Londone vandalai išniekino K. Marxo antkapinį paminklą

  • Teksto dydis:

Londone vandalai sudaužė Karlo Marxo (Karlo Markso) antkapį; anot kapinių pareigūnų, veikiausiai tai buvo tyčinis prieš šio filosofo ideologiją nukreiptas išpuolis.

Marmurinė lentelė su K. Marxo ir jo šeimos narių pavardėmis – seniausia ir trapiausia antkapio dalis – buvo apdaužyta buku metaliniu instrumentu, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė kapinių fondo vadovas Ianas Dungavellas (Ijanas Dangavelas).

Vandalų paminklui padaryta žala buvo pastebėta pirmadienį, pridūrė jis.

„Manoma, kad ypač buvo išskirtas Karlo Marxo vardas, taigi, tai nebuvo atsitiktinis paminklo išniekinimas – panašu, kad tai buvo prieš Karlą Marxą nukreipta ataka“, – sakė kapines prižiūrinčios labdaros organizacijos Haigeito kapinių draugų fondo vadovas. 

Vokiečių filosofas K. Marxas 1849 metais persikėlė gyventi į Londoną ir ten gyveno iki mirties. Jis mirė 1883 metų kovo 14 dieną, būdamas 64-erių.

Šiaurinėje Londono dalyje esantis 3,7 metrų aukščio antkapis – granitinis postamentas su bronziniu K. Marxo biustu – buvo pastatytas 1956 metais Didžiosios Britanijos komunistų partijos lėšomis.

Postamente esanti marmurinė lentelė buvo perkelta iš senojo kuklesnio antkapio.

Vandalai apdaužė jos raides ir akmenį, ypač tose vietose, kur įrašyta Karlo Marxo pavardė, jo žmonos mirties data ir jų vaikaičio Harry Longuet (Henrio Longė), kuris mirė būdamas ketverių metų, vardas.

„Pati idėja, kad galima nesutikti su kieno nors mintimis sudaužant paminklą, atrodo ypač netinkamas būdas pradėti diskusiją“, – sakė I. Dungavellas.

K. Marxo paminklas buvo niokotas ir anksčiau. Nuo jo buvo nuplėštas filosofo biustas, 8-e dešimtmetyje jis buvo sprogdintas savadarbiu sprogmeniu, terliotas dažais bei šūkiais.

„Jis jau yra nukentėjęs, ant jo yra turtingo ir permainingo gyvenimo žymių“, – sakė fondo vadovas. – Jis nėra nepataisomas, bet niekada jau nebebus toks pats.“

K. Marxo antkapis yra priskiriamas Pirmos klasės paminklams, o tai reiškia, kad jis yra vienas iš svarbiausių objektų Britanijoje, saugomas kaip kultūros paminklas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai  portretas
tai reiketu darbo zmonemis, tarybine liaudimi ir krikscioniskom vertybem besirupinanciai saliai ivesti tankus i ta sali ir atkersiti uz toki bjauru poelgi.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių