Įstatymo pataisos leis atidėti karo prievolę jauniems tėvams ir studentams

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė antradienį ketina pateikti Seimui siūlymą sugrąžinti anksčiau Karo prievolės įstatyme galiojusią nuostatą, kad karo prievolė gali būti atidedama šaukiamiesiems jų šeimos narių nėštumo ir gimdymo atostogų metu bei auginantiems du ar daugiau vaikų, kurių amžius yra iki trejų metų, nepriklausomai nuo to, ar jaunuoliui yra suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, ar nesuteiktos.

Tikimasi, kad, papildžius Karo prievolės įstatymą šiuo siūlymu, būtų pagerinta jaunų Lietuvos šeimų padėtis.

Galiojančiame įstatyme numatyta, kad karo prievolė gali būti atidedama tik vieniems auginantiems nepilnametį vaiką arba jeigu jiems suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, kol vaikui sueis treji metai.

Išvengiant neproporcingai didelės žalos studijuojančių jaunuolių, jaunų šeimų ir vaikų interesams, siūloma nustatyti žemesnę karo prievolininkų amžiaus ribą, iki kurios gali būti atidedama tarnyba, taip pat plėsti karo prievolės atidėjimo galimybes tuo atveju, kai jaunuolis studijuoja.

Siūloma, kad karo prievolininkai, kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atidėta individualia tvarka, į šią tarnybą, pasibaigus atidėjimą sąlygojusioms aplinkybėms, būtų šaukiami ne iki 26 metų, kaip dabar, o iki 24 metų (įskaitytinai), bet ne ilgiau kaip iki kitų kalendorinių metų pabaigos po atidėjimą sąlygojusių numatytų aplinkybių pasibaigimo.

Taip pat siūloma, kad karo prievolė galėtų būti atidedama aukštųjų mokyklų studentams – studijų laikotarpiui pagal pirmosios pakopos (profesinio bakalauro ir bakalauro) studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal antrosios pakopos studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal laipsnio nesuteikiančią studijų programą, pagal studijas doktorantūroje.

„Taigi atidėjimu galėtų pasinaudoti ir tie studentai, kurie pakartotinai studijuoja (antrąjį bakalaurą, antrą magistrantūrą ir pan.), taip sudarant sąlygas jauniems žmonėms plėsti savo profesinės karjeros ir integracijos į darbo rinką galimybes“, – sako A. Širinskienė.

Galiojančiame įstatyme numatyta, kad karo prievolininkai, kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atidėta individualia tvarka, į šią tarnybą, pasibaigus atidėjimą sąlygojusioms aplinkybėms, šaukiami iki 26 metų (įskaitytinai), bet ne ilgiau kaip iki kitų kalendorinių metų pabaigos po atidėjimą sąlygojusių numatytų aplinkybių pasibaigimo.

Šiuo metu taip pat numatyta, kad karo prievolė gali būti atidedama individualia tvarka aukštųjų mokyklų studentams – vieną kartą vienam studijų laikotarpiui pagal pirmosios pakopos (profesinio bakalauro ir bakalauro) studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal antrosios pakopos studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal laipsnio nesuteikiančią studijų programą, pagal studijas doktorantūroje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kam karo prievole,per korone pamatem,kad be ginklo,jau vaziuoji i kapus.Nuo ko ginsimes Sirinskiene,nuo paleistos chemijos.????.

Į kariuomenę reikia imt

Į kariuomenę reikia imt portretas
neklaužadas ir nenuoramas. Bedarbius. Perauklėjimui. Ale-bet-tačiau nelabai tokia kariuomenė su pasenusiais ginklais ir totaliniu VISKO vagimu vadų pusėj pajėgs kažka atvest į doros kelią.:D)

AS

AS portretas
Otai karalienes mordos gimnazistai irgi stums dura
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių