Jaunuolių misija – išgelbėti pianiną

Antram gyvenimui prikelti senutėlį, kelis šimtus kilogramų sveriantį pianiną – nelengvas, tačiau vertingas darbas. Tokia idėja jau spėjo užsikrėsti tūkstančiai entuziastų visame pasaulyje, jie tai daro neatlygintinai, vien iš pagarbos šiam instrumentui. Pianinų gelbėjimo banga netruko pasiekti ir Lietuvą.

Vežė į sąvartyną

Pajūryje užgimusi iniciatyva atrestauruoti "pagyvenusius" pianinus keliauja po Lietuvos miestus ir miestelius.

Gelbėjimo operacijos organizatoriai tikino, kad pasistengs nenuleisti rankų ir toliau organizuos tokias misijas visoje šalyje.

Šiuo metu entuziastingų jaunuolių sąskaitoje – penki išgelbėti pianinai.

Du "senukai" atgaivinti Palangoje ir dar tiek pat – Klaipėdoje. Pastariesiems iš esmės pakeista išvaizda: suderinti, nušveisti, perdažyti, papuošti ir traukiantys akį. Visi skirtingi ir savaip unikalūs.

Darbai užvirė praėjusio mėnesio pradžioje Palangoje, kai jaunuoliai nugirdo apie žmonių ketinimus išmesti nebereikalingą, daug metų kampe dūlantį instrumentą.

Dabar komandą vienija apie kelios dešimtys entuziastų iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir kitų miestų.

"Susibūrėme vasaros pradžioje lyderystės stovykloje. Dabar esame tikra grupuotė", – juokdamasis aiškino klaipėdietis Jokūbas Dargis.

Šešiolikmetis Klaipėdos licėjaus mokinys neabejingas muzikai – pats groja pianinu, dainuoja. Todėl šio instrumento vaikinui ir jo draugams ne juokais pagailo.

"Lyderystės mokymai vyko vietoje, kur stovėjo du vieniši pianinai. Jų savininkai užsiminė ketinantys netrukus juos išvežti į sąvartyną, nes yra nereikalingi. Pirmasis užprotestavo Kristijonas Rukas", – atsiminė pašnekovas.

Jaunuolis neabejojo, kad net ir senas, apleistas pianinas nenusipelno tokios nepagarbos, todėl nedelsiant griebėsi gelbėjimo darbų. Atgabeno prie Palangos tilto ir šveitė, valė, dailino, kad šis taptų kuo įdomesnis ir patrauklesnis.

Taip pat reikėjo skubiai surasti naujus jo savininkus. Paaiškėjo, kad toli gražu ne visi išskėstomis rankomis priima tokias gigantiškas dovanas.

J.Dargis sakė, kad vienas pianinas iškeliavo į Palangos biblioteką, o kitas suskambo Kultūros ir jaunimo centre.

Keliauja po pasaulį

Tai pirmoji Lietuvoje tokia pianino gelbėjimo operacija.

Ją atliekančių entuziastų daugumą sudaro Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto inicijuotos atsakingų ateities lyderių stovyklos dalyviai, kiti prisijungė tiesiog susidomėję šia idėja.

Kaip pastebėjo instituto direktorė ir stovyklos organizatorė Simona Šimulytė, daiktams atsidavę žmonės neretai pamiršta, kiek daug jų turi ir dirba vien tam, kad įsigytų dar daugiau. Kartais kur kas svarbiau gera emocija.

"Viskas įvyko spontaniškai. Diskutavome apie daiktus, tarp kurių praleidžiame didžiąją dalį savo gyvenimo, ir atsakingą vartojimą: kodėl tarnaujame daiktams ir kaip galėtume juos paversti vėl naudingais", – pasakojo pašnekovė.

S.Šimulytė atskleidė, kad mintis prikelti pianinus antram gyvenimui kilo mokant jaunimą organizuoti renginius, skirtus visuomenei, o ne orientuotus į komerciją.

Akciją "Išgelbėk pianiną“ surengę jaunuoliai pasivadino "Žaliais žmogeliukais"."Išgirdę šį mūsų pavadinimą žmonės jau žino, kad esame susiję su pianinais", – šypsojosi klaipėdietis Jokūbas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Eva

Eva portretas
Super! Nereali ideja! Kaune pati maciau procesa praeinant..isties labai pagyvino nuotaiką! Daugiau tokiu akciju!

R...

R... portretas
Tai kuo gi nusikalto tie instrumentai,kad juos norima ne restauruoti,o atrestauruoti?Atrestauravimui juk pastangų nereikia.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių