Zoologijos sode Kaune – paskutinė darbo diena prieš užsidarant renovacijai

Sekmadienį Lietuvos zoologijos sode – paskutinė lankytojams atvira darbo diena, nuo kitos savaitės šioje istorinėje Kauno vietoje prasidės maždaug dvejus metus truksianti renovacija.

„Nuo pirmadienio Zoologijos sodas užsidaro ir kitą kartą į gyvūnus žmonės galės ateiti pažiūrėti tik 2023 metų rudenį“, – BNS teigė vyriausiasis biologas Benas Arūnas Noreikis.

Aplinkos ministerija nurodo, kad renovacijos metu bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos naujos edukacinės erdvės, laboratorijos. Bene didžiausias iššūkis rangovams – 1954 metais statyto liūtų pastato renovacija, išlaikant jo autentiškumą.

Prie jo bus jungiamas daugiau nei du tūkstančius kvadratinių metrų užimsiantis egzotariumas – šilumamėgiams gyvūnams skirtas pastatas su edukaciniu centru.

Vaikams bus kuriama nauja erdvė „Mažylių zoo“ su triušiais, paukščiais, ožkomis ir kitais naminiais gyvūnais.

Palengvinti lankytojų judėjimui bus įrengtas apžvalgos bokštas su liftu, jungiantis viršutinę ir apatinę zoologijos sodo teritorijos dalis.

Numatomų darbų kaina – 18,3 mln. eurų. Jie finansuojami Europos Sąjungos ir šalies biudžeto lėšomis.

Lietuvoje liks apie du trečdalius gyvūnų.

Trečdalis gyvūnų iškeliaus į kitas šalis

Pasak B. A. Noreikio, daugumą šiuo metu Zoologijos sode esančių gyvūnų bus galima pamatyti ir po renovacijos, tačiau dalis iš jų iškeliaus į kitas šalis.

„Lietuvoje liks apie du trečdalius gyvūnų. Likę gyvūnai bus išsiunčiami į kitus zoologijos sodus. Šis procesas jau prasidėjęs. Snieginiai leopardai iškeliavo į Vengriją, ruonis – į Rusiją, Karaliaučiaus sritį, meškėnai – į Rygą, antilopės gnu – į Lenkiją, begemotas iškeliaus į Pietų Afrikos Respubliką“, – dėstė vyriausiasis biologas.

Pasak jo, šie gyvūnai į Lietuvą nebegrįš.

„Jie nebelieka mūsų kolekcijos plane. Turėsime naujų gyvūnų rūšių, kurie užims jų vietą, Mes labiausiai atsižvelgiame ne į tai, kokie gyvūnai yra atraktyvūs, bet daug dėmesio skiriame nykstančių gyvūnų rūšims“, – aiškino B. A. Noreikis.

Į Lietuvą ketinama atvežti Komodo varaną, raganosį, skruzdėdą ir panašius gyvūnus.

B. A. Noreikio teigimu, kol vyks renovaciją, darbų Zoologijos sode nestigs, nes reikės prižiūrėti likusius gyvūnus.

„Turėsime užtikrinti ne tik fizinę, bet ir psichologinę gerovę, kad jie nenuobodžiautų“, – sakė jis.

Zoologijos sodas Kaune atidarytas 1938 metais, nuo tada jis iš esmės nebuvo atnaujintas.

Dėl netinkamai organizuoto renovacijos projekto įgyvendinimo iš pareigų 2019 metais atleistas zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Tikri vatniku komentarai.Net putos raudonos drimba tik įkast Kaunui ...

kaunietis

kaunietis portretas
Galvoju į Adomo M. slėnį galima praplėsti zoologijos sodą, tada tame slėnyje daugiau žmonių lankysis. Juk suplanuoti, sugalvoti ką ten laikyti galima jau dabar [ statyti nieko nereikia, nebent ne kapitalinius kokius užtvarus, narvus ]

kaunietis

kaunietis portretas
Mane D O M I N A ar išleidus daugiau nei 18 milijonų, bus pagerintos gyvūnų sąlygos , padidinti plotai sutvarkytos "buveinės" ? Ar pristatyta administracinių pastatų, bet gyvūnai bus laikomi taip kaip dabar susispaudę, tvoros neatnaujintos , zoosodas nepraplėstas [ dabar matyti, kad galima jį šiek tiek į visas puses, išskyrus tvorą link Ąžuolyno, kažkiek patraukti, padidinti...]
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių