- Vytenis Radžiūnas, LRT.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuviai vis dažniau į savo mobiliuosius telefonus gauna perspėjimo ir informavimo sistemos žinutes. Jos siunčiamos informuojant gyventojus apie ekstremalias oro sąlygas ar kitus pavojus.
Tokias žinutes gauna apie ketvirtadalis mobiliųjų telefonų savininkų, o Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) paaiškino, kodėl tokių žinučių išsiunčiama vis daugiau.
„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad vykdomas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Jei gavote šį pranešimą, jūsų telefone įjungta perspėjimo pranešimų gavimo funkcija. Reaguokite ramiai, pranešimą galite ištrinti“, – tokias specialias žinutes iš PAGD Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VPGT) į savo mobiliuosius telefonus gauna gyventojai, kurie įsijungę korinio transliavimo funkciją.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos Pasirengimo nelaimėms ir perspėjimo skyriaus viršininkas Ernestas Trunovas LRT.lt teigia, kad patikrinimo pranešimai siunčiami reguliariai – kas mėnesį.
„Žinutės siunčiamos tuomet, kai nutinka pavojingas įvykis ar yra ekstremali situacija, taip pat atliekant patikrinimus. Patikrinimai atliekami pirmąją mėnesio dieną“, – informavo E. Trunovas.
LRT.lt pasidomėjus, kodėl gyventojai tokias žinutes pastaruoju metu gauna vis dažniau, atsakė: „Pastaruoju metu vyksta daug įvairių pratybų. Be to, savivaldybės pačios turi galimybę išsiųsti pranešimus, turi pareigą perspėti gyventojus. Jei kurioje nors dalyje vyksta pratybos, pranešimą gali gauti ne visa Lietuva, o savivaldybė ar koks nors miestelis. Ši sistema leidžia pasirinkti siųsti žinutę ir tam tikru spinduliu, į kokį nors administracinį vienetą“, – paaiškino E. Trunovas.
Jo žodžiais, dažniausiai gyventojai informuojami dėl meteorologinių reiškinių, pavyzdžiui, stipraus vėjo ar audrų. Kiekvienu atveju viską sprendžia gelbėjimo darbų vadovas ir kreipiasi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą su prašymu išsiųsti žinutę.
Pasak E. Trunovo, atliktos apklausos rodo, kad tokius pranešimus gauna apie 25 proc. šalies gyventojų. „Mes išsiunčiame visiems, kurie yra pasirengę priimti tokius pranešimus. Apklausos taip pat parodė, kad daugiau kaip 90 proc. žmonių teigiamai vertina šią paslaugą“, – skaičiavo E. Trunovas.
Greitai gaus ir 4G vartotojai
Iki šiol įspėjamieji GPIS pranešimai (Cell broadcast – CB) buvo siunčiamikoriniu (2G/GSM) ir 3G/UMTS tinklais, o 4G ryšiu besinaudojantys vartotojai pranešimų negaudavo, nes 2012 m. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) įdiegta sistema nebuvo suderinta su tuomet tik pradėta diegti 4G technologija.
Šią savaitę mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ pasiskelbė, jog taps pirmuoju operatoriumi Lietuvoje, kurio 4G tinkle bus atliekamas toks bandymas.
„Šiandien dauguma mūsų vartotojų prisijungę būtent prie 4G tinklo, kuris dengia 99 proc. Lietuvos. Visi jie, įdiegus naująją sistemą ir išbandžius ją mūsų tinkle, galės gauti įspėjamuosius pranešimus – tai padidins mūsų klientų saugumą“, – sakė Valerijus Kovzanas, „Tele2“ technikos direktorius.
Teigiama, kad „Tele2“ 4G tinklas jau šį mėnesį bus paruoštas siųsti įspėjamąsias žinutes.
Kad būtų gaunami korinio transliavimo pranešimai, telefonuose turi būti aktyvinta šių pranešimų priėmimo funkcija. Kaip tai padaryti, galite sužinoti čia.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kariuomenė stiprina kibernetinę gynybą: galvojama ir apie smūgius atgal
Lietuva perka ne tik sraigtasparnius, raketinę artileriją ir kitą modernią ginkluotę, bet stiprina ir kibernetinę gynybą. Kariuomenės vadas neslepia, jog kibernetinėje erdvėje kariaujama kasdien. ...
-
Kariai treniruojasi apsaugoti „LitPol Link“ jungtį
Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai šią savaitę Alytaus apylinkėse treniruojasi vykdyti taikos meto užduotis, susijusias su Lietuvos elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ apsauga. ...
-
Atgimimo aikštės klausimas – teisinėse pinklėse: ši unikali situacija neturi būti unikali ateityje
Klaipėdos savivaldybė praėjusią savaitę pranešė, kad Atgimimo aikštėje buvo pradėti inžinerinių tinklų apsaugojimo darbai, tačiau vis dar laukiama galutinių sprendimų, kaip užtikrinti, kad aikštė būtų tinkamai iš...
-
Reta liga sergančio vaikino būklė blogėja: suteikė vilties, o tada žodžių nebeliko
Šio pokalbio metu pritrūksta žodžių, tačiau nestinga graudulio ir virpulio balse. „Suteikė vilties. Buvome laimingi, patikėkit, kokie laimingi – tiesiog degėm emocijomis. Tačiau gavome dokumentus su gydymo planu ir kaina. Nemoku pas...
-
Sinoptikė apie artimiausių dienų orus: gerų žinių nėra?
Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pasidalijo naujausia orų prognoze. ...
-
Ministerija įvardijo, kiek lituanistinių mokyklų šiemet gaus finansinę paramą
Lietuvos finansinę paramą šiemet gaus 124 lituanistinio švietimo mokyklos, kuriose mokosi daugiau negu 7 tūkst. mokinių, ketvirtadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). ...
-
Žiniasklaida: dėl Santaros klinikų gydytojo – skundas į VSD: dalyvavo forume su Putinu
Dalis Santaros klinikų gydytojų kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), kadangi jiems įtarimų sukėlė Rusijos pilietybę turinčio klinikų chirurgo veiksmai, remdamasis šaltiniais ketvirtadienį skelbia visuomeninio transliuotojo LRT ...
-
Siūlo švelniau bausti landynių savininkus
Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo švelniau nei kai kurie Seimo nariai bausti landynių, kuriose platinami ir vartojami narkotikai, alkoholis, užsiimama kita draudžiama veikla, savininkus ir lankytojus – anot jos, siūlomos 3–5 kartu...
-
Vasario 6-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Vasario 6-oji, ketvirtadienis, 6 savaitė. ...
-
Dėl „Gulbių ežerą“ Lietuvoje šoksiančios baleto trupės Kultūros ministerija kreipėsi į VSD
Kultūros ministerija kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydama pateikti vertinimą dėl Lietuvoje baletą „Gulbių ežeras“ šoksiančios, ukrainiečiais prisistatančios trupės šaknų, praneša nauj...