- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kovo mėnesį sukanka 45 metai nuo Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) veiklos pradžios. Šiandien – tai viena iš stipriausių, progresyviausių Lietuvos gydymo įstaigų, pirmoji ne tik šalyje, bet ir visose Baltijos valstybėse pradėjusi taikyti robotinę chirurgiją, kitas medicinos naujoves.
„Visų įstaigos darbuotojų nuolatinėmis pastangomis mes kuriame ir, tikiu, įgvvendinsime savo misiją – tapti viena geriausių ligoninių Baltijos šalyse. Mūsų įstaigoje aktyviai vystomas mokslas – visos įrodomosios, dabartinės medicinos pagrindas. Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad ligoninėje dirba puikūs aukštos kvalifikacijos specialistai. Pandemijos iššūkiai įrodė, kad ligoninės stiprybė – personalo susitelkimas, darnūs sprendimai ir atsidavimas medikų pašaukimui. Su didžiausia pagarba galiu pasakyti, kad per 45 metų laikotarpį ligoninė užaugino visą gydytojų, puikių slaugytojų, vadovų kartą“, – sako sako ligoninės vadovas prof. habil.dr. Vinsas Janušonis.
Pandemijos iššūkiai įrodė, kad ligoninės stiprybė – personalo susitelkimas, darnūs sprendimai ir atsidavimas medikų pašaukimui.
Klaipėdos universitetinė ligoninė – daugiaprofilinė, išvystytos infrastruktūros įstaiga, kurioje teikiamos aukštos kokybės, kvalifikuotos, specializuotos ambulatorinės-konsultacinės ir stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, vykdoma mokslinė, projektinė veikla.
Ligoninės gyvavimą galima suskirstyti į keturis periodus: kūrimo ir pirminės plėtros, brandos ir raidos, paslaugų spektro plėtros, tobulėjimo ir kokybės gerinimo, universitetinio ir Europos Sąjungos lygmens veiklos.
KUL vadovybė kartu su ją palaikančiu kolektyvu išlaiko stabilų ligoninės progresą, diegia naujas technologijas, daug dėmesio skiria pacientams, jų ir medikų tarpusavio santykiams, medikų kvalifikacijos kėlimui, aukštajam slaugytojų išsilavinimui, sveikatos priežiūros paslaugų kokybei ir jos orientavimui į pacientą, jo privatumą, poreikius ir interesus, bendravimo kultūrą.
Viena iš vedančiųjų gydymo įstaigų Lietuvoje – Klaipėdos universitetinė ligoninė, gali didžiuotis ne tik puikia materialine baze, leidžiančia atlikti pačias sudėtingiausias operacijas, bet ir aukščiausio lygio profesionalais. Šiuo metu KUL medikų gretose – net 31 medicinos mokslo daktaras ar habilituotas daktaras, eilė profesorių, docentų.
Ligoninė pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse įdiegė robotinės chirurgijos technologiją ir jau atlikta jau beveik 500 robotinių operacijų. Čia jau trečius metus keturių rankų robotine sistema „Senhance“ atliekamos pilvo chirurgijos, urologijos, ginekologijos robotinės operacijos.
KUL šiuo metu dirba virš 1600 darbuotojų: tarp jų 350 gydytojų, virš 700 medicininės slaugos darbuotojų. Ligoninės medikai nuolat stažuojasi geriausiose Švedijos, Vokietijos, JAV, Izraelio, Prancūzijos ir kt. šalių universitetuose ir klinikose.
KUL stacionare yra 890 lovų. Ligoninėje kasmet tiriama ir gydoma virš 40 tūkst. pacientų, atliekama virš 31 tūkst. operacijų, gimdo virš 3000 moterų.
Ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje pacientus konsultuoja virš 50 įvairių specialybių gydytojų. Per metus skyriuje apsilanko virš 316 tūkst. pacientų. Žinoma, kad koronaviruso pandemijos laikotarpiu še skaičiai kito. Tačiau pastaruosius metus KUL susidūrė su kitais iššūkiais: COVID-19 sergančiais pacientais, vakcinacija. Įrengta nauja, šiuolaikinėmis technologijomis aprūpinta COVID-19 laboratorija, vienintelė tokių technologijų laboratorija Lietuvoje.
Nuo praėjusių metų kovo ligoninėje dėl COVID-19 buvo stebėti beveik 3 tūkst. pacientų, gydomi ir išrašyti – beveik 1400, iš jų virš 300 – Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Pacientų sveikatos būkle rūpinosi ir atkakliai bei pasiaukojančiai dirbo virš 300 ligoninės darbuotojų
Pacientų ištyrimui ir gydymui naudojamos naujausios ir pažangiausios laboratorinės (molekulinės, imunologijos, mikrobiologijos ir kt.) technologijos, magnetinio rezonanso tomografija, daugiapjūvė kompiuterinė tomografija, radionuklidinė kompiuterinė tomografija, ultragarsinė diagnostika, manipuliacinė endoskopija bei artroskopija, onkologiniai pacientai gydomi šiuolaikiška radioterapine įranga. Diagnostikos ir gydymo technologijos yra nuolat tobulinamos, atnaujinamos, diegiamos naujos.
Įstaiga nuolat vysto mokslo tiriamąjį darbą, aktyviai dalyvauja tarptautinių organizacijų veikloje, plečia bendradarbiavimo ryšius su Lietuvos ir kitų šalių partneriais, organizuoja tarptautines mokslines konferencijas, seminarus ir kursus, įgyvendina investicinius projektus.
Sėkmingai vyksta pasiruošimas ligoninės korpusų renovacijai. Šiuo metu jau paruoštas ir pristatytas pastatų modernizavimo investicinis projektas. Procesas tęsiasi: tikimasi, kad šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje bus pradėti renovacijos darbai.
Ligoninės 45-metų gimtadienio minėjimas nukeliamas į vasarą, kuomet, viliamasi, šalyje pagerės epidemiologinė situacija.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į Teatro aikštę atkeliavo Kalėdų pranašas – eglutė
Trečiadienio rytą į Teatro aikštę atkeliavo svarbiausias Kalėdų elementas – eglutė, pranešė miesto savivaldybė. ...
-
Klaipėdoje bus atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai
Ateinančiais metais Klaipėdoje bus pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo atnaujinimo darbai Smiltelės ir Minijos gatvių atkarpose, pranešė savivaldybė. ...
-
Kaip žiemos sezonu tinkamai pasirūpinti vandens skaitikliais?
Prasidėjus šaltajam periodui, „Klaipėdos vanduo“ primena gyventojams apie būtinybę pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Atsakinga vamzdynų ir skaitiklių priežiūra padės išvengti ne tik nepatogum...
-
Žvejybos uosto rajone teko stabdyti darbus: nepagelbėjo net skambutis policijai
Žvejybos uosto rajone rangovai buvo priversti stabdyti darbus dėl gyventojų paliktų automobilių. Paaiškėjo, kad statybininkams nepagelbėjo net skambutis policijai. ...
-
„Mano būsto“ taurės siekia aštuonios komandos
Klaipėdos krepšinio mėgėjai, praeitą sezoną dalyvavę „Bendruomenių“ turnyruose, šiemet kovoja „Mano būsto“ taurės varžybose. ...
-
Senamiestyje pajudėjo viešbučio statybos
Po septynerių metų atkaklios kovos su vietos biurokratais senamiestyje, Tomo gatvėje, viešbutį ketinantys statyti verslininkai pagaliau gavo statybos leidimą. Šioje vietoje, kur dar visai neseniai archeologų kadaise išraustose ir pal...
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...
-
Klaipėdoje – Kalėdų eglutės įžiebimas: šventę stebėti galės visi
Lapkričio 30-ąją uostamiestyje sužibs šventinio stebuklo laukimo simbolis. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Teatro aikštę, kur vyks šventinis koncertas ir bus įžiebta pagrindinė uostamiesčio eglė bei atverta ledo ...
-
Siuntų patikra – tik kilus įtarimų
Vienas būdų į mūsų šalį atgabenti draudžiamus dalykus – atsisiųsti juos siuntiniais. Nors pareigūnai neretai randa tokių neteisėtų siuntinių, kiek jų pasiekia adresatus, atsakyti niekas negali. ...
-
Ko Lietuvos švietimo sistema galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos?
Kodėl Lietuvoje verta mokytis pagal tarptautinę programą? Kokios jos stipriosios pusės lyginant su lietuviška nacionaline švietimo programa, kokias galimybes ji padidina? Į šiuos klausimus atsakė Lietuvoje apsilankę tarptautinio bak...