- Kalbino Ana Daukševič, lsveikata.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Europos ir pasaulio sportinių šokių čempionas nenustygsta vietoje - būdamas vos dvidešimt aštuonerių Tadas Rimgaila spėjo iškovoti ne vieną medalį, sudalyvauti keliuose televizijos projektuose, įkurti šokių studiją, bet ir pradėjo renginių organizavimo verslą.
- Kokiu būdu žemaitis iš Mažeikių susidomėjo šokiais ir tapo Klaipėdos universiteto sportinių šokių studentu?
- Mažeikiuose daug ansamblių, tai - šokio miestas. Šokti pradėjau būdamas aštuonerių, kaip dažniausiai įprasta vaikystėje tam mane paskatino mama. Baigęs Mažeikių choreografijos mokyklą, persikrausčiau gyventi į Klaipėdą, kur įstojau į sportinių šokių specialybę Klaipėdos universitete. Bakalauro studijomis neapsiribojau, įgijau ir magistro laipsnį.
- Šešerius metus praleidote „Žuvėdros" kolektyve, kodėl nusprendėte pasukti kitu keliu?
- „Žuvėdroje" šokau nuo trečio kurso, išėjau, nes iš esmės buvau pasiekęs viską, ką buvo galima: su kolektyvu tapau Europos čempionu, Pasaulio čempionu. Nebebuvo kur kilti, galbūt dėl to ir neliko motyvacijos. Tai svarbi mano gyvenimo dalis, todėl natūralu, jog pasiilgstu kolektyvo, tačiau reikėjo ko nors naujo.
- Ne paslaptis, kad sportininkai, o tarp jų ir šokėjai neretai patiria traumų, ar yra tekę šokti „sukandus dantis"?
- Tikrai taip, traumų neišvengiame. Dažniausiai kenčia šokėjo stuburas, kadangi tenka kiloti šokių partnerę. Prisimenu porą kartų, kai mane gelbėjo tik nuskausminamieji. Tačiau šokant tave veikia ir adrenalinas. Skausmą jauti prieš šokį ir po jo. Šokio metu esi per daug susitelkęs ir skausmas lyg išgaruoja.
-Turite savo šokių studiją, sakykite, kas dažniausiai apsilanko Jūsų šokių pamokose?
- Porą metų turėjau šokių studiją Klaipėdoje, šiuo metu esu atidaręs studiją Vilniuje. Ne paslaptis, jog Lietuvoje dažniausiai šokių pamokas lanko moterys, ne taip paprasta mūsų vyrus įkalbėti šokti. Tačiau jei kalbame apie apsilankančiųjų amžių, jis labai įvairus - sulaukiu ir 20 metų merginų ir 50 metų moterų. Teko dirbti ir su vaikais, tačiau turiu pripažinti, kad kol neturi savo vaikų dirbti su jais nėra taip paprasta.
- Dalyvavote ne viename televizijos projekte, kas paliko didžiausią įspūdį?
- Patiko pastarasis šokių projektas, kuriame dalyvavau. Jis buvo kitoks nei pirmieji dveji. Ne paslaptis, jog televizijoje yra tam tikros taisyklės, kurių reikia paisyti. Šiuo atveju tokių taisyklių praktiškai nebuvo, galėjome kurti, improvizuoti, daryti, kas labiausiai patinka. Įdomiu išbandymu tapo šou, kuriame teko dainuoti. Dalyvaudamas šiame projekte supratau, ką reiškia atsidurti kitoje barikados pusėje – anksčiau poroje būtent aš buvau profesionalas, o dabar mane teko mokyti nuo pagrindų. Reikėjo išmokti teisingai kvėpuoti, valdyti balsą. Tada supratau galbūt buvęs kartais per griežtas šokių partnerėms mėgėjoms. Kai esi profesionalas, tau atrodo, jog kitam viskas turėtų būti aišku ir suprantama, tačiau pabuvęs kitame kailyje supratau, kad taip nėra.
- Ar tiesa, kad nemokate pralaimėti?
- Iš dalies taip. Tai atėjo kartu su „Žuvėdra„. Juk visi iš mūsų ansamblio tikėdavosi tik pergalių, pirmų vietų. Jei „Žuvėdra“ likdavo antra, reiškia - pralaimėjo. Viename televizijos projekte likau antras, tačiau pralaimėjęs nesijaučiu. Galų gale likau pastebėtas ir buvau pakviestas į kitą šou, todėl kartais svarbiausia nėra užimti pirmą vietą.
- Kaip šokėjas tampa verslininku?
Nesu verslininkas. Organizuoju renginius ir juos vedu, tačiau esu atsakingas už kūrybinę, meninę veiklos pusę. Finansai ir skaičiavimai - ne mano sritis, tai daro kitas žmogus.
- Šokiai, dainavimas, renginių vedimas, organizavimas, net televizijos laidų vedėjo darbas. Ar norėtumėte išbandyti save dar kokioje nors srityje?
- Teatras. Turiu nemažai draugų dirbančių teatre. Ši sritis traukia tuo, jog kas kartą tu gali būti visiškai kitu žmogumi, įkūnyti absoliučiai skirtingus personažus.
-Dažnai esate scenoje, dėmesio centre, todėl Jums būtina palaikyti gerą formą, kaip tai pavyksta?
- Turiu pripažinti, kad pasitraukus iš „Žuvėdros" mano dienotvarkė nėra tokia griežta, nebeturiu repeticijų kasdien, leidžiu sau atsipalaiduoti šiek tiek, jei reikia, užsisėdžiu vakare ilgiau, o ryte ilgiau pamiegu. Nesu ir didelis sporto mėgėjas, bandžiau eiti į sporto salę, tačiau tai ne man. Pajutau, jog turiu save versti sportuoti, todėl vietoje sporto salės renkuosi šokius.
-Galbūt esate išrankus maistui?
- Ne, nesu išrankus. Mano sužadėtinė mėgsta gaminti, su mielu noru valgau viską, ką jį pagamina. Ji iškepa ir ypatingųjų savo keksų. Negalėčiau pasakyti, kad kaip nors save riboju, be to, labai mėgstu picas. Nevalgau jų kasdien, tačiau tikrai mėgstu tiek pagamintas namie, tiek kur nors kavinėje. Galbūt mums su drauge pasisekė ir maistas tiesiog „neina į kūną", kita vertus, abu šokame mano studijoje, manau, tai irgi padeda išlaikyti dailų kūną.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pirmą romaną išleidusi Monika Baltrušaitytė: humoras man svarbus – jis gelbsti ir gydo
Žurnalistė, politologė Monika Baltrušaitytė neseniai prabilo skaitytojams savo pirmuoju romanu „10-01“. Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, dailininkė – Berta Bocullo. ...
-
Gitaristas Lukas Isaak: muzika mane lydi nuo gimimo
Uostamiestyje studijuojantis ir muzikuojantis Vokietijoje gimęs ir užaugęs lietuvių kilmės gitaristas Lukas Isaak šiltai priimamas klaipėdiečių. Lukas savo koncertuose žavi ne tik talentu ir įstabiais klasikinės gitaros muzikos garsais, bet i...
-
Lietuvių filmas – vienas iš Italijos ir Baltijos šalių bendrai vystomų kino projektų nugalėtojas1
Triesto tarptautinio kino festivalio industrijos renginyje „When East Meets West“ buvo išdalintas Italijos ir Baltijos šalių bendrai vystomų kino projektų prizas. Tarptautinės komisijos sprendimu, šiemet jis atiteko trims p...
-
Unikali ir gyvybinga paroda: Jonas Mekas „Viskas yra pradžia“
Nuo sausio 22 d. Vilniaus miesto Jono Meko vizualiųjų menų centre pradeda veikti J. Meko sūnaus Sebastiano Meko kuruojama paroda – Jonas Mekas „Viskas yra pradžia“. ...
-
Festivalyje Vokietijoje – ir lietuviai
Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras, vadovaujamas Egidijaus Mikniaus, dalyvavo Vokietijoje, Bremeno ÖVB arenoje vykusiame tarptautiniame orkestrų festivalyje „Bremen Tattoo 2025“. ...
-
Veiksmas Kaune: nuo „Fluxus“ iki Robbie Williams
Šiemet Kaune suplanuoti renginiai, kuriuose gausu kultūros atspalvių, pramogų dvelksmo ir sporto aistros. Jau aišku, kad Kaune koncertus surengs ir pasaulinės žvaigždės. ...
-
Įsimylėti tai, ką darai: aktorei Rasai Samuolytei – 501
Sausio 21 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Rasa Samuolytė švenčia 50 metų jubiliejų. Tai proga prisiminti jos didžiųjų vaidmenų galeriją. Tai, apie ką svajoja dažna aktorė, likimas padovanojo Samuolytei. Už talentingus vaidmen...
-
Druskininkuose ruošiamasi rekonstruoti Čiurlionio paminklo skverą, Vilniaus alėją1
Druskininkuose šiemet ketinama pradėti rekonstruoti kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paminklo skverą, taip pat pagrindinę kurorto pėsčiųjų arteriją – Vilniaus alėją. ...
-
Mirė vargonininkas Leopoldas Mykolas Digrys7
Eidamas 91-uosius, mirė vargonininkas, pianistas, pedagogas Leopoldas Mykolas Digrys. ...
-
Kardinolui Rolandui Makrickui siūloma suteikti Biržų garbės piliečio vardą
Kardinolui Rolandui Makrickui siūloma suteikti Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio vardą. ...