Šie metai, 2024-ieji, gali tapti rekordiniai – karščiausi per visą stebėjimų istoriją. Europos Sąjungos klimato stebėsenos tarnyba įspėja: tikėtina, tai dar ne pabaiga. Daugės ir gamtos kataklizmų.
Elektromobilių gamintojams Europoje susiduriant su sunkumais pereinant prie šios technologijos, vis daugiau diskutuojama apie kitų alternatyvių degalų, tarp jų ir dyzelino, neišnaudojimą potencialą.
Amerikos ir kitų šalių gamtosaugininkai susirūpino dėl taršos, kurios pridaro iš laivų iškritę konteineriai su prekėmis. Turint omenyje, kaip sparčiai auga prekių gabenimas jūromis, taip pat daugėja ir incidentų, kai konteineriai atsiduria vandenyje ir galiausia nugrimzta į jūrų ar vandenynų dugną.
Aplinkosaugininkai 18-oje šalies savivaldybių patikrino 426 transporto priemones, nė viena jų neviršijo taršos normų, kitą savaitę patikrinimai prasidės Vilniaus regione, sako Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovas.
Spalio 16-ąją – Pasaulinę maisto dieną – galbūt derėjo atšvęsti skania vakariene ar pasilepinti desertu, vis dėlto mokslininkai skatina tądien susimąstyti ir apie maisto švaistymo mastus ir poveikį klimato kaitai.
Kėdainiuose kvapų emisijos tyrimus atlikęs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nustatė, kad įmonėse „Lifosa“ ir „Nordic Sugar“ kvapų emisija šimtais kartų viršijo normas, skelbia interneto portalas „Rinkos aikštė“. Vis dėlto įmonės tyrimų rezultatus ketina ginčyti, rašo žiniasklaida.
Tyrimus Kėdainių fosforo trąšų gamykloje „Lifosa“ atlikęs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) 11-oje taršos šaltinių fiksavo viršytus leidžiamus kvapų emisijos rodiklius, antradienį skelbia portalas „15min“.
Prieš kelerius metus buvo stengiamasi iš kiemų pašalinti nebenaudojamus automobilius. Vis dėlto, seni griozdai iš vietos nepajuda ir toliau, kai kurie automobiliai vienoje vietoje stovi net keletą metų. Neprižiūrėtos transporto priemonės ne tik darko miesto vaizdą, bet ir teršia gamtą.
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) vėl aiškinasi, ar atliekų perdirbimo įmonių Skaidiškių kaime, Vilniaus rajone, į aplinką skleidžiama tarša viršija normas, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Anot jo, jei ištyrus mėginius paaiškės pažeidimai, bus imtasi veiksmų.
Prieš ketverius metus Europos skrydžių agentūrai patvirtinus pirmą pasaulyje lengvąjį, ličio baterijomis varomą elektrinį lėktuvėlį, jie jau užkariauja jaunųjų pilotų mokyklas. Kaip elektriniu lėktuvu mokosi skraidyti britai?