- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Daug jaudulio ir noro parodyti, ką sugebi geriausiai – bene toks svarbiausias buvo dvi dienas trukusio nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso ,,Masažuotojas 2022‘‘ leitmotyvas. Pirmą kartą Klaipėdoje, Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre vykusiame konkurse dalyvavo 11 komandų iš visos Lietuvos profesinių mokyklų.
Organizatoriai kasmet keičiasi
Dvi dienas uostamiestyje Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre vykusiame nacionaliniame masažuotojų konkurse savo jėgas galėjo išbandyti auklėtiniai iš profesinio mokymo centrų ir mokyklų, rengiančių šios specialybės atstovus. Dalyviai pasitikrino savo žinias, įsivertino galimybes bei kompetencijas.
Tradicinis konkursas kasmet organizuojamas vis kitoje šalies profesinėje mokykloje, rengiančioje masažuotojus. Šiemet garbė surengti tokį konkursą atiteko klaipėdiečiams.
„Mūsų centre toks konkursas organizuojamas pirmą kartą. Džiaugiamės, kad mumis pasitikėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Profesinio mokymo ir kvalifikacijos centras“, – pasidžiaugė Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė.
Į konkursą dalyviai atvyko iš įvairiausių Lietuvos profesinių mokyklų: Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Šiaulių, Panevėžio, Mažeikių, Zarasų ir kitų. Pernai nacionalinis masažuotojų konkursas vyko Zarasų profesinėje mokykloje, kur Klaipėdos atstovai laimėjo trečiąją vietą.
Profesionalumas: direktorė dr. D.Martišauskienė pasidžiaugė iš darbdavių sulaukianti gerų atsiliepimų apie centre rengiamus specialistus. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Nustebino šiltas priėmimas
Šventinė bei pakili konkurso nuotaika buvo jaučiama vos įžengus pro profesinio mokymo centro duris. Kiekvienas dalyvis pasitiktas itin šiltai ir dėmesingai.
Puikus organizatorių pasirengimas svečiams paliko malonų įspūdį. Viena iš konkurso dalyvių, jau turinti patirties tokiuose renginiuose, buvo maloniai nustebinta šilto sutikimo, dėmesio, profesionalaus požiūrio ir apgalvota kiekviena detale.
Šnekinti konkurso dalyviai kartojo, kad konkursas – puiki galimybė pasitikrinti žinias. Didžiausią nerimą jiems kėlė praktinės užduotys: pirmąją dieną buvo atliekamas ir klasikinis nugaros masažas, o antrąją dieną leista pasireikšti dalyvių fantazijai.
Prieš praktinę užduotį mokiniai turėjo atlikti teorinę konkurso dalį – atsakyti į testo klausimus. Direktorė pabrėžė, kad užduotis konkursui rengė ir dalyvių profesionalumą vertino nešališki komisijos nariai.
Vicečempionų titulas – klaipėdiečiams
Renginio šeimininkams šiemet atstovavo du mokiniai, paruošti mokytojų Amandos Zaleckienės ir Alinos Simonavičiūtės. Laisvojoje programoje klaipėdiečiai atliko masažą keturiomis rankomis.
Po dviejų dienų varžytuvių paaiškėjo geriausi šių metų šalies masažuotojai. Pirmąją vietą laimėjo Eglė Čepskienė iš Druskininkų, profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo auklėtinė. Antrąją vietą užėmė klaipėdiečių komanda: Alina Česaitė ir Edgaras Gustas iš Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio darbo centro. Trečioji vieta atiteko Agnei Paškevičienei iš Elektrėnų profesinio mokymo centro.
Nuskriaustas neliko nė vienas konkurso dalyvis – visiems įteiktos dovanėlės.
Kaip paaiškino viena iš komisijos narių Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų prodekanė Monika Pocienė, konkurse buvo vertinama visuma: ergonominė padėtis, masažo atlikimas, technika, gebėjimas dirbti su klientu ir panašiai.
Ne vienas konkurso dalyvis neslėpė, kad labai jaudinasi: nėra lengva dirbti konkurentų, žiūrovų pilnoje salėje, stebint akyloms komisijos narių akims.
„Stresas tokiu atveju – normalus dalykas“, – nesistebėjo kitos komisijos narės: medicinos centro „Lorna“ Reabilitacijos vadovė Eglė Radzevičienė ir Klaipėdos miesto globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Aldona Gudeliauskienė.
„Daryti masažą konkurse nėra lengva: turi būti ne tik puikiai pasiruošęs teoriškai ir praktiškai, bet ir sugebėti suvaldyti stresą“, – pripažino Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus vedėja Danguolė Kisielienė. Tačiau ji įsitikinusi, kad tokia patirtis vėliau puikiai pasitarnauja gyvenime.
Vertina medicininį išsilavinimą
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesiniame darbo centre masažuotojai rengiami nuo 2012 metų. Čia besimokantiems masažuotojams suteikiama galimybė dirbti sveikatos priežiūros įstaigose.
Pasak dr. D. Martišauskienės, šių specialistų poreikis Klaipėdos regiono darbo rinkoje yra itin didelis: vien uostamiestyje veikia 4 ligoninės, sutrikusio vystymosi kūdikių namai, keli reabilitacijos centrai, netoli – Palangos kurortas, kur masažuotojai taip pat paklausūs.
„Man kaip vadovei džiugu, kad Klaipėdoje ir aplinkinėse vietovėse dirba mūsų buvę mokiniai, sulaukiame labai gerų atsiliepimų apie jų parengimą. Šiandien klientas tampa vis sąmoningesnis ir galbūt reiklesnis, tad pastebime tendenciją – pageidaujama, kad masažą darytų medicininį išsilavinimą turintis specialistas. Mes būtent tokius ir rengiame, tad jų poreikis kasmet auga ne tik gydymo įstaigose, bet ir SPA centruose“, – pasakojo direktorė.
Baigus mokslus mokiniams suteikiamas Sveikatos apsaugos ministerijos spaudas, leidžiantis dirbti masažuotoju.
Mokymo įstaiga dirba lanksčiu grafiku: rytais mokosi baigusieji 12 klasių, o nuo 15 val. iki 21 val. renkasi tie, kurie jau dirba ir nori įgyti kvalifikaciją patvirtinantį išsilavinimą ir profesinio mokymo diplomą.
„Tarp mūsų mokinių yra baigusiųjų universitetus, įgijusius ir magistro laipsnius, turėjome ir mokslo daktarų. Jų mokymosi programa šiek tiek trumpesnė – 1,5 metų. Kiti mokosi dvejus metus. Mūsų mokinių mokymosi rezultatai – aukšti. Kompetencijų egzaminus išlaiko itin gerais įvertinimais, kurių vidurkis siekia 9,5 ir daugiau“, – pasakojo Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus vedėja D.Kisielienė.
Direktorė pabrėžė, kad profesinio mokymo centre specialistus ruošia kompetentinga komanda: čia dirbantys dėstytojai yra savo srities praktikai, profesionalūs medikai ir gydytojai.
Vicečempionė: Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro auklėtinė Alina Česaitė laimėjo antrąją vietą. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Specialistai – itin paklausūs
Konkursą stebėjusi Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Petraitienė patvirtino, kad sveikatos sektoriui itin trūksta masažuotojų, tad užimtumo tarnyboje tokie specialistai nėra registruojami, nebent iškilus sveikatos bėdoms, dėl kurių tenka keisti profesiją.
„Visos specialybės, kurios ruošiamos šiame centre, labai paklausios darbo rinkoje, tad baigusieji gana greitai randa darbą: masažuotojai, slaugytojų, socialinių darbuotojų padėjėjai, paramedikai – sveikatos sektorius nuolat plečiasi, tad šių specialistų poreikis tik auga“, – pridūrė Užimtumo tarnybos atstovė.
Klaipėdos miesto globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams A.Gudeliauskienė neslėpė, kad konkurse vertina dalyvių pasirengimą ir atlieka tam tikras žvalgytuves.
„Pas mus dirba nemažai čia baigusiųjų mokslus ar dar besimokančiųjų. Darbas su senais žmonėmis nėra lengvas ir ne kiekvienas jį gali dirbti. Norisi, kad būtų kvalifikuoti specialistai. Mūsų senjorai žino, ko nori, tad turime atsirinkti pačius geriausius specialistus“, – sakė A.Gudeliauskienė.
Stojamieji – su naujovėmis
Pasak Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorės pavaduotojo ugdymui Antano Jurevičius, masažuotojo specialybė – viena populiariausių.
Be šių specialistų, dar rengiami slaugytojo padėjėjai, paramedikai. Šiais metais bus pasiūlyta naujovė – į slaugytojo padėjėjo programą bus priimami mokiniai, baigusieji 10 klasių, tad kartu su profesija galės įgyti ir vidurinį išsilavinimą. Iki šiol į šią specialybę buvo priimamai tik baigusieji 12 klasių. Be to, tuo pačiu metu, suderinus tvarkaraštį, galima įgyti ir vairuotojo pažymėjimą.
„Visos mūsų programos – paklausios darbo rinkoje, o pandemija tik išryškino slaugytojų padėjėjų, paramedikų didžiulį trūkumą. Net iš darbdavių sulaukiame skambučių, ką galėtume pasiūlyti“, – pasakojo pavaduotojas.
Po pandemijos vėl atnaujintos mobilumo programos – mokiniai vyksta į stažuotes, tad be diplomo, brandos atestato ir vairuotojo pažymėjimo mokinys įgyja darbo patirties, kurios dažnai prašo darbdavys. Beje, 70 proc. mokymo programų sudaro praktiniai užsiėmimai – taip formuojasi praktiniai įgūdžiai.
Pernai iš viso buvo priimti 547 mokiniai – priimtųjų skaičius per pastaruosius kelerius metus išlieka stabilus. Profesiniame centre mokomi ir turintieji specialiųjų poreikių. Sulaukusieji 16 metų čia gali įgyti floristo padėjėjo, virėjo, dažytojo tinkuotojo padėjėjo kvalifikacijas. Be sveikatos srities specialybių, centre rengiami statybos, transporto ir kitų sričių specialistai.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į eismo įvykius patekusių vaikų – mažiau
Į eismo įvykius pernai pateko kelios dešimtys nepilnamečių. Skaičiai mažėja, tačiau pareigūnai pabrėžė, kad dažniausiai eismo įvykių metu pėstieji nukenčia dėl neatidumo. ...
-
Nakties žygis prasidės Doviluose
Nakties žygis, skirtas atminti 1923 metų sausio įvykius Klaipėdoje, šiemet prasidės Gargždų priemiestyje. Žygeivių iš visos Lietuvos lauks ne tik žygio organizatoriai, bet ir vietos žmonės, pasirengę supažindinti atvykėlius su savo...
-
Klaipėdiečiai išvys pilies bokštą
Šią savaitę jau ruošiamasi nuimti pastolius ir atidengti pilies bokštą, kad šis papuoštų uostamiestį. Nors atidengti bokštą planuota dar praėjusių metų pabaigoje, tačiau visų darbų laiku atlikti nepavyko. N...
-
Apleisti automobiliai iš kiemų dingsta pamažu
Per pastaruosius metus uostamiestyje užfiksuota beveik 400 neeksploatuojamų automobilių. Jie ne tik darko kiemus, bet užima ir taip trūkstamas stovos vietas. Nors savivaldybės kontrolieriai jų savininkams skiria baudas, pažeidėjų gretos nemažėja, i...
-
Ką uostamiestyje stebės pusšimtis kamerų?1
Klaipėda prieš kelerius metus buvo prisipirkusi šimtus vaizdo stebėjimo kamerų, pagamintų Kinijoje, kurias nuo šių metų tenka keisti naujomis. Daugiau nei pusšimčio kamerų įsigijimui numatyta 400 tūkst. eurų. ...
-
Klaipėdos savivaldybė nurašys šimtatūkstantines skolas
Klaipėdos savivaldybė parengė tvarką, pagal kurią bus įmanoma nurašyti dešimtmečius besikaupusias savivaldybės biudžetinių įstaigų paslaugų gavėjų skolas už suteiktas paslaugas. ...
-
Dėl apšvietimo stygiaus jaučiasi nesaugiai: rajone situacija tragiška
Sportininkų gatvėje 9-ojo daugiabučio namo kieme neveikia apšvietimas. Klaipėdiečiai teiraujasi, kada jis bus įjungtas, kadangi rytais ir vakarais vidinis kiemas, automobilių stovėjimo aikštelė ir takelis prie mokyklos skendi tamsoje, ta...
-
Karinės jūrų pajėgos NATO misijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie išplaukė1
Karinės jūrų pajėgos NATO kritinės infrastruktūros apsaugos operacijai Baltijos jūroje skyrė du laivus, jie trečiadienį išplaukė į jūrą, BNS nurodė Lietuvos kariuomenė. ...
-
Uostamiestis mini Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-ąsias metines1
Sausio 15-ąją uostamiestyje, Skulptūrų parke, prie paminklo „Už Laisvę žuvusiems“, tradiciškai buvo paminėtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 102-osios metinės. Jų metu buvo prisiminti svarbūs 1923-iųjų istorin...
-
Vaikų „linksmybės“: sniego gniūžtėmis – į automobilius1
Vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje buvo pastebėti du vaikai, į mašinas mėtantys sniego gniūžtes. Vyriškiui išlipus jų sudrausminti vos neįvyko nelaimė – vienas nepilnametis atsitrenkė į važiuo...