmas kaimynams: bauda siekia ir 15 tūkst. eurų

Prieš kelerius metus buvo stengiamasi iš kiemų pašalinti nebenaudojamus automobilius. Vis dėlto, seni griozdai iš vietos nepajuda ir toliau, kai kurie automobiliai vienoje vietoje stovi net keletą metų. Neprižiūrėtos transporto priemonės ne tik darko miesto vaizdą, bet ir teršia gamtą.

Didžiosios savivaldybės pateikė savo duomenis, kiek transporto priemonių yra priverstinai nuvežamos. Sostinėje prieš dvejus metus nutemptos 76 transporto priemonės, o šiemet tik 25.  

Kaune per trejus metus vidutiniškai nuvežta 50 transporto priemonių, Klaipėdoje atitinkamai buvo nuvežtos 28, 11 ir 8 transporto priemonės. Panevėžyje šiemet priverstinai nuvežtos trys, pernai septynios neeksploatuojamos transporto priemonės.

LNK stop kadras.

Vilniaus savivaldybė per metus gauna apie 2 tūkst. pranešimų dėl netvarkingų automobilių. Viešosios tvarkos skyrius sako tikrinantis informaciją tiek vizualiai, tiek duomenų bazėse.  

„Nustatinėjame savininką, jeigu toks yra, įspėjame ir įpareigojame pasirūpinti. To nepadarius yra administracinė bauda, kuri gali siekti ir 300 eurų. O jeigu pakartotinai savininkas nesirūpina, tai siekiame tokios transporto priemonės konfiskavimo“, – teigė viešosios tvarkos grupės vadovas Andžej Dinikis. 

Savivaldybė su transporto priemonių savininkais bando susisiekti įvairiais būdais, pavyzdžiui, ant stiklo užklijuoja informacinį lapelį. Automobiliai dažnai būna ir be valstybių numerių – taip transporto priemonių šeimininkai tikisi išvengti atsakomybės. 

„Greičiausiai, kad nenustatytų tapatybės. Tačiau jeigu nenustatome, tada pradedame turto procedūrą be šeimininko“, – aiškino A. Dinikis.

Teismui pripažinus, kad transporto priemonė niekam nepriklauso, pastaroji keliauja į sąvartyną.

Vis dėlto likimo valioje palikti automobiliai ne tik darko miesto įvaizdį, bet ir teršia aplinką.

„Varva įvairūs skysčiai, nes laikui bėgant transporto priemonė praranda savo sandarumą“, – sakė eksploatuoti netinkamų transporto priemonių asociacijos pirmininkas Vladimir Jankoit. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Anot asociacijos pirmininko, netvarkingiems savininkams gali tekti gerokai paploninti piniginę.  

„Jeigu nustatoma žala aplinkai, tai tokio automobilio laikymas, atsižvelgiant į naudojamą metodiką, gali siekti 15 tūkst. eurų“, – akcentavo V. Jankoit.

„Regitros“ duomenimis, kasmet šalyje apie 30 tūkst. automobilių savininkų utilizuoja savo transporto priemones.

„Lietuvos automobilių parkas yra tam tikro amžiaus, turbūt ateina laikotarpis, kada tie automobiliai visiškai nusidėvi, tai galbūt dėl to“, – savo nuomone dalijosi komandos vadovas Martynas Kažukauskas.

„Savininkai neskuba atsikratyti savo senų automobilių, todėl jų yra daug. Tam, kad jie visiškai išnyktų, reikės daug metų“, – teigė V. Jankoit.

Šalies automobilių parko amžius kasmet išlieka toks pat – apie 15 metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aisku gi

Aisku gi portretas
Lengviau pulti zmones nei priversti valdzia tarnauti... Kiskiu Intelektas

Linas

Linas portretas
Speigo gatve, ištisas mašinu laužynas

Kaunas

Kaunas portretas
Kodėl stovi mokomuose vietose nevažinėjami automobiliai ,kaip garaže ,kiti atvažiavę negali pastatyti mašinos.Tokius ilgai stovinčius , reikėtų nuvaryti į policijos aikštelę .
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių