G. Nausėda teigia, kad darbas su nauja Vyriausybe įmanomas: galėsime dirbti konstruktyviau

  • Teksto dydis:

Prieš kurį laiką „Nemuno aušros“ dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje klaida vadinęs prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį patikino, kad bendras darbas su naująja Vyriausybe, kurios sudėtyje yra minėta politinė jėga, atrodo įmanomas.

„Manau, bendras darbas tikrai yra įmanomas. Dėl reitingų – nemanyčiau, kad apie juos dabar labai prasminga šnekėti. Artimiausi rinkimai 2027 m., todėl partijos turėtų koncentruotis ne tiek į reitingus, kiek į tuos darbus, kuriuos ketina įgyvendinti. Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos turinys man, kaip prezidentui, imponuoja, aš ten matau daug dalykų, kuriuos noriu kaip prezidentas įgyvendinti“, – LRT televizijai trečadienį sakė šalies vadovas, paklaustas apie augantį partijos „Nemuno aušra“ populiarumą.

„Manau, kad sutardami dėl principinių dalykų – socialinės, ekonominės, užsienio, susisiekimo, infrastruktūros politikos – mes tikrai galėsime gerokai konstruktyviau dirbti. Ne badytis ragais ar kažkaip kitaip stumdytis pečiais, o tiesiog sutelktai dirbti viena kryptimi. Manau, dabar jau reikia daugiau koncentruotis į netrukus užplūsiančius darbus“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.

Trečiadienį paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas pranešė, jog pateikė prezidentui tik 12 ministrų kandidatūrų. Socialdemokratas nurodė, jog G. Nausėdai nebuvo pristatytos „aušriečių“ į aplinkos ministrus teikto Sigito Podėno ir vadovauti Teisingumo ministerijai siūlyto Virginijaus Kulikausko pavardės.

Prezidentas į finansų ministrus patvirtino jau anksčiau šias pareigas ėjusio Rimanto Šadžiaus kandidatūrą, į krašto apsaugos ministres – parlamentarę Dovilę Šakalienę, į kultūros ministrus – Seimo narį Šarūną Birutį, į socialinės apsaugos ir darbo ministres – parlamentarę Ingą Ruginienę, į susisiekimo ministrus – Seimo narį Eugenijų Sabutį, į sveikatos apsaugos ministres – VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorę Mariją Jakubauskienę, į švietimo, mokslo ir sporto ministres – parlamentarę Ramintą Popovienę, į vidaus reikalų ministrus – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių Vladislavą Kondratovičių, į užsienio reikalų ministrus – iki šiol prezidento vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas ėjusį Kęstutį Budrį.

„Vardan Lietuvos“ į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją pasiūlė parlamentaro Luko Savicko kandidatūrą, į energetikos ministrus – šias pareigas jau ėjusį Žygimantą Vaičiūną. Jų kandidatūras prezidentas patvirtino.

Tuo metu „Nemuno aušra“ į į žemės ūkio ministrus buvo pateikusi Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininką Igną Hofmaną. Jis, kitaip nei kiti „aušriečių“ kandidatai, prezidento palankumo sulaukė.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Vėliau R. Žemaitaičiui iškelta baudžiamoji byla dėle neapykantos kurstymo ir Holokausto neigimo.

R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių